Jump to content

Jacek56

Szlachta Morska
 • Content Count

  1785
 • Joined

 • Last visited

6 Followers

About Jacek56

 • Rank
  Jacek56

Kontakt

 • AIM
  n/a
 • MSN
  n/a
 • Strona WWW
  http://n/a
 • ICQ
  n/a
 • Yahoo
  n/a
 • Jabber
  n/a
 • Skype
  nie lubię

Informacje o profilu

 • Imię
  Jacek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Rumia Pomorskie
 • Akwarium
  od 2006 roku

Recent Profile Visitors

8022 profile views
 1. Brawo za głos rozsądku. Temat poruszony w moim wątku. Doszliśmy do momentu gdy akwaryści wydają 100zł za pomiar zasolenia, no coż pokolenie „cyfrowe”
 2. Witam, Sprzedam lampę ATI Powermodule 10x80W, jestem jej pierwszym właścicielem. W komplecie świetlówki używane 2 miesiące. Cena 2000zł
 3. Według mojej terminologii żadnego resetu nie robiłem, reset jest gdy spuszczasz wodę, czyścisz akwarium, zmieniasz skałę i zalewasz świeżą solanką. Byłem zmuszony wyjąć obumarłe kolonie korali (choć nie chciałem tego robić), poprzestawiałem skałę. Moje działania spowodowały "upadek biologii”. Co przez to rozumiem, każda szczepka testowa, nie dawała rady. Parametry fizykochemiczne wody były w normie, a jednak nawet montipory padały. Najprawdopodobniej spowodowane to było rozkładającymi się koralami, których nie udało mi się oderwać od skały. Zrobiło się akwarium FOWLR. W akcie desperacji zakupiłem odpieniacz na rurze 150mm, odpaliłem "cryptic zone” , glonarium i czekam aż pojawią się gąbki. Wspomagam procesy akwesanem i szkłem wodnym. Pierwsze efekty moich ruchów już się pojawiły. Dzięki, masz rację robale nie wybierają. Zaskoczyć nie zaskoczę ale uruchamiam zbiorniki kwarantannowy dla nowych korali. Walcz, masz stosunkowo mały system i kąpiąc systematycznie dasz radę. 7-8 razy wykąpiesz zainfekowane kolonie w RX i wygrasz. Powodzenia. Mnie przerosła wielkość mojego akwarium. Dzięki Bartek.
 4. Po powrocie z pracy praktycznie wszystkie kolonie były zainfekowane. Podanie chemii spowodowało lawinowe obumieranie. Skala procesu przerosła moje możliwości. Zacytuję klasyka „ I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci... „ Obecnie Z ale już niedługo proces odgazowywania skały się zakończy i odpieniacz wyląduje na półce.
 5. Nie, nie żartuję. Koral nie leczony nie ma szans z robakami, taka jest rzeczywistość.
 6. Aktualizacji jeszcze długo nie będzie, wszystko umarło, zostały ryby i skała. Co się stało? Robaki zjadły acropory, nie opanowałem plagi i przegrałem bitwę ale wojna trwa.
 7. Jak wysoko nad lustrem wody wiszą lampy?
 8. Pozwolę sobie nie zgodzić się z tym, że Leszek nie bierze żadnej odpowiedzialności za sprzęt. Ostatnio umarł mi pływak, skontaktowałem się telefonicznie, wysłałem sprzęt, po dwóch dniach miałem paczkę do odbioru. Pływak wymieniony, układ sterowania zmodernizowany, wtyczki wymienione na bryzgoszczelne, opłaciłem tylko koszty transportowe. Ja tam nie narzekam.
 9. Odpieniacz nie jest selektywny, wywala wszystko ,a to wpływa to destabilizująco na cały łańcuch pokarmowy w akwarium - czy to się podoba czy nie, takie są fakty. Jak indywidualny akwarysta zinterpretuje to już inna kwestia. Brakuje tutaj jeszcze DSB i wody z Wisły.
 10. Nie mam tej rybki. Mam ELACATINUS OCEANOPS, wrażeniami podzieliłem się kilka stron wcześniej. Generalnie polecam, ale 1 sztukę lub parkę, super czyściciel. W dużym akwarium bardzo widoczna, w 200 litrowym „dzikuje”, chowa się w skale i wypływa na jedzenie.
 11. No nie wiem. Krąży taka teoria, że odpieniacz pomaga, szczególnie początkującym i na starcie zbiornika, tzw. "zawór bezpieczeństwa" Zobaczymy. Kiedy będzie dodatkowy cyrkulator?
 12. A jak tam plagi, które miały nawiedzić ten zbiornik? Bo jakoś cyjano i dino nie widać?
 13. A dojrzewanie w akwarium było?
 14. To chyba najlepszy krok. Czy kiedy startowałeś to dodawałeś, skałę, piasek, wodę, detrytus z działającego zbiornika?
 15. Tak to ja. Jak dla mnie jeden z wielu przykładów jak odpieniacz pomaga prowadzić akwarium. Czyli 1,5 roku walki ze zbiornikiem i nawet xenia nie chce rosnąć. U siebie zrobiłem eksperyment w 54ltr i xenia rosła pod lampką nocną z Ikea. To jest odpowiedź dla Raffy 14 nie do autora wątku. Nic się nie zmieniło "odpieniacz to zło” dla akwarium. W tym przypadku nawet nie utrzymuje prawidłowego ph. Gdyby nadmiar bakterii konsumował cały tlen z wody to ryby chybaby dziwnie przy powierzchni pływały??? Pytanie było czy Ty jak przedmuchujesz piasek jest czysty? Pod skałą babka nie przekopie. Kilka skałek leży na piasku (patrz zdjęcie). U Panoramiksa też nie było widocznej rdzy, tylko mikro pęknięcia, o ile mnie pamięć nie myli. Wyjął pompę, 100% podmiany wody i akwarium szaleje na nowo. Opcje: - analiza wody - wymiana skały na używaną z prawidłowo działającego zbiornika ( czas transferu poniżej 1h, trochę strzelam ale jak najszybciej ) - wymiana pomp
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.