Skocz do zawartości

Historia edycji

Arek77

Arek77

Kawałek otrzymanej dzisiaj skały od dwóch godzin jest w wodzie. Przez pierwsze 15 minut wylatywały bąbelki powietrza co oznacza, że woda dostawała się do środka i wypierała powietrze  = powierzchnia jest przepuszczalna, a w środku są przestrzenie między ziarenkami.

Ponadto mam kilka kawałków naturalnej skały koralowej, które otrzymałem od mamy jako znalezione na plaży oceanu (stoją jako pamiątki). Wydają się cięższe i bardziej lite niż skała, którą kupiłem.   

(To w środku to pokryta wapieniem koralowym muszla)

Kawałek pierwszy od prawej chciałbym wykorzystać w swoim akwa i umieścić na nim szczepkę zoanthusa, ale obawiam się że w środku może być trochę martwej materii i zaburzy mi to proces dojrzewania akwarium.

Co o tym sądzicie?  Ryzykować?

 

20191231_190849.jpeg

Arek77

Arek77

Kawałek otrzymanej dzisiaj skały od dwóch godzin jest w wodzie. Przez pierwsze 15 minut wylatywały bąbelki powietrza co oznacza, że woda dostawała się do środka i wypierała powietrze  = powierzchnia jest przepuszczalna, a w środku są przestrzenie między ziarenkami.

Ponadto mam kilka kawałków naturalnej skały koralowej, które otrzymałem od mamy jako znalezione na plaży oceanu (stoją jako pamiątki). Wydają się cięższe i bardziej lite niż skała, którą kupiłem.   

(To w środku to pokryta wapieniem koralowym muszla)

Kawałek pierwszy od prawej chciałbym wykorzystać w swoim akwa i umieścić na nim szczękę zoanthusa, ale obawiam się że w środku może być trochę martwej materii i zaburzy mi to proces dojrzewania akwarium.

Co o tym sądzicie?  Ryzykować?

 

20191231_190849.jpeg

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.