Jump to content

Arek77

Klubowicz
 • Content count

  445
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wałcz
 • Akwarium
  Kostka 40x40 z panelem

Recent Profile Visitors

731 profile views
 1. Arek77

  Psammocora

  Wczoraj w swojej kostce 40x40 robiłem małe porządki i przykleiłem euphylie obok dunki. Są w takiej odległości, że przy maksymalnym napompowaniu i przy mocniejszej cyrkulacji mogą się dotykać.... Po 24 godz. widziałem jak euphylia lekko zaczepia dunkę. Zobaczymy co z tego wyniknie...
 2. Arek77

  Odpieniacz

  Podłączę się do tego tematu i pytania dodająć swoje.... jak dobrać odpieniacz patrząc na parametry - po przepływie powietrza czy wody? I jak te wielkości mają się do wielkości akwa?
 3. Widzę, że ruch dziś większy na forum więc powtórzę swoją prośbę.... może ktoś ma pomysł na ciekawą obsadę do planowanego akwa:
 4. Arek77

  160x60x60 + sump

  Co to za lampy masz nad akwa?
 5. Arek77

  DSB+REFUGIUM

  A masz w obiegu wody jakąś inną filtrację mechaniczną ?
 6. Ma ktoś może rybki z gatunku Heteroconger hassi (tzw. wąż ogrodowy)?
 7. Arek77

  Pielęgnacja akwarium - woda i szyby

  Najpierw musisz się zastanowić po co w ogóle robisz podmiany.... Czy po to aby pozbyć się widocznego mułu i pływających "farfoclii", czy aby pozbyć się niewidocznych związków będących końcowym produktem przemiany materii zwierząt w akwarium....
 8. Arek77

  Pielęgnacja akwarium - woda i szyby

  Nalot na szybie to przecież mikroorganizmý - glony i bakterie. Jeśli masz "z głową" zaprojektowane akwarium akwarium to to co wprowadzisz do akwarium z pokarmem to usuniesz np z porcją przyrośniętych glonów z refugium, z urobkiem odpieniacza, z brudną rolką włókniny Itp o i czyści szyby? Koledze chyba bardziej o brak podmian chodziło niż o samo czyszczenie szyb.
 9. Arek77

  Pielęgnacja akwarium - woda i szyby

  Ja nic nie robię.... to biologia działa za nas.
 10. A może ktoś zna jakąś stronkę z zestawieniem różnych gatunków rybek morskich i ich interakcji ze sobą (np na zasadzie +/-)?
 11. Arek77

  Dolewka diy

  Rurka zasysająca powietrze nie powinna być zbyt gruba bo zassie za dużo powietrza (duży bąbel).
 12. Zastanawiam się nad obsadą do nowego akwarium (180x50x50). Jeśli chodziłoby o akwarium słodkowodne to potrafiłbym bez problemu dobrać zestaw rybek do dowolnego akwarium tak aby zapełniły wszystkie poziomy akwa i żyły ze sobą zgodnie. Ale w kwestii temperamentu i wymagań ryb oceanicznych chciałbym Was prosić o pomoc. Moglibyście przedstawić możliwe zestawienia zwierząt, które by dobrze czuły się w takich gabarytach akwarium i za bardzo ze sobą nie walczyły? Jeśli chodzi o korale to nie planuję jakiegoś lasu trudnych sps-ów i zerowych parametrów. NO3 chciałbym utrzymywać na poziomie 5mg/l PO4 max do 0,3. Cyrkulację planuję dość silną bo podoba mi się mocne falowanie korali. Obecnie w swojej kostce mam parę błazenków i ślizga Escenius bicolor oraz kraba percona które chciałbym przerzucić do nowego baniaczka. Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.
 13. Arek77

  Dolewka diy

  Jeśli rurka z powietrzem się zacina to zetnij ją ukośnie.
 14. Arek77

  Dolewka diy

  No to może takie coś jak ma kolega Lubuszczanin. Przy odrobinie pomysłowości można samemu zrobić.
 15. Arek77

  Dolewka diy

  Do jak dużego akwa i jak ma działać ? Grawiacyjnie czy na pompę?
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.