Skocz do zawartości

Historia edycji

bodek

bodek

MIałem podobną sytuację. Kupiłem zestaw z wkładem liniowym 2". Od początku TDS wskazywał 1ppm/ 2uS/cm, a że miernik miałem z Chin myślałem, że to jego wina, nie kalibrowałem go. Po około miesiącu żeby osiągnąć 1ppm musiałem odczekiwać kilka/kilkanaście minut. W internetach wyczytałem, że to może być wina powietrza we wkładzie/uszczelki/żywicy. Zacząłem potrząsać tym pojemnikiem i uszczelka zupełnie się oderwała. Nie wiem co w końcu było przyczyną, w ostatni weekend wywaliłem wkład, podjechałem do sklepu i kupiłem MB20 w korpusie 10". Podłączyłem i od strzała 0/0. Jednocześnie, dla pewności wymieniłem prefiltry, mimo, że nie minęło jeszcze pół roku.

Reasumując, pewnie więcej straciłem na płukaniu nerwów i wody niż ta nowa żywica w korpusie mnie kosztowała ;) Całe szczęście, że mam tylko 125l akwarium (narazie).

Przy wyborze kierowałem się poniższym wątkiem, nie wiem na ile to prawda, ale jestem zadowolony: 

aa, mój wkład, który wymieniłem tak wyglądał (zdjęcie po wstrząśnięciu)


 

 

Filtr_ - 1.jpg

bodek

bodek

MIałem podobna sytuację. Kupiłem zestaw z wkładem liniowym 2". Od początku TDS wskazywał 1ppm/ 2uS/cm, a że miernik miałem z Chin myślałem, że to jego wina, nie kalibrowałem go. Po około miesiącu żeby osiągnąć 1ppm musiałem odczekiwać kilka/kilkanaście minut. W internetach wyczytałem, że to może być wina powietrza we wkładzie/uszczelki/żywicy. Zacząłem potrząsać tym pojemnikiem i uszczelka zupełnie się oderwała. Nie wiem co w końcu było przyczyną, w ostatni weekend wywaliłem wkład, podjechałem do sklepu i kupiłem MB20 w korpusie 10". Podłączyłem i od strzała 0/0. Jednocześnie, dla pewności wymieniłem prefiltry, mimo, że nie minęło jeszcze pół roku.

Reasumując, pewnie więcej straciłem na płukaniu nerwów i wody niż ta nowa żywica w korpusie mnie kosztowała ;) Całe szczęście, że mam tylko 125l akwarium (narazie).

Przy wyborze kierowałem się poniższym wątkiem, nie wiem na ile to prawda, ale jestem zadowolony: 

aa, mój wkład, który wymieniłem tak wyglądał (zdjęcie po wstrząśnięciu)


 

 

Filtr_ - 1.jpg

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.