Skocz do zawartości

Historia edycji

montymick

montymick

W dniu 12.01.2021 o 18:54, Syrius177 napisał:

Jeśli masz duży zbiornik to korzystnie jest mieć pompę RO oraz drugą membranę wpiętą w szeregu. Było to opisane na forum. Ja tak mam. Leci mi około 23L/h przy membranach 50 gpd. Również korzystnie wypada to z ilością ścieku, ponieważ w tej konfiguracji produkujemy więcej czystej niż ścieku w danym przedziale czasu, a nie na odwrót jak to bywa bez pompy i z jedną membraną. 

Możesz zapodać linka do topika? Sam posiadam pompę ale standardowo 1 membranę 75.. Poczytałbym o tych "szeregowych połączeniach".

W dniu 16.01.2021 o 16:16, Arek77 napisał:

Jak by nie było 4 wiadra soli muszą się rozpuścić.

Bardziej obstawiam niecałe 2 wiadra. Przeważnie ok. 400g/10l RO. Przy 1000l w obiegu to wychodzi 100x0,4kg = 40kg soli

Zakładam, że kupujesz w wiadrach 20-22kg :lol:

montymick

montymick

W dniu 12.01.2021 o 18:54, Syrius177 napisał:

Jeśli masz duży zbiornik to korzystnie jest mieć pompę RO oraz drugą membranę wpiętą w szeregu. Było to opisane na forum. Ja tak mam. Leci mi około 23L/h przy membranach 50 gpd. Również korzystnie wypada to z ilością ścieku, ponieważ w tej konfiguracji produkujemy więcej czystej niż ścieku w danym przedziale czasu, a nie na odwrót jak to bywa bez pompy i z jedną membraną. 

Możesz zapodać linka do topika? Sam posiadam pompę ale standardowo 1 membranę 75.. Poczytałbym o tych "szeregowych połączeniach".

W dniu 16.01.2021 o 16:16, Arek77 napisał:

Jak by nie było 4 wiadra soli muszą się rozpuścić.

Bardziej obstawiam niecałe 2 wiadra. Przeważnie ok. 400g/10l RO. Przy 1000l w obiegu to wychodzi 100x0,4kg = 40kg soli

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.