Skocz do zawartości

Historia edycji

tilk74

tilk74

53 minuty temu, Nik@ napisał:

Kiedy miałam młode błazeński w 54l samiczka gryzła niemiłosiernie, nie miałam prawa włożyć dłoni do akwarium.

W 36 i teraz w 750 nie ma problemu. Mogę dotykać ukwiału, karmić go, a samica już dorosła tylko obserwuje. Problem jest tylko wtedy, gdy ukwiał się podzieli i trzeba zabrać brata. był też przy przeprowadzce, kiedy trzeba było ukwial paznokciem powoli odrywać, wtedy mnie troszkę skubala. Ale i tak mniej zajadle, niż ta pierwsza samica w 54l. Może to kwestia tego, że te obecne blazenki są z hodowli, a te pierwsze mogły być dzikie, a może w tym, że mały zbiornik w całości traktują, jako własny?

Dziś przestawiam sarco w inne miejsce i zas atak furiata ... zrobiłem experyment i poprosiłem żonę aby włożyła rękę do akwarium .... a tu ZONK  odstraszał ale nie atakował ... wiedziałem że moja zona jest groźna ale żeby aż tak (może dla tego że się bał czerownych paznokci ??) :D No ja sobie nie pomaluje :lol:

tilk74

tilk74

49 minut temu, Nik@ napisał:

Kiedy miałam młode błazeński w 54l samiczka gryzła niemiłosiernie, nie miałam prawa włożyć dłoni do akwarium.

W 36 i teraz w 750 nie ma problemu. Mogę dotykać ukwiału, karmić go, a samica już dorosła tylko obserwuje. Problem jest tylko wtedy, gdy ukwiał się podzieli i trzeba zabrać brata. był też przy przeprowadzce, kiedy trzeba było ukwial paznokciem powoli odrywać, wtedy mnie troszkę skubala. Ale i tak mniej zajadle, niż ta pierwsza samica w 54l. Może to kwestia tego, że te obecne blazenki są z hodowli, a te pierwsze mogły być dzikie, a może w tym, że mały zbiornik w całości traktują, jako własny?

Dziś przestawiam sarco w inne miejsce i zas atak furiata ... zrobiłem experyment i poprosiłem żonę aby włożyła rękę do akwarium .... a tu ZONK  odstraszał ale nie atakował ... wiedziałem że moja zona jest groźna ale żeby aż tak :D

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.