Skocz do zawartości
tratox

podłaczenie power compact z statecznikiem elektronicznym

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zamówiłem sobie power compacta 11w oprawke i mam statecznik i teraz sie zastanawiam jak to podłaczyc?

ma ktoś jakis schemat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz do tego zaplonnik statecznik?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w większości stateczników elektronicznych schemat podłączenia jest narysowany na obudowie statecznika.

Jak nie masz rysunku na obudowie, to pokaż foto oprawki i wyjść statecznika to powiemy Ci, które z którym.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o a ja nie odczytalem ze to statecznik elektr.to tak jak PJR napisal ze powinno byc na obudowie statecznika schemat.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież normalnie podłączasz masz tam scheat narysowany jak znalazł


DEXA /jacekdl@o2.pl/ GG 3977 niestety na razie www.papierline.pl

moja mała galeria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O akwarystyce morskiej wiem jeszcze mało, o sprzęcie trochę więcej - ale też często dowiaduj się czegoś nowego.

Gdy napotykam rzecz nieznaną, to staram sie poznać problem "od podszewki" zamiast, "nie znam się na tym i nie mam zamiaru się poznawać"

/Wg danych CBOS 70% Polaków nie jest w stanie zrozumieć tekstu w gazecie codziennej./

Ja przynajmniej staram się być w tych 30%.

Cytat z podanego linku:

"Stateczniki elektroniczne produkcji niemieckich firmy..."

Cytat z podanego linku:

"Świetlówki kompaktowe, z zintegrowanym zapłonnikiem i kondensatorem, do stosowania ze statecznikiem magnetycznym."


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ale na stronie wybierajac stateczniki masz do swietlowek Pc te co kolega podal Tratox napisz do aqva-light oni ci wszystko powiedza co i jak podlaczyc i nawet ci narysuja sam iedys nie widzialem bo akurat nie bylo na stateczniku rys to mi wszystko wyjasnili i wyrysowali nak bedzie najszybciej gdyz tutaj sie nie dowiesz nikt widzisz nie posiada swietlowki pc;).Pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz zwykły statecznik /nie elektroniczny/

220V ------statecznik---------------PC

220V -------------------------------PC


DEXA /jacekdl@o2.pl/ GG 3977 niestety na razie www.papierline.pl

moja mała galeria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kiwalski,

masz całkowitą rację.

Człowiek z aqva-light jest niezwykle sympatyczny i zawsze pomoże.

Nawet nie trzeba widzieć co się chce ;)

wystarczy powiedzieć mu, do czego ma być zastosowane, a zaproponuje najlepsze (i wcale nie najdroższe) rozwiązanie.

A gdy ktoś ma "dwie lewe ręce", to nawet podeśle już zmontowany układ, tylko do gniazda podłączyć.

Wystarczy wykazać minimum własnej inicjatywy i zadzwonić lub napisać.

A co do meriutum sprawy - na stronie jest wyraźnie napisane , że te świetlówki są do innych stateczników.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczne od poczatku pomalutku kolega piotr jan zna sie na elektronice troche wiecej niz troche:) druga sprawa narazie mam tylko statecznik i czekam na swietlowke i oprawke g23(nigdzie niebylo nawet tam w aqua light) nie chcialem poprostu nic zepsuc, poprzednio mialem do statecznika podlaczona swietlowke 24w z jednej strony 2 piny i z drugiej 2 piny i 2x 2 kabelki do statecznik i z drugiej strony 2 kabelki zasilanie z wlaczeniem, a teraz jak zobaczylem na photo swietlowke to tam sa tylko z dolu 2piny a na stetczniku mam do swietlowki 4 miejsca i stąd moje pytanie jak to złożyć, a dodatkowo Pan Piotr jest domnie sceptycznie a może nawet wrogo nastawiony od samego początku jak tylko spytalem o zrobienie mini rafy(twierdzil ze nikt tego nie robi i to bez sensu)jak widze zjadł Pan wszystkie rozumy a arogancją az kipi wiec jesli bede potrzebował krytyki to się do Pana odezwe a jak prosze o pomoc to nie o krytyke mi chodzi wiec niech Pan nie zabiera glosu w moich tematach bo od tych tekstow czlowiek moze stracic chec do zycia ,czemu nikt niema swietlowek pc a jak pytalem to kazdy mi je polecał heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Kolego tratox,

tu nie chodzi o sceptyczne czy wrogie nastawienie.

Wielu ludzi, np. Kol. SMK, włożyło dużo pracy aby przedstawić nowym gotowy przepis na założenie dobrze funkcjonującego małego akwarium morskiego.

Wielu innych, w różnych postach dzieli się wiedzą, do której dochodzili latami, ciężką pracą, setkami godzin obserwacji i niejednokrotnie niemałymi nakładami finansowymi.

A pojawiają się ludzi - np. Ty - którzy nawet nie zadają sobie trudu aby przeczytać to, co inni dla nich przygotowali tylko stosują zasadę "naucz mnie bo ja sam nie mam zamiaru się tego uczyć"

Wszystko "kawę na ławę"

Poza oglądaniem obrazków statecznika, nawet nie zadałeś sobie trudu przeczytania opisu.

