Skocz do zawartości

Historia edycji

przemas8888

przemas8888

Witam, Po długim czasie szanowne grono forumowiczów :rolleyes:

Zacznę od gyre...testowałem je na zalanym zbiorniku ale pustym kominie i hydraulice. Zdaje się że to właśnie puste rury wpadały w rezonans. Po zalaniu całości i odpaleniu pompy obiegowej problem hałasu nie występuje.

Teraz najważniejsze;)

Zbiornik zalany 25 lutego (świeża solanka) sól ATI absolute ocean.

Dawka startowa ATM colony marine.

Porcja piachu z drobnym życiem, trochę Kiełży, glon spaghetti.

Po 24h zasiedlenie pierwszymi mieszkańcami tj.

2 błazenki w odmianie Platinum 

2 krewetki czyszczące 

2 krewetki debelius 

Kilka szczepek zoasów oraz Rhodactis.

Dosyć szybko sypneło okrzemkami ale równie szybko odeszły one w niepamięć. Pojawiło się trochę bliżej niezidentyfikowanego glona ale w czwartek przyjdą ślimaki oraz mitrax i mam nadzieję że wyjedzą to paskudztwo.

Na tę  chwilę woda trochę mleczna. Rybki wyglądają na zdrowe, krewetki mają regularne wylinki.

Parametry

Zasolenie 35 ppt 

NO2- 0 Salifert 

NO3- 0 Salifert 

Po4- 0,03 mała Hanka 

KH- 12 mała Hanka 

PH- 8, tydzień temu...dzisiaj stłukłem elektrode w mierniku i nie mogłem zmierzyć :angry:

Ps. Akwarium póki  co śmiga bez odpieniacza, za filtracje mechaniczną odpowiada owata (wymieniam raz dziennie ponieważ zachodzi glutem). 

przemas8888

przemas8888

Witam, Po długim czasie szanowne grono forumowiczów :rolleyes:

Zacznę od gyre...testowałem je na zalanym zbiorniku ale pustym kominie i hydraulice. Zdaje się że to właśnie puste rury wpadały w rezonans. Po zalaniu całości i odpaleniu pompy obiegowej problem hałasu nie występuje.

Teraz najważniejsze;)

Zbiornik zalany 25 lutego (świeża solanka) sól ATI absolute ocean.

Dawka startowa ATM colony marine.

Porcja piachu z drobnym życiem, trochę Kiełży, glon spaghetti.

Po 24h zasiedlenie pierwszymi mieszkańcami tj.

2 błazenki w odmianie Platinum 

2 krewetki czyszczące 

2 krewetki debelius 

Kilka szczepek zoasów oraz Rhodactis.

Dosyć szybko sypneło okrzemkami ale równie szybko odeszły one w niepamięć. Pojawiło się trochę bliżej niezidentyfikowanego glona ale w czwartek przyjdą ślimaki oraz mitrax i mam nadzieję że wyjedzą to paskudztwo.

Na tę  chwilę woda trochę mleczna. Rybki wyglądają na zdrowe, krewetki mają regularne wylinki.

Parametry

Zasolenie 35 ppt 

NO2- 0 Salifert 

NO3- 0 Salifert 

Po4- 0,03 mała Hanka 

KH- 12 mała Hanka 

PH- 8, tydzień temu...dzisiaj stłukłem elektrode w mierniku i nie mogłem zmierzyć :angry:

Ps. Akwarium pokieruje co śmiga bez odpieniacza, za filtracje mechaniczną odpowiada owata (wymieniam raz dziennie ponieważ zachodzi glutem). 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.