Skocz do zawartości

Historia edycji

Jacek56

Jacek56

6 godzin temu, chwialek napisał:

Jacek ale wtłaczamy co? Bo nie wtłoczymy więcej niż jest w powietrzu. A na zasadzie różnicy zawartość CO2 w powietrzu i CO2 w wodzie nie dojdzie do przesycenia gazami z powietrza?

Może źle kombinuję ale.
Rafa powierzchnia M2 i tu mamy daną zawartość tlenu i CO2 w wodzie, konsumentów tlenu XX, wody nad tym metrem rafy XXXX litrów (bufor) - ale akwarium powierzchnia X a konsumentów tlenu podobnie co na M2 rafy ale buforu wody już mamy mniej. I odpieniacz wg prawideł jest jednym z narzędzi umożliwiającym przewietrzenie tego smogu jaki zawisa nad naszą domową rafą. (nie jedynym)

Dzięki, że bierzesz udział.
Może inni czytając zaczną zwracać uwagę na podstawowe aspekty prowadzenia akwarium, ruch wody, obsada, wentylacja, odpieniacz nie zapominajmy to „protein skimmer” a  nie „gas exchanger device” 

Myślę, że koncentrujemy się na nie na tym co trzeb. Wydaje mi się, że wystarczy zwiększyć „obrót” wody w zbiorniku aby zapewnić dobre przewietrzenie o którym piszesz tak pokazuje wieloletnia praktyka. Nie da się ukryć bąbelki dają dodatkową powierzchnię wymiany ale też wiele cennych rzeczy zabierają, coś za coś. To co zabierają jest o wiele ważniejsze niż to co dają. 
 Akwaria przerybione długo nie istnieją.

Jacek56

Jacek56

6 godzin temu, chwialek napisał:

Jacek ale wtłaczamy co? Bo nie wtłoczymy więcej niż jest w powietrzu. A na zasadzie różnicy zawartość CO2 w powietrzu i CO2 w wodzie nie dojdzie do przesycenia gazami z powietrza?

Może źle kombinuję ale.
Rafa powierzchnia M2 i tu mamy daną zawartość tlenu i CO2 w wodzie, konsumentów tlenu XX, wody nad tym metrem rafy XXXX litrów (bufor) - ale akwarium powierzchnia X a konsumentów tlenu podobnie co na M2 rafy ale buforu wody już mamy mniej. I odpieniacz wg prawideł jest jednym z narzędzi umożliwiającym przewietrzenie tego smogu jaki zawisa nad naszą domową rafą. (nie jedynym)

Dzięki, że bierzesz udział.
Może inni czytając zaczną zwracać uwagę na podstawowe aspekty prowadzenia akwarium, ruch wody, obsada, wentylacja, odpieniacz nie zapominajmy to „protein skimmer” a  nie „gas exchanger device” 

Myślę, że koncentrujemy się na nie na tym co trzeb. Wydaje mi się, że wystarczy zwiększyć „obrót” wody w zbiorniku aby zapewnić dobre przewietrzenie o którym piszesz tak pokazuje wieloletnia praktyka. Akwaria przerybione długo nie istnieją.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.