Skocz do zawartości

Historia edycji

akwa144

akwa144

W dniu 1.03.2024 o 10:39, chris_ek napisał:

Jaki podróżnik w czasie ;):laughing:

No tak 29.12.2023r :D

Weekendowe testy wyszły że skokiem parametrów. Kh i Ca odjechało w sobie znanym kierunku, natomiast No3 zupełnie znikło. 

Mimo że wcześniejsze tygodnie były stabilne. zawsze coś się stanie. Przyczyną okazał się kubek w odpieniacz, który spadł z nasady wylotu pompy. Przez co przez tydzień doszukiwałem się przyczyny sporej ilości bąbli jakie produkował odpieniacz, które dostawały się do zbiornika.

Jak już zacząłem grzebać to:

Rozpocząłem podawać vsv  w celu zbicia fosforanow oczywiście w parze poleciało w dół No3 salifert już nie wykazuje koloru. Chciał bym jednak podnieść to No3. W moim zbiorniku jego niski poziom w stosunku do po4 zawsze zwiastował gloy. Ustawiłem na pompie KNO3 i zaczynam dozowanie od  4ml dziennie.

Kolejna zmiana: do zbiornika wstawiłem w plastikowym pojemniku 3kg piasku kwarcowego w gradacja "0" dla bakterii i robali. 

Kolejna zmiana: do wężyka który ciągnie powietrze za okna popiołem scraber co2. 

Teraz trzeba zmów wskoczyć na właściwe z podawaniem balinga i do przodu..

akwa144

akwa144

W dniu 1.03.2024 o 10:39, chris_ek napisał:

Jaki podróżnik w czasie ;):laughing:

No tak 29.12.2023r :D

Weekendowe testy wyszły że skokiem parametrów. Kh i Ca odjechało w sobie znanym kierunku, natomiast No3 zupełnie znikło. 

Mimo że wcześniejsze tygodnie były stabilne. zawsze coś się stanie. Przyczyną okazał się kubek w odpieniacz, który spadł z nasady wylotu pompy. Przez co przez tydzień doszukiwałem się przyczyny sporej ilości bąbli jakie produkował odpieniacz, które dostawały się do zbiornika.

Jak już zacząłem grzebać to:

Rozpocząłem podawać vsv  w celu zbicia fosforanow oczywiście w parze poleciało w dół No3 salifert już nie wykazuje koloru. Chciał bym jednak podnieść to No3. W moim zbiorniku jego niski poziom w stosunku do po4 zawsze zwiastował gloy. Ustawiłem na pompie KNO3 i zaczynam dozowanie od  4ml dziennie.

Kolejna zmiana: do zbiornika wstawiłem w plastikowym pojemniku 3kg piasku kwarcowego w gradacja "0" dla bakterii i robali. 

Kolejna zmiana: do wężyka który ciągnie powietrze za okna popiołem scraber co2 choć

Teraz trzeba zmów wskoczyć na właściwe z podawaniem balinga i do przodu..

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.