Jump to content

przemas8888

Klubowicz
 • Content count

  108
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

461 profile views
 1. przemas8888

  180l przyjemności...zaczynamy.

  Witam, Po długim czasie szanowne grono forumowiczów Zacznę od gyre...testowałem je na zalanym zbiorniku ale pustym kominie i hydraulice. Zdaje się że to właśnie puste rury wpadały w rezonans. Po zalaniu całości i odpaleniu pompy obiegowej problem hałasu nie występuje. Teraz najważniejsze Zbiornik zalany 25 lutego (świeża solanka) sól ATI absolute ocean. Dawka startowa ATM colony marine. Porcja piachu z drobnym życiem, trochę Kiełży, glon spaghetti. Po 24h zasiedlenie pierwszymi mieszkańcami tj. 2 błazenki w odmianie Platinum 2 krewetki czyszczące 2 krewetki debelius Kilka szczepek zoasów oraz Rhodactis. Dosyć szybko sypneło okrzemkami ale równie szybko odeszły one w niepamięć. Pojawiło się trochę bliżej niezidentyfikowanego glona ale w czwartek przyjdą ślimaki oraz mitrax i mam nadzieję że wyjedzą to paskudztwo. Na tę chwilę woda trochę mleczna. Rybki wyglądają na zdrowe, krewetki mają regularne wylinki. Parametry Zasolenie 35 ppt NO2- 0 Salifert NO3- 0 Salifert Po4- 0,03 mała Hanka KH- 12 mała Hanka PH- 8, tydzień temu...dzisiaj stłukłem elektrode w mierniku i nie mogłem zmierzyć Ps. Akwarium póki co śmiga bez odpieniacza, za filtracje mechaniczną odpowiada owata (wymieniam raz dziennie ponieważ zachodzi glutem). Opisane wyżej Też mi się podoba , chłopaki dali radę
 2. przemas8888

  23 [240L] Eco Reef Kran / Sidjio 3City

  Przemyśl czy do Gdańskiego kranowitu nie zastosować przynajmniej filtracji wstępnej. Też jestem z Gdańska i powiem Tobie że po 2 tygodniach użytkowania wkład 5 mikronow był rudy a więc nawet jeśli wodę mamy niezłej jakości to rurociągi pozostawiają chyba wiele do życzenia.
 3. Fajnie ułożona skała,szczególnie te tajemnicze groty Ile masz piasku, tzn jak gruba warstwa? Zaleca się 1-2 cm a nadmiar lepiej odessać na starcie.
 4. przemas8888

  Lampa do "jamnika"

  Przykrycie części jest dobrym pomysłem ale dodatkowo dałbym ze dwa wentylatory komputerowe za telewizor. Zasilane np z USB samego telewizora. Tak czy inaczej kibicuję
 5. przemas8888

  Lampa do "jamnika"

  Nie boisz się że wilgoć ze zbiornika będzie miała zgubny wpływ na telewizor?
 6. przemas8888

  Start nowego baniaka 200+

  Rewelacja, niech "nakręca się" częściej
 7. przemas8888

  180l przyjemności...zaczynamy.

  Jest rrr ale i inne skały jak choćby Marco Rock czy Fiji. Myślę że moczenie w RO bardziej pomoże niż zaszkodzi Z tym że moje pracują w trybie ciągłym i aż się boję włączyć falowanie Nie wieszam jednak na nich psów tylko dam im trochę czasu na dotarcie bo dmuchają zacnie.
 8. przemas8888

  180l przyjemności...zaczynamy.

  W czwartek wpadli do mnie chłopaki z Reefguard z "kilkoma" kawałkami skały do stworzenia aranżacji. Wspomniane "kilka" kawałków (ok 200kg) Nie jedli i prawie nie pili ale biegali oraz skakali a w zbiorniku klarował się obraz całości. Zbiornik niewielki i wlazło do niego tylko 15kg skały ale aranż cieszy oko i miejsca na korale całkiem sporo. Moim zdaniem kawał dobrej roboty Dwa, trzy płukania w RO i można lać solanke. Żeby nie było tak kolorowo...Gyre 330 nie jest wcale tak bezgłośne jak się spodziewałem. Do 30% jest ok ale od 40% zaczyna być słyszalny. Nie jest to dźwięk jaki wydaje np traktor ale delikatne buczenie, jakby rezonans. Mam nadzieję że sprzęt się "dotrze" i spojrzenie małżonki w stylu "zabije cię" ulegnie zmianie
 9. Szafkę masz w połysku to może lepszym pomysłem będzie korona z pleksi lub jeszcze lepiej z białego lacobel?
 10. przemas8888

  Ile światła "kradnie" siatka nad zbiornikiem?

  Czytałem w którymś z tematów że niektóre okazy potrafią skoczyć 20 cm więc może być mało.
 11. przemas8888

  Ile światła "kradnie" siatka nad zbiornikiem?

  Ja chyba wymienię swoją siatkę 6mm na taką do podrywki ale z oczkami 10mm. Napisałem też do firmy która produkuje siatki tkane nylonowe czy mają w ofercie coś z oczkiem 6mm z cieniutkiej żyłki.
 12. przemas8888

  Ile światła "kradnie" siatka nad zbiornikiem?

  Wychodzi na to że najlepszym rozwiązaniem jest brak siatki lub siatka z przeźroczystej, cienkiej żyłki.
 13. Sprawdzał ktoś z Was ile światła z naszych "sztucznych słońc" które wieszamy nad zbiornikami zostaje na siatce ? Co prawda nie mam jeszcze lampy nad zbiornikiem ale przy zwykłym pokojowym oświetleniu różnica po zamontowaniu siatki była widoczna. W mojej siatce oczka mają 6mm a przecież wiele osób ma siatki od moskitier które są bardziej zwarte i zastanawiam się ile tracą przez to korale.
 14. przemas8888

  180l przyjemności...zaczynamy.

  Z cyklu nikomu niepotrzebnych rzeczy dzisiaj zrobiłem siatkę nad akwarium . Siatka do podrywki z oczkami 6mm wklejona pomiędzy dwa kawałki spienionego PCV. Niestety naciągnąłem ją za mocno i "rama" zeszła się o jakiś cm ale powinny to załatwić dwie poprzeczki z pleksi.
 15. przemas8888

  180l przyjemności...zaczynamy.

  Dzięki,zepnę dla pewności
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.