Jump to content

Arek77

Klubowicz
 • Content Count

  2009
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Arek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wałcz
 • Akwarium
  Dojrzewające 380 l z sumpem.

Recent Profile Visitors

3952 profile views
 1. Buteleczka wystarczy na 3 tyg. Na razie w akwa nic złego się nie dzieje przy PO4 na poziomie ok 0,1-0,2 więc mam trochę czasu.
 2. Mija pierwszy tydzień podawania węgla w postaci polimerów od AF. Na razie żadnej reakcji ze strony zbiornika. Obsewujemy dalej....
 3. Absolutnie nie namawiam Cię do tego.a nawet odradzam.. masz małe akwarium i faktycznie mocno uszkodzona xenia może namieszać w parametrach. U mnie skałka z xenią jest wielkości brzoskwini na 400 l wody w obiegu.
 4. Jak to temat o xeni to przedstawie jak wygląda ten koral po obcięciu polipów: I po ok 2-3 miesiącach: Mam dwie takie skałki i przycinam na zmianę....traktuję to jak mały "filtr xeniowy".
 5. U mnie tak wyglądała anthelia jak zmieniłem lampę na mocniejszą i trochę ją przypaliło. Sam mam xenię i jak do tej pory nie miałem z nią problemu. Co jakiś czas ścinam jej polipy przy samej skale i odrasta gęściejsza jak trawniczek. Z tego co słyszałem na tym forum to przy niskim poziomie jodu ksenia przestaje pulsować.
 6. Aaa... to co innego.Myślałem, że chciałeś podnieść same fosforany bo na ICP wyszło poniżej 0,01. Sam, kilka dni temu, zacząłem dodawać węgiel do systemu i czekam na reakcję odpieniacza
 7. Nadają się. Z tym, że test zooleka na kH ma rozdzielczość 1°. Sam poglądowo badam kH za pomocą zooleka. Raz na 3 tyg. robię dokładniejszy Salifertem. Test Zooleka na NO3 też jest ok. Jest dokładny i jak do tej pory pokrywał mi się z Salifertem. Na PO4 słabo się nadaje bo zaczyna się od poziomu 0,25.
 8. Zastanawiałeś się nad obsadą? Miałem podobną kostkę. Jak bym dzisiaj wybierał obsadę to z rybek kupiłbym taki zestaw: Escenius Pictus, discordipinna griessingeri - piękna i ciekawa rybka lub zestaw babka symbiotyczna z krewetką. Gobiosoma oceanops(neon gobby) 4-5 sexykrewetek i .... pustelnika halloween.
 9. Jako pierwsze LPSy polecam piękną Duncę (Duncanopsammia) i Caulastrea. Ładnie i dość szybko rosną, rzadko grymaszą i ..... są LPS-ami .
 10. I jak rekinek się ma? Nie dawno obchodził miesięcznicę "wyklucia się".
 11. Polecam jeszcze rozrośniętą kępkę Anthelii przy mocnej i zmiennej cyrkulacji...
 12. Pisząc purigen czy kamyki zeolit nie miałm na myśli saszetki 100 g czy łyżeczki zeolitu wsypanych do worka razem z rybą. Jeśli w trakcie dłuższego transportu faktycznie problemem jest wzrost pH i zmiana struktury jonowej cząsteczek amoniaku w bardziej toksyczny to dobrze zabezpieczona MAŁA (kilka gram) saszetka z purigenem lub zeolitem mogła by częściowo wyeliminować akurat ten problem. Osobiście nie miałm problemów z transportem i aklimatyzacją zwierząt. Oprócz jednej rybki, która padła w 48 godz. po wpuszczeniu cała obsypana, wszystkie wpuszczane zwierzęta mają się dobrze, pewnie miałem trochę szczęścia i nie mam delikatnych ryb.
 13. Ludzie 100 lat temu też żyli po 100 lat w dobrym zdrowiu.... tylko Średnia życia większości ludzi była o dobre kilkanaście lat krótsza. Jeszcze 20-25 lat temu naprawdę mało kto miał sprawnie działające akwa morskie. Pewnie, że były piękne solniczki.... ale na 10 posolonych szkiełek z 2 przetrwało dużej niż rok, a 1 kilka lat. Potrzeba było więcej cierpliwości i determinacji i .... trochę szczęścia. Teraz to hobby jest jednak prostrze i jak coś nie idzie nie trzeba działać aż tak po omacku jak kiedyś....a jak wszystko idzie jak po maśle.... to i tak uważam, że warto od czasu do czasu upewnić się co w wodzie piszczy.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.