Skocz do zawartości
Guban88ok3m

Metna woda po ballingu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym przestał lać te roztwory i poczekał aż woda zrobi się kryształ  a potem  testy  ca mg kh    i  na początek  podać  tylko  (jeden roztwór) to co najbardziej odbiega od normy  i tak parę dni   i znowu testy i obserwacja ,   może  napisz jak przygotowałeś   balinga  bo może tu coś pomieszałeś


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ballinga jak na etykiecie jest , z tym że zrobiłem wszystko na pół bo zrobiłem po pół litra roztworu wraz ze strongami też na pół dawkę . Właśnie najbardziej odbiegało kh od normy podbilem z 6 do 8 i teraz caly czas jakby lekko metna byla , juz mniej ale do kryszyalu brakuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam na myśli jedna tezę jeszcze . Mogło to wyniknąć z jednego strzała porządnego 4 ml ? Bo np w poniedziałek podłączam pompę i teraz jak ustawie 5ml na 24 dawki to wyjdą śmieszne ilości skoki prawie żadne A tu jednak strzaly wieksze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5ml to żadna dawka przy twoich 90l. Generalnie wszystko zależy od masy koralowej. Im większa tym większe zapotrzebowanie na ca i kh. Przy 90l to spodziewalbym się nawet do 20ml / dobę. To na 100% nie jest problemem. Może masz znajomego akwarystę, który odleje ci szklankę rozrobionego czystego kh (nie z af I bez strongow) to zobaczysz czy dalej zamula wodę. 


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha a ten kh buffer to nie czysty chyba czysty bo dodatki sa w butelkach osobnych. Nawet jest napisane że iles g prochu samego podbija tylko kh. Mam ok 13 sps , ok 10 lps  trochę zoa,rico ogólnie troszkę miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.