Skocz do zawartości

Historia edycji

Nik@

Nik@

Cześć. Dziś stałam się szczęśliwa opiekunka pięknej rawki blazna. 

Po polgodzinnej aklimatyzacji wypuściłam do 750 i mam pytanie, czy rybki i krewecie są z nią bezpieczne? 

 

Żarcik oczywiście :clowning

10 cm rawka, oprócz imienia Habibi dostała też swój własny zbiornik tylko dla niej. Zbiornik jest tymczasowy, bo jest zbyt cienkie szkło. Szukałam akrylowych, ale tak po prostu kupić się nie da. Planuję ja trzymać w 50-70l. Dowiadywalam się przed zakupem u swojego ulubionego doradcy z erybki, że taki zbiornik jej w zupełności wystarczy, gdyż jest to dość leniwy zwierzak i lubi siedzieć schowany w grocie. 

Prośba do Was: jeśli wiecie, gdzie można kupic/zamówić taki mały zbiornik z akrylu dajcie znać. Alternatywą jest grubsze szkło. 10mm wystarczy, czyepuej 12? Różnica w cenie między 10 a 12 dla akwarium 54l to ponad 50 zlociszy. Mogę wydać te 50 więcej, jeśli rzeczywiście jest potrzeba. 

Na razie Habibi ma w mieszkaniu sporo piachu i groty ze skał. Cały zbiornik powstał wczoraj, ale wszystko zabrane z działającego zbiornika: piach, skały, woda. Jedynie trochę nowego piachu dodałam, żeby miała więcej. Póki co z filtracji jest tylko filterek wewnętrzny z watą. Będę często podmienić wodę pół na pół świeża solanka pomieszana z 750, zamierzam też włożyć jej tam makroglony.  To jest tylko tymczasowe mieszkanie, w docelowym będzie kaskada z siporaxem i co ram jeszcze będzie potrzebne, może też uda się zmieścić w dyszy jakąś małą grzalke na zimę. Takiej gołej grzałki jej nie dam, bo się obawiam, że ją rozbije. 

Wszelkie porady od osób hodujacych rawki mile widziane. Ona jeszcze nie przyjmuje mrożonek, będziemy się uczyć. 

 

Nik@

Nik@

Cześć. Dziś stałam się szczęśliwa opiekunka pięknej rawki blazna. 

Po polgodzinnej aklimatyzacji wypuściłam do 750 i mam pytanie, czy rybki i krewecie są z nią bezpieczne? 

 

Żarcik oczywiście :clowning

10 cm rawka, oprócz imienia Habibi dostała też swój własny zbiornik tylko dla niej. Zbiornik jest tymczasowy, bo jest zbyt cienkie szkło. Szukałam akrylowych, ale tak po prostu kupić się nie da. Planuję ja trzymać w 50-70l. Dowiadywalam się przed zakupem u swojego ulubionego doradcy z erybki, że taki zbiornik jej w zupełności wystarczy, gdyż jest to dość leniwy zwierzak i lubi siedzieć schowany w grocie. 

Prośba do Was: jeśli wiecie, gdzie można kupic/zamówić taki mały zbiornik z akrylu dajcie znać. Alternatywą jest grubsze szkło. 10mm wystarczy, czyepuej 12? Różnica w cenie między 10 a 12 dla akwarium 54l to ponad 50 zlociszy. Mogę wydać te 50 więcej, jeśli rzeczywiście jest potrzeba. 

Na razie Habibi ma w mieszkaniu sporo piachu i groty ze skał. Cały zbiornik powstał wczoraj, ale wszystko zabrane z działającego zbiornika: piach, skały, woda. Póki co z filtracji jest tylko filterek wewnętrzny z wata. Będę często podmienić wodę pół na pół świeża solanka pomieszana z 750, zamierzam też włożyć jej tam makroglony.  To jest tylko tymczasowe mieszkanie, w docelowym będzie kaskada z siporaxem i co ram jeszcze będzie potrzebne, może też uda się zmieścić w dyszy jakąś małą grzalke na zimę. Takiej hokej grzałki jej nie dam, bo się obawiam, że ja rozbije. 

Wszelkie porady od osób hodujacych rawki mile widziane. Ona jeszcze nie przyjmuje mrożonek, będziemy się uczyć. 

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.