Skocz do zawartości

Historia edycji

Syrius177

Syrius177

2 godziny temu, Słony leszcz napisał:

Wg mnie to nie problem z filtrem. Jak wymieniasz prefiltry, membrana jest ok (2ppm po membranie jest bardzo ok), to raczej nie rodi Ci krzemiany dostarcza. Może ta sztuczna skała? Kto wie, z czego to ulepione... Robiłeś ICP tylko wody akwariowej, czy rodi też? Jaki wynik krzemu w rodi był? Z tego co "ludzie piszą", to żywica DI nie pochłania krzemianów, więc taki poziom to nie jej wina.

Skała MarcoRocks. Test Icp  wody w akwarium. Test Saliferta Si jest w drodze, sprawdzę rodi dopiero gdzieś w poniedziałek, ale żywica już wymieniona profilaktycznie, więc nie odtworzę już stanu poprzedniego.

Jeszcze mam 2 propozycje:

-znowu uczepię się żywicy - miałem obydwa pojemniki 10 cali wraz z wkładami wypełnione po brzegi i może woda tylko przeciskała się tymi samymi szczelinami. Wkład mógł działać nieprawidłowo, zasyp wogóle się nie mieszał.  Oczywiście jeśli DI usuwa Si.

-klej milliput, ale takie ilości krzemianów mało prawdopodobne.

Skała jest w powszechnym użytku, też mało prawdopodobne . 

Edit. Doczytałem się, że może być jeszcze jedno źródło. Ceresit cx5. Mam nim poklejoną skałę. Mógł teoretycznie puścić krzemiany do wody. 

Syrius177

Syrius177

42 minuty temu, Słony leszcz napisał:

Wg mnie to nie problem z filtrem. Jak wymieniasz prefiltry, membrana jest ok (2ppm po membranie jest bardzo ok), to raczej nie rodi Ci krzemiany dostarcza. Może ta sztuczna skała? Kto wie, z czego to ulepione... Robiłeś ICP tylko wody akwariowej, czy rodi też? Jaki wynik krzemu w rodi był? Z tego co "ludzie piszą", to żywica DI nie pochłania krzemianów, więc taki poziom to nie jej wina.

Skała MarcoRocks. Test Icp  wody w akwarium. Test Saliferta Si jest w drodze, sprawdzę rodi dopiero gdzieś w poniedziałek, ale żywica już wymieniona profilaktycznie, więc nie odtworzę już stanu poprzedniego.

Jeszcze mam 2 propozycje:

-znowu uczepię się żywicy - miałem obydwa pojemniki 10 cali wraz z wkładami wypełnione po brzegi i może woda tylko przeciskała się tymi samymi szczelinami. Wkład mógł działać nieprawidłowo, zasyp wogóle się nie mieszał.  Oczywiście jeśli DI usuwa Si.

-klej milliput, ale takie ilości krzemianów mało prawdopodobne.

Skała jest w powszechnym użytku, też mało prawdopodobne . 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.