Skocz do zawartości

Historia edycji

Aquaman

Aquaman

3 godziny temu, Arek77 napisał:

Ja stosuję. W lecie w stosunku 1 do 1 do sody kalcynowanej (węglan sodu) a w zimie leci samo NaOH. Jeśli przyjdą mrozy i okna trzeba będzie szczelniej zamknąć to do dolewki będę dodawał niewielkie ilości wodorotlenku wapnia. Od kąd stosuję NaOH w lecie nie mam problemu z utrzymaniem pH. Problem powraca zimą, jednak przy samym NaOH pH nie spada poniżej 7,8.

A w czym to trzymasz ? Masz pod pompę jakoś podpięte ? Bo jakby nie patrzeć to środek żrący :D

Też właśnie czytam na temat tego środka bo mam problemy z PH. 7.8-8.0 w dzień. Odpieniacz też nie pomaga.

Czy to jest bezpieczne dla ryb i korali ?

Aquaman

Aquaman

3 godziny temu, Arek77 napisał:

Ja stosuję. W lecie w stosunku 1 do 1 do sody kalcynowanej (węglan sodu) a w zimie leci samo NaOH. Jeśli przyjdą mrozy i okna trzeba będzie szczelniej zamknąć to do dolewki będę dodawał niewielkie ilości wodorotlenku wapnia. Od kąd stosuję NaOH w lecie nie mam problemu z utrzymaniem pH. Problem powraca zimą, jednak przy samym NaOH pH nie spada poniżej 7,8.

A w czym to trzymasz ? Masz pod pompę jakoś podpięte ? Bo jakby nie patrzeć to środek żrący :D

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.