Nie napisałeś maila z pytaniem do sprzedawcy, nie zadzwoniłeś. ZERO własnej inicjatywy.

Podobnie było z Twoim pytaniem o piko-rafkę.

W PIERWSZEJ odpowiedzi było, że lepiej zrobić większą.

W DRUGIEJ odpowiedzi było, że lepiej zrobić większą.

Ludzie w dobrej wierze i z własnego doświadczenia radzą Ci jak zrobić aby było dobrze.

Ale Ty po swojemu, bo widziałeś obrazek piko 8 litrów w prezentacji Harnasia i też chcesz.

Tutaj tak samo - napisane jest wyraźnie na stronie aqva-lignt, że jedno do drugiego nie pasuje - ale Ty masz pretensje, że nikt nie chce Ci pomóc połączyć urządzeń nie pasujących ze sobą.

Jedno jest statecznik elektroniczny, a drugie wymaga stetecznika magnetycznego.

Ale co tam - Ty chcesz i ma być.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieznam sie natym czym sie rozni magnetyczny od elektronicznego wszedzie mowia ze elektroniczny lepszy;) ja wole magnetyczny jest tanszy:) pisze ze swietlowka jest z zintegrowanym zaplonnikiem i kondensatorem tzn ze do swietlowki wystarczy oprawka i statecznik żeby to działało? trzeba było to napisac odrazu anie wywody ja nie jestem elktronikiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no Piotrze przesadzasz znam twoje wypowiedzi bo czytam to forum codziennie i zdazylem sie przyzwyczaic , dla mnie troche dziwnych wypowiedzi.Tratox -poczatkujacy akwarysta nie ma pojecia o elektryce ok pyta sie normalnie bo po to jest chyba forum by mozna bylo uzyskac odpowiedz jezeli ty Piotrze nie chcesz nic wniesc do tego tematu topo co piszesz ze moze sobie poszukac zeby uwaznie czytal itp Trzeba bylo napisac tak ja to zrobilem bo nie mam pojecia o pc zeby sie skontaktowal ze sklepem i po problemie


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tratox :

nieznam sie natym czym sie rozni magnetyczny od elektronicznego

"naucz mnie bo ja sam nie mam zamiaru się tego uczyć"

Nawet nie zadałeś sobie trudu dowiedzieć się tego.

Wystarczy, że są INNE i do siebie nie pasują.

Nie musisz znać składu chemicznego benzyny, żeby wiedzieć że nie pasuje do silników Diesla.

tratox :

jak widze zjadł Pan wszystkie rozumy a arogancją az kipi

(...)

niech Pan nie zabiera glosu w moich tematach

Brak wiedzy jest normalny,

brak chęci do zdobywania wiedzy nie jest normalny, ale mogę zrozumieć,

braku kultury gdy się wchodzi i zaczyna pisać na nowym forum - nie potrafię zaakceptować.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kiwalski,

w jednym poście zaproponowałem, żeby przeczytał uważnie,

gdy napisał, że to nie pomogło - OK, zrobiłem cytaty ze strony

i podkreśliłem różnicę.

Jedno jest statecznik elektroniczny,

drugie WYMAGA stetecznika magnetycznego.

Co jeszcze miałem napisać?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze może po prostu ignoruj posty nowicjuszy:)?;);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic porpostu poszukam innego forum bo to niema sensu co kolwiek napisze mam odpowiedz poszukaj se gdzies indziej, poszukaj sobie piter do czego sluzy forum potem sie udzielaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olek, w sprawie sprzętu i ew. stelaża - gdy ktoś pyta, zawsze chętnie pomagam.

Nie raz i nie dwa pisały osoby na GG i chyba nikt nie może mi zaarzucić, że gdy miał konkretnie pytania a ja potrafiłem udzielić odpowiedzi, że nie pomogłem.

W sprawie życia czy funkcjonowania akwarium od strony biologicznej odsyłam do bardziej doświadczonych kolegów.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no PJR:) spokson, jestem Ci wdzięczny, że się dzielisz wiedzą techniczną ;). Może powinieneś zmienić dział forum:);), po co się denerwować, a i tak są osoby, które napiszą to samo po raz któryś.;)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr Jan Rogalski :

@kiwalski,

w jednym poście zaproponowałem, żeby przeczytał uważnie,

gdy napisał, że to nie pomogło - OK, zrobiłem cytaty ze strony

i podkreśliłem różnicę.

Jedno jest statecznik elektroniczny,

drugie WYMAGA stetecznika magnetycznego.

Co jeszcze miałem napisać?

to juz pomogło zaco dziękuje ;) o swietlowka pc naprawde na forum mało, i jesze mam pytanko ale aż sie boję normalnie odpowiedzi heh do normalnych swietlowek sa oprawki bryzgoszczelne a do pc nie widze takich wiec zamowilem zwykle to mam je jakos zmodyfikowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zapytam o tę konkretną świetlówke narvy o ktorej mowa, ale z nieelektrycznego punktu widzenia ;) jak to ustrojstwo świeci ?? chodzi mi o wrazenia estetyczno-użytkowe - czy te 10k kelvinow w akwa wyglada podobnie jak standardowa T5 ? prosze o wypowiedź kogoś kto ma ją w akwa.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.