Skocz do zawartości

Historia edycji

Pokolec

Pokolec

Poczekam na test pH, dam znać jaka wartość. Z jakiegoś powodu kalcyfikacja się zatrzymała. 

Jeśli chodzi o instalację to 2 przewody i mostek. jednak tu bym nie szykał problemu, mozliwe ze taka sytuacja jest od dawna a dopiero teraz akurat w mokrych butach wsadzałem łapę do akwa. Czasami jeszcze czuje lekkie mrowienie jak wsadzając rękę dotknę odbłyśnika od lampy samoróbki T5 80 W.

A czy przypadkiem wypalone świetlówki nie miały wpływu? Wymieniałem w lutym, lampa hybryda, 4x80W (2x blue plus, 2x coral plus)+ panel LED (royal blue ~300W)

15 minut temu, chwialek napisał:

Sprawdź profilaktycznie wirniki i ośki pod kątem rdzy oraz spójrz na kable będące pod wodą czy nie są popękane.

Sprawdzę. Głowna pompe obiegowa mam Deltec zewnętrzną, mocna zmęczona, może ona coś puszcza do wody.

15 minut temu, chwialek napisał:

:) miałem wynik 16 - baniak nie ucierpiał więc czy to jest aż tak wysoko. Ważne by powoli weszło we właściwy parametr... tak samo jak poszybowało. Rób testy zmniejsz dawkę na czystym ballingu i obserwuj jak spadają parametry. (możesz odpiąć ballinga na kilka dni i obserwować) Gdy ruszy kalcyfikacja to baniak skonsumuje nadwyżkę.

A co z dozowaniem Jodu, Strontu, Żelaza, Potasu ? itp ? Odstawić ?

Pokolec

Pokolec

Poczekam na test pH, dam znać jaka wartość. Z jakiegoś powodu kalcyfikacja się zatrzymała. 

Jeśli chodzi o instalację to 2 przewody i mostek. jednak tu bym nie szykał problemu, mozliwe ze taka sytuacja jest od dawna a dopiero teraz akurat w mokrych butach wsadzałem łapę do akwa. Czasami jeszcze czuje lekkie mrowienie jak wsadzając rękę dotknę odbłyśnika od lampy samoróbki T5 80 W.

A czy przypadkiem wypalone świetlówki nie miały wpływu? Wymieniałem w lutym, lampa hybryda, 4x80W (2x blue plus, 2x coral plus)+ panel LED (royal blue ~300W)

12 minut temu, chwialek napisał:

Sprawdź profilaktycznie wirniki i ośki pod kątem rdzy oraz spójrz na kable będące pod wodą czy nie są popękane.

Sprawdzę. Głowna pompe obiegowa mam Deltec zewnętrzną, mocna zmęczona, może ona coś puszcza do wody.

Pokolec

Pokolec

Poczekam na test pH, dam znać jaka wartość. Z jakiegoś powodu kalcyfikacja się zatrzymała. 

Jeśli chodzi o instalację to 2 przewody i mostek. jednak tu bym nie szykał problemu, mozliwe ze taka sytuacja jest od dawna a dopiero teraz była taka sytuacja że akurat w mokrych butach wsadzałem łapę do akwa. Czasami jeszcze czuje lekkie mrowienie jak wsadzając rękę dotknę odbłyśnika od lampy samoróbki T5 80 W.

A czy przypadkiem wypalone świetlówki nie miały wpływu? Wymieniałem w lutym, lampa hybryda, 4x80W (2x blue plus, 2x coral plus)+ panel LED (royal blue ~300W)

11 minut temu, chwialek napisał:

Sprawdź profilaktycznie wirniki i ośki pod kątem rdzy oraz spójrz na kable będące pod wodą czy nie są popękane.

Sprawdzę. Głowna pompe obiegowa mam Deltec zewnętrzną, mocna zmęczona, może ona coś puszcza do wody.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.