Jump to content

akwa144

Klubowicz
 • Content Count

  34
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Poznań

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. akwa144

  Glony na szybie.

  Tak bardzo mi to przeszkadza i szukam rozwiązania.
 2. akwa144

  Glony na szybie.

  Tak tylna, komin, i nieśmiało na szybie dna w jednym miejscu. No zeczywiscie w tych miejscach jest mniejsza filtracja. Tylko że w moich 200 litrach jest czysto i woda zapierdziela. Ale jeśli miałbym to wykluczyć na 100% to ustawie tak falowniki by wiały na tylna szybę. Chyba że masz inny pomysł.
 3. akwa144

  Glony na szybie.

  Lampy od ponad 9/6 miesięcy zmieniłem świetlówki na barwę biała do tego poprawiłem filtracje teraz 10 000 pompa obiegowa działa na 50%. 2 falowniki 10 000, odessałem piasek. Niestety gdy tylko przestanę skrobać tylną szybę problem powraca. Kto ma pomysł dlaczego rosną u mnie te glony?
 4. Ctenochaetus Tominiensis. Tylko wciąga zielone niestety tych glonów nie nie rusza. Zastanawiam się czy cze rosną glony to nie jest jakiś zły stosunek N do P, lub co innego. Mam 200 l i działam bez odpieniacza. Wolał bym nie dodawać kolejnej ryby.
 5. I tak cytując klasyka jest niedziela są i testy wszystko kropelki: kh 8.6 Ca 470 Mg 1410 no3 niewykrywalne po4 niewykrywalne Wakacje się udały czyli bez strat. Operacja ściągania piasku już jakiś czas za mną. Pora na wnioski. Sps-y zadowolone i to najważniejsze. Niestety jak walczyłem z zielonym glonem tak cały czas muszę o zdrapywać ze szła bo tylko rośnie na szybach. Może ma ktoś pomysł z jakiej przyczyny?
 6. Szkoda tych patyków. Czym podnosiłeś No3? KNO3 czy coś innego?
 7. to super dzięki ża upewnienie w temacie.
 8. Nie mam zdania na temat odpieniaczy, nigdy go nie miałem i nie chcę mieć. Zastanawiam się czy jego brak powoduje ograniczenia w prowadzeniu zbiornika z akroporami. Chciałbym wprowadzić do zbiornika bardziej wymagające korale sps.
 9. Piszę w notatniku i racja że warto. Dziękuję za odpowiedź. Widzę że na forum często piszecie o poziomie ph w opisie swoich baniaków, który ma wpływ na kalcyfikacje. Nie rozumiem tego tematu. Wydawało mi się że odpieniacz jest potrzebny lub niezbedny do utrzymania ph na odpowiednim poziomie. Cieszę się że brak odpieniacza daje mi nieograniczone możliwości.
 10. lecę dalej z monologiem.. Akcja czyszczenia dna przynosi efekty. Widzę przyrosty na akrach które stały w miejscu. W planach mam kolejną podmianę koło 40l/50l przy okazji wyczyszczę dno do zera z pisaku. Na ocenę efektów będzę musiał pewnie poczekać do połowy sierpnia. Piasek ma ponad 1,5 roku więc nie dziwne że już jest dojrzały w złogi detrytusu. Sps-y na tym skorzystają. Ciekaw jestem do jakiego stopnia akwarium pozwoli mi się rozwinąć bez odpieniacza. Mam tu na myśli zdrowy wzrost korali sps. i czy niektóre gatunki akropor nie postawią przede mną wymagania podpięcia pod system pieniła.
 11. Od ostatniego wpisu sporo się zmieniło i streszczę ten czas " raz lepiej raz gorzej". Wysiedlam miękasy i robię miejsce na patyki które trochę urosły. Między czasie ruszyłem też z wysiedlaniem montipor których zebrałem chyba 9 kolorów. Przy okazji pozbywam się piasku i tak dochodzę do pojęcia ph vs kh. Ponieważ cały czas za a filtracje odpowiada DSB nie posiadam odpieniacza. Doszedłem do granicy w której widzę że czegoś potrzeba moim koralowca. I żeby uściślić wszystko rośnie ale nie rosną te bardziej wymagające. Niestety nie znam nikogo osobiście kto prowadzi zbiornik z "akrami" to też postanowiłem zapytać się Wam. Chciałbym pozostać przy metodzie bez odpieniacza jednak czy ma ona ograniczenia przy hodowli acropor tych bardziej wymagających? A jeśli tak z czego one wynikają?
 12. Jakiś czas temu zaliczyłem rozszczelnienie hydrauliki. Oczywiście po kleiłem ale trwało to tydzień. Niestety w tym czasie sump z dsb i akwarium kręciły się osobno. Musiałem wyłączyć podawanie balinga bo podawane są do sumpa. Potem żałowałem ze nie wykszesalem z siebie choćby wlania jednorazowych dawek. Długo mi zeszło zanim ogarnolem dawkowanie na nowo. A poniżej moje icp robię teraz częściej by doprecyzować dawki wszystkiego. I teraz widzę jeszcze spadek Fe i Ni fajnie wcześniej mi nie leciało w dół. Zastanawiam się na ile Fe jest konsumowane przez glony a ile przez korale. Na przełomie 18 dni wciągnęło akwarium 0.004 ppm czyli wszystko co dolalem. Zobaczymy dolalem kolejne 0.004 ppm i ciekaw jestem co pokaże kolejne icp. Miedzi czasie podam jeszcze dawkę 0.004 ppm i wyczuje zapotrzebowanie. Inna sprawa wysokie nutrienty. Z 5 na 8godzin czas świecenia glonom i widzę że spadają po malu. Kolejny plan to dostawić kale. I pokleić na nich korale.
 13. Przekonywać nie mam zamiaru. Ja mam dsb i glony i tyło to bez ceramiki oczywiście. Miałem podobny problem z cyjano na początku i niskimi parametrami. Zmniejszyłem moc lampki i dopasowałem długość świecenia. Tak teraz steruje no3 i po4 bakterie poddaję microbacter7 i AF life source. Patyki LPS i sps śmigają.
 14. No piękne zrób icp to oznacza że korale ruszyły i wciągają wszystko z wody. Uzupełnij braki i kolejne icp za np 3 tygodnie. Policz średnie zużycie w tym okresie mikro i makro uzupełni baki i tak dalej i tak dalej...
 15. Dlaczego decydujesz się na odpieniacz? Da się też bez. I 100% ciszy.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.