Skocz do zawartości
berklej

Pomacanthus paru

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dziś sobie taką oto właśnie rybkę i zastanawiam sie czy ktoś z was ma lub miał ją w swym zbiorniku. Interesuje mnie czy jej upodobania kulinarne skierowane sa na sps-y oraz tolerancja w stosunku do innych ryb.

Pozdrawiam

Alex


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alex,

Wybrales sobie fajny ustnik:) Francuski Aniol, wiem cos o niej. Endymaczna ryba, pochodzi glwonie z karaib. Co do pozywienia, musie ci powiedziec ze to jest ustnik ktory szczegolnie lubi sps. Ale wiesz ze kazda ryba jest inna wiec moze nic nie bedzie dotykala.

inne pytania

olivier@nowa-reef.pl

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olivier fajnie ze zaczoles pisac na tym forum:szok Masz duze doswiadczenie kotrym mozesz podzielic sie z innymi. Pozdrawiam Cie serdecznie:)


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stracilem juz nadzieje ze ktos zna ten gatunek :D Przez pierwsze kilka dni przygladałem sie jej i wydawalo sie ze faktycznie za bardzo jest zainteresowana spsami . Obecnie bardzo chetnie zjada mrożonki oraz co ciekawe glony z Ocean nutrition. Ryba jest fantastyczna i pewnie nie zainteresowabym sie nią ogladajac zdjecia ale bedac w sklepie ktory pewnie znasz Poisson d'or w Belgi zobaczylem ja na zywo i wiedzialem ze musze ja kupic. Traf chcial ze po powrocie do Polski bedąc w Aqua Medicu zobaczylem ze maja młodego osobnika i tak trafił do mnie.

Pozdrawiam


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olivier?? To Antoine ma większe doświadczenie!!


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.meerwasser-lexikon.de/index.php?name=Pomacanthus%20paru&kategorie_id=19&tier_id=322&sprache=de

Pisze tam, ze ta ryba szybko (nawet w ciagu 2 lat) dorasta do wielkosci 50 cm. Niestey twoje 500 Litrow to o wiele za malo na takiego giganta, najlepiej bedzie jak go oddasz.

Pisze tam tez, ze lubi koralowce.


1. 54l, ATI Powermodul 2x24W, 2x Eheim compact 600, Piccolo Skimmer 2. 160l, jeszcze bez techniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam nie umie, przeciez gada ze mna:D


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryba śliczna ....tylko chyba jakiś zbok nadał jej nazwe :D


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto przed kupnem ryby troche sie o niej dowiedziec. Wystarczy poczytac, jaki duzy rewir zabezpiecza sobie w oceanie, przeganiajac z niego wszystkich konkurentow. Wydaje mi sie, ze trzeba byc mocno poczatkujacym, zeby taka rybe wpuscic do 500 l. Moze kiedys to zrozumiesz.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.