Jump to content

Aquaman

Klubowicz
 • Content Count

  580
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  PL
 • Akwarium
  250L + sump 74L

Recent Profile Visitors

1894 profile views
 1. Na piasku okrzemki albo dino. Woda - być może zakwit bakteryjny. Przeważnie pomaga wata. 3 dni i po sprawie. Pokaż foto.
 2. Na powierzchni wody Ci pływa jakiś film czy to jakieś odbicie? Robaki jak najbardziej pożyteczne.
 3. A nie masz zwykłego salimetra spławikowego żeby porównać wynik zasolenia ?
 4. Aquaman

  obsada

  Salarias, Midas, Chromisy - na pewno ryby które nie przekraczają 10 cm bo za ciasno się zrobi i potem szkoda sprzedawać
 5. Miałem takie coś na spaghetti jak przesadziłem z VSV
 6. Dzisiaj zrobiłem nowe testy. NO3-10 PO4-0.03 KH-7.8 CA-415 MG-1380 PH-7.6 (podnoszenie nie skutkuje) Także wydaje się być wszystko w porządku. Chciałem nawet podniesc trochę PO4. Od dłuższego czasu podaje nieplukane mrożonki. Brak efektów Starałem się to zostawić w spokoju. Przez dwa tygodnie zrobił się taki kożuch, że nawet babka kopiącą nie ruszała tego piasku. Wystarczy jedna mała plamka na piachu i po dwóch dniach jest wszędzie. Rozmnaża się w ekspresowym tempie. Już chodzi mi na myśl usunięcie piasku Rozmyślam też jeszcze kwestię światła. Czy kiepskiej jakości świetlówki mają na to jakiś wpływ? Kupiłem jakieś tańsze zamienniki kilka miesięcy temu i może straciły swoją "moc". 5 niebieskich 1 biała. Biała świeci tylko 2 godziny dziennie.
 7. W projekcie bez zmian... Parametry stabilne. Jedynie KH co jakiś czas muszę podbić bo coś konsumuje. Większych strat nie było w ostatnim czasie. Chromis, Dunka i niedawno Magnifica. Któraś ryba ją wykończyła. Lobophyton i Sinularia skurczyły się i nie reagują od dwóch tygodni. Reszta ładnie rośnie. Dino cały czas atakuje. 3 miesiąc się z tym G. męczę. Odsysam z piaskiem to za dwa dni wyłazi ponownie. Spróbowałem walki z wodą ultlenioną choć podobno na ten rodzaj Dino i tak nie pomaga Brak podmian - nie pomaga. Nic nie dozuję, ryby karmię kostką dziennie. Nawet przestałem lać fito bo miałem wrażenie, że po tym jest więcej tego dziadostwa. Druga sprawa to refugium. U mnie za cholerę nic nie chce rosnąć :/ Przez miesiąc tylko garstka spaghetti. Większe świało nie pomogło. Chcę zrezygnować z tego i zamontować filtr przepływowy z peletami. Ktoś coś doradzi czy to dobre rozwiązanie ?
 8. Napisz do CoralHouse to Ci może zamówią. Albo na Ali tandetne zamienniki są za 10zł
 9. Z jakimi glonami??? Przecież tam ledwo co meszek jest.
 10. Fakt giesemann są dobre bo używałem. Kupiłem razem z lampą. U poprzedniego właściciela świeciły z 7 miesięcy i później jeszcze u mnie z 5. Czyli rok dawały radę. Szukałem ich na allegro. Nie ma w ogóle. A w sklepach dosyć drogie i ciężko dostępne niektóre kolory.
 11. Też zacząłem usuwać wszystkie podstawki i ewentualnie wymieniam na swoje albo od razu na skałę. Nie mam już zdjęcia bym CI pokazał co kiedyś przywlokłem na podstawce od gościa ;D Wszystko tam było....
 12. Aquaman

  Oświetlenie LED

  Kupiłem sobie takie taśmy. Jak kolega wyżej pisze sprawdzi się tylko jako nocne. Fioletowe w połączeniu z lampami T5 zupełnie nic nie daje. Jedynie w trochę podbijesz białe albo niebieskie. Ale szału też nie będzie.
 13. Właśnie odłowiłem jednego Chromisa. Panie świeć nad jej duszą Kibel.... Coś jej dolegało od czasu kiedy zaciemniałem akwarium żeby Dino się pozbyć. Nic nie jadła i pływała w zakamarkach. Czy to możliwe, że ryba "zmalała" :D? Dosłownie zrobiła się o połowę mniejsza od pozostałych. Oczy wielkie zostały
 14. Nigdzie nie wyczytałem żeby komuś coś zaszkodziło. Także bezpieczne tak samo jak Flux Rx. Ten flukonazol chyba koło 100zl kosztuje. Lekarz kiedyś narzeczonej przepisał. Na różnego rodzaju choroby skóry to się przepisuje.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.