Jump to content

Pokolec

Klubowicz
 • Content count

  33
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Kraków

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Hej. Znalazłem Twoj wątek z problemem odpadania tkanki acropora. Mam ten sam problem. Na chwilę nie wiem jak ale przystopowalem efekt ale dziś wrócił. Czy wiesz jaka przyczyna? 

 2. Pokolec

  Rozpuszczające się akwarium, Pomocy

  Cześć Panowie. Proces stabilizacji trwa od miesiąca, jak widać poprawa mikro jest, polipowanie korali wróciło, kolory pomału wracają. Dozuje obecnie Balinga + FM Trace (3 butelki) + Potas (FM) z reki ( nie mogę podbić do 380-400), karmię korale nocą Slifert Coral Food, co drugi dzień wlewam amino z Saliferta, wode wymieniam ~ 80l co tydzień. Po wymianie wlewam kapsułkę biodigest. Niestety zostaje problem z różowym glonem - przyzwyczaiłem się. Po ostatnich testach wyszło mg 1275 więc wymyśliłem że podniosę dozując z ręki roztworem balinga i tu moje zdziwienie bo po 3 dniach kh z 7,7 (stabilne) skoczyło na 9.6. Pytanie czy to przez Potas czy dodatkową dawkę balinga? Czy znowu cos się dziej ?
 3. Pokolec

  Identyfikacja glonu

  Ten glon codziennie wieczorem robi się ciemniejszy na końcu i wypuszcza cieniutkie nitki, które pływają po akwarium łapiąc się wszystkiego...
 4. Pokolec

  Identyfikacja glonu

  Hej, szło ku lepszemu, ale teraz znów kontratak :/ Spadł mi Mg , dodatkowo miałem cyjano, które zapewne przydusiło ten glon, cyjano zniknęło glon wrócił :/ Wpuściłem do akwa Dolabelle i ładnie wcina to dziadostwo. Ale nie wyrabia się ze wszystkim. Nie wiem co dalej. Tak wygląda cała skała, dodatkowo rosnie to coś również na koralach, w miejscach gdzie jest martwa albo juz prawie martwa tkanka. Pomocy.
 5. Pokolec

  Rozpuszczające się akwarium, Pomocy

  Up. doszedł wynik z ICP, na czerwono parametr który zmienił się na gorsze, na zielono na lepsze, pomarańczowy na lepsze ale nadal poza zakresem. Proszę o opinię.
 6. Pokolec

  Rozpuszczające się akwarium, Pomocy

  Hej. Parametry ustabilizowałem. Wygląda to tak jak poniżej. Zmieniłem sól na FM, skończyłem kurację bakteryjną 14 dni - cyjano zniknęło , dorzuciłem siporax, pozbyłem się resztek piachu z dna, dołożyłem filtrację w postaci skarpety i waty. Do standardowego Balinga dołożyłem FM Ultra Trace 3x. Co dziennie wlewam 5 ml Amino z Salifert i 15ml coral food również Salifert. Co 5 dni leje ampułkę Coral Vits przemiennie z Reef Booster oraz Biooptim. Niby kolory wracają, stożki wzrostu się pojawiają , ale acry które zaczęły jakiś czas temu lecieć, lecą dalej. Ktoś ma jakiś pomysł.
 7. Pokolec

  Zebrasoma flavescens do zebrasoma scopas

  U mnie obie pływały 2 lata, a tu nagle patrzę i zebrasoma flavescens praktycznie bez płetw... ledwo ja odratowałem.
 8. Pokolec

  Balling a dodatki Fauna Marin

  Mozesz mi przybliżyć, skad takie wartości?
 9. Pokolec

  Balling a dodatki Fauna Marin

  Hej, mógłbyś napisać ile ostatecznie lejesz Ultra Tracę na 1l? Ja mam kh w 5l baniaku i Ca+Mg razem, również w 5l. Ile lac Ultra Tracę?
 10. Pokolec

  Fauna Marin Ultra Trace vs Baling

  Cześć. Pytanie jak stosować Fauna Marin Ultra Trace 3x ze standardowym Balingiem ? Dodam że mam 2 roztwory Balinga: kh i Ca+Mg (razem)
 11. Pokolec

  Rozpuszczające się akwarium, Pomocy

  Według testu Salifert potas 340, ledwo ruszył. Ostatni ICP woda z 06.11, ale jeszcze przed konkretnym uzupełnianiem Potasu i Strontu. Od tygodnia leję Potas i Stront z AF (duże butle) po 20 ml dziennie. Zmieniłem sól z RS na Fauna Marin, zmniejszyłem KH. Włączyłem Ultra Trace z FM. W załączniku również moje pomiary ostatnie pomiary.
 12. Pokolec

  Rozpuszczające się akwarium, Pomocy

  Zmniejszyłem kh i ustabilizowalem CA i Mg. Podnosze Stront i Potas. I pojawił się kolejny problem, akropory wyglądają tak jakby miały przypalone polipy. Pojawiły się taki ciemne plamki. Wiecie co się stało? Za szybko podnosze Stront i Potas, czy za szybko zbilem kh?
 13. Pokolec

  Identyfikacja glonu

  Dalej trzymasz taki Mg wysoki ?
 14. Pokolec

  Identyfikacja glonu

  Przeglądam internety światowe i faktycznie Meksykański Turbo daje radę, tylko gdzie to kupić ?
 15. Pokolec

  Identyfikacja glonu

  Jak sobie z tym poradziłeś? Aktualnie wahnięcia systemu spowodowały skok Mg do wartości ~1600 i faktycznie zahamowało rozrost. Natomiast nie wiem ile taki stan potrwa i czy wysoki Mg nie będzie miał wpływu na zdrowie koralowców. Dziadostwo rośnie w oczach i wszędzie. Obawiam się ze to nie to.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.