Jump to content

Jacek56

Szlachta Morska
 • Content Count

  2103
 • Joined

 • Last visited

8 Followers

About Jacek56

 • Rank
  Jacek56

Kontakt

 • AIM
  n/a
 • MSN
  n/a
 • Strona WWW
  http://n/a
 • ICQ
  n/a
 • Yahoo
  n/a
 • Jabber
  n/a
 • Skype
  nie lubię

Informacje o profilu

 • Imię
  Jacek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Rumia Pomorskie
 • Akwarium
  od 2006 roku

Recent Profile Visitors

12366 profile views
 1. Art 131 nie daje mi spać. Tak dla rozluźnienia atmosfery. Dzisiaj opary CO2 się wyczerpały i trzeba było wymienić butlę i mam pół roku spokoju.
 2. Jacek56

  Dokument Cites

  Użyję nie lubianego przez Ciebie zwrotu i napiszę, wydaje mi się że tak. Skala importu jest tak duża, że służby dają radę na 100%.
 3. Jacek56

  Dokument Cites

  Jak dla mnie jest przykład, że służby działają prawidłowo i wszystko to co kupujemy w sklepach jest legalne i to powinna być podstawa do uznania nas niewinnymi.
 4. Jacek56

  Dokument Cites

  Problem w tym, że wszystkie koralowce w Polsce są legalne tylko nie mamy nie nie papierów (brak świadomości, wiedzy i przepisów prawnych), a papiery które jakimś cudem sobie zorganizujemy będą „lewe”.
 5. Jacek56

  Dokument Cites

  Czy będziesz jeszcze drążyć temat czy odpuszczasz?
 6. Zrobiłem kolejne testy : Kh=7.3, salifert b/z PO4=0.22, hanka (w granicach błędu pomiarowego) b/z NO3=50-100, jest mocny róż b/z Ca= 450 Mg= 1380 (w granicach błędu pomiarowego) Czyli stabilnie. Gaz do reaktora Ca się w butli kończy i będę wymienić za kilka dni. Kilka dni minęło ale jeszcze opary CO2 są i reaktor działa. Trzeba będzie sprawdzić zasolenie, wiatrak utrzymuje ładnie temperaturę w granicach 25 st.
 7. Już od dłuższego czasu. Przy niskich wartościach NP korale pod ledami marudzą, u mnie w zbiorniku. Teraz przy intensywnym karmieniu wszystko idzie w dobrym kierunku.
 8. Zrobilem testy : Kh=7.3, salifert b/z PO4=0.20, hanka (w granicach błędu pomiarowego) b/z NO3=50-100, jest mocny róż b/z Ca= Nie mierzyłem Mg= nie mierzyłem. Czyli stabilnie. Gaz do reaktora Ca się w butli kończy i będę wymienić za kilka dni.
 9. Reaktor Ca i KW. Reaktor Ca podłączony jest do timera 1000-2000. Dozowanie KW jest sterowane sondą Ph.
 10. Nie ma co kontrolować, PO4 są dobre.
 11. Witam brać rolniczą. Powoli wstaję z podłogi. Zaliczyłem "takiego skoka kh”, że korale do tej pory się zbierają do życia. Zapchany wężyk doprowadzający wodę do reaktora Ca, po udrożnieniu zapomniałem aby zmniejszyć odciek i w ciągu kilku godzin kh poszybowało ……. Najważniejsze, że korale powoli wracają do życia i jest konsumpcja. Jest chęć i są testy: Kh=7.3, salifert PO4=0.25, hanka NO3=50-100, jest mocny róż Ca=450 Mg=1440 (w reaktorze dosypałem coś co podbija Mg). Zobaczymy za jakiś czas.
 12. Twój wątek działa mobilizująco. Zrobię testy u siebie. Ja glony zlikwidowałem. To jest jednak konkurencja pokarmowa dla korali.
 13. Jacek56

  Dokument Cites

  Troszkę z innej beczki ale myślę, że warto mieć tego świadomość: https://www.interpretacje.pl/pit/8775854,sprzedaz-koralowcow-przychody-z-dzialalnosci-rolniczej-interpreta.html Pierwszy sklep, który zareklamuje się iż dokłada papiery do korali to wygra i wszystkie inne będą to musiały robić. W Erybka, dostałem od Tomka kopie citesów, bez żadnego problemu (na moją prośbę), kilka lat temu kiedy chciało mi się jeździć do stolicy. Właściciele sklepów , nie wiem czy wszyscy, muszą mieć świadomość że to tylko hobby z którego można zrezygnować w przeciągu 1s.
 14. Jacek56

  Dokument Cites

  Bardzo dobre pytania i żeby uporządkować cały proces dodać pytanie : - Jak w świetle przepisów leganie zakupić korala ze sklepu? - Kupiłem korala z papierem, połamałem go i mam 10szt, po 6 miesiącach (lub dłużej) mam 10 korali wielkości oryginała (hipotetycznie). Czy papier który oryginalnie dostałem można powielić i dołączyć do każdego następnego ?
 15. Jacek56

  Dokument Cites

  Nie za bardzo rozumiem tok rozumowania. Chyba powinno być odwrotnie ?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.