Jump to content

tilk74

Klubowicz
 • Content Count

  54
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Arkadiusz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Tczew
 • Akwarium
  było 96 teraz 200L

Recent Profile Visitors

297 profile views
 1. tilk74

  Seachem clarity

  Ale polecasz czy taki sobie
 2. tilk74

  Seachem clarity

  Witam . Stosuje lub stosował ktoś z was seachem clarity w akwarium i z jakim efektem .
 3. tilk74

  Co by tu jeszcze ?

  A ja myślałem że trafiłem na jakąś szaloną
 4. tilk74

  Co by tu jeszcze ?

  Ja mam Valenciennea puellaris
 5. Wg. mnie to samiec bo jest wyraźnie mniejszy a były kiedyś równej wielkości
 6. tilk74

  Co by tu jeszcze ?

  No to ja mam jakąś wariatkę . Toczy ostatnio regularne bitwy z Chromisem jak się do niej za bardzo zbliży .A szczęka mi opadła jak widziałem jak złapała ślimaka kopiącego w pysk ,przepłynęła połowę długości akwarium i rzuciła nim z wściekłością o szybę ( ślimak przeżył) a wszystko dla tego że nieopatrznie wszedł do jej norki . Ja to wg, mam jakies dziwne ryby .. Wszędzie czytam że Decora to płochliwa ryba i przeważnie siedzi w skale i mało ją widać . U mnie jak się obudzi tak coś koło 12-13 to cały czas pływa sobie po całym akwarium .
 7. Dziś przestawiam sarco w inne miejsce i zas atak furiata ... zrobiłem experyment i poprosiłem żonę aby włożyła rękę do akwarium .... a tu ZONK odstraszał ale nie atakował ... wiedziałem że moja zona jest groźna ale żeby aż tak (może dla tego że się bał czerownych paznokci ??) No ja sobie nie pomaluje
 8. A ja myślałem, że tylko ja mam jakieś agresorki.
 9. tilk74

  Crazy Coral

  Odświeże trochę temat . Polecam sklep .Robię w nim regularnie zakupy choć mam do niego 130 Km w jedną stronę. Mam bliżej 2 inne sklepy ale niestety nawet nie ma jak tego porównać bo jest pomiędzy nimi przepaść w wielości sklepu i ilości towaru . Jedyny minus toto że tam trzeba jechać z odliczoną gotówka i bez kart kredytowych aby nie wydać wszystkiego z konta . Oczywiście można płacić u nich kartą .Ja zabieram ze sobą żonę jako głos sumienia i żandarma portfela . Teraz wiem jak się czują kobiety sklepach z ciuchami albo butami.
 10. Ostatnio chcąc poprzestawiać parę korali zostałem prawie zagryziony przez Błazenka Zbyt blisko zbliżyłem rękę do ich Euphylli https://www.youtube.com/watch?v=pcNQcjU6S9Q
 11. tilk74

  Co by tu jeszcze ?

  Ciekawe propozycje . Ciekawy jestem jak by się zgodziła moja zwariowana Babka kopiąca z Ecseniusa bicolor.
 12. tilk74

  Co by tu jeszcze ?

  Nie tym razem bo boję się przegiąć aby filtracja wyrobiła.
 13. tilk74

  Co by tu jeszcze ?

  Zastanawiam się czy by czegoś jeszcze nie dolozyć do mojej obsady ryb w zbiorniku . Akwarium 200 l . Filtracja to filtr kubelkowy ( tak wiem nie jest zalecany ,ale nie mialem innego wyjscia .Wiem jakie to niesie ryzyko . Zasilany jest przez UPS z zapasem mocy na ok 12 h) jako biolog i duża kaskada jako mechaniczny filtr no i odpieniacz Tunze 9004dc. Jak narazie filtracja ogarnia .PO4 0.01 a NO3 5-7 Miekkie i LPS nie narzekają . Aktualnie obsada to : 1 X Nemateleotris decora 2 X Blazenek 1 X Babka kopiaca 4 X Chromis Virdis Do tego Krewetka czyszczaca plus 2 na aiptasje do tego Mitrax ,Pustelnik , Jeżowiec i pare slimaków. Zastanawiam się czy by czegoś nie dolożyć z obsady .Wiem.ze szaleć nie moge bo jednak kubelek to sump.
 14. Mój Mitrax oskubał mi jakieś 20 -30% Sarco ,ale jak na razie mu przeszło bo juz miał dostać exmisje
 15. Zmienilem akwarium z 96 l na 200 l i lampa była już za mała .
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.