Jump to content

Arek77

Klubowicz
 • Content Count

  3152
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Arek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wałcz
 • Akwarium
  Dojrzewające 380 l z sumpem.

Recent Profile Visitors

7220 profile views
 1. Arek77

  Glony na szybie.

  I bardzo Tobie to przeszkadza? Zawsze to jakieś urozmaicenie ekosystemu, siedlisko dla mikrożycia impokarm dla niektórych mieszkańców.
 2. Arek77

  Glony na szybie.

  Czy te glony rosną tylko na tylnej szybie?
 3. Sam miałem fajne refugium, spaghetti co trzy tygodnie podwajało swoją masę, wywalałem garściami, w pewnym momencie przestało rosnąć, pokryło się cyjano I się rozpuściło. Nic nie zmieniałem, ICP robiłem regularnie I było w miarę ok..... Obecnie mam małe refugium z caulerpą, która w miarę rośnie, ale ono jest raczej do wzbogacenia systemu, niż jako konsument nutrienów.
 4. Azotany, przy pomocy bakterii, mogą zostać rozłożone do azotu cząsteczkowego i same uwolnią się ze zbiornika, z fosforanami jest trochę trudniej. Też miałem podobnie, i u mnie (prawdopodobnie) pomogło dodawanie węgla w postaci etanolu (wòdka). Stosuję wódkę od kilku tygodni i fosforany spadły poniżej 0,1mg/l po raz pierwszy od momentu usunięcia z systemu adsorbera.
 5. Najlepsza radą będzie: czekać Normalny objaw dojrzewania akwarium.
 6. Fajnie zarasta. Prawdziwa gęsta dżungla zrobiła się po prawej stronie. Co to za koral na środku w okolicach 2.20 minuty filmu? Ten na grubej nodze- przypominający trochę grzyba.
 7. Sama lampa? No to ja bym nie wydolił Byłem na wielu fermach posiadających od kilku do kilku tysięcy nacior, w Polsce, Dani, Holandii ..... i nigdzie nie widziałem promienników dla prosiąt o mocy 2000W... Może i takie są, ale ogrzewanie nimi prosiąt czy później warchlaków jest, wg mnie, nieopłacalne. Lepiej pomyśleć nad zrobieniem daszku, nad zwierzętami i pod nim umieścić lampę, aby straty ciepła (czyt. Energii) były mniejsze niż konstruować promienniki o mocy 2000W, ale kto bogatemu zabroni....
 8. Może uprawach roślin, nawożeniu, zbiorach się nie znam, ale od 15 lat, na co dzień, nadzoruję produkcję na fermach trzody chlewnej ..... https://allegro.pl/oferta/zarowka-promiennik-lampa-grzewcza-kwoka-175w-par-12053382153?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_czesci-samochodowe_pla_pmax&ev_campaign_id=17996333742&gclid=Cj0KCQjwsrWZBhC4ARIsAGGUJuoip-fsq1Ut5nOZ9fH4OEV9XgXbb0dqazP9tU0eKEPOVbGSUuaKEwgaAiGhEALw_wcB Jeśli Ty znajdziesz mi lampę dla prosiąt 2000W to szacun...... A jeśli Twój teściu takich używa to mu się nie dziwię, że zlikwidował hodowlę.
 9. Hehe..... taka lampka upiekła by prosiaka Żarówki nad prosiakami mają max 200W, a zazwyczaj są 170 i po kilku dniach od porodu świecą na 50%. Wielu rolników, zamiast Lamp stosuję maty grzejne o mocy 70 W. Poza tym często na chlewniach są panele fotowoltaiczne i, jeśli chodzi o samą hodowlę trzody, nie jest tak "prądożerna, jak by mogło się wydawać. Co innego kurniki.... Prąd i tak będzie drogi po nowym roku, co najmniej przez najbliższe kolejnych kilkanaście miesięcy, więc ja powoli sprawdzam jak mogę zmniejszyć złużycie prądu przez akwa. Zacząłem od lampy - na razie zrezygnowałem z długich świtów i zachodów co dało oszczędności 0,5 kWh na dobę (złużycie spadło z 2,8 do 2,3 kWh na dobę). Mam zamiar obniżyć temperaturę w akwa o 1 stopień, ocieplić styropianem sumpa I niewidoczne szyby w akwa oraz częściej czyścić pompę i cyrkulatory. Jestem na etapie porównywania co ile złużywa prądu.
 10. Arek77

  obsada

  Jest dużo fajnych małych rybek "zamienników" z dużych akwariów. Zamiast doktorka - babka neon gobby Ze ślizgów - Escenius Melarchus lub Elacatinus figaro I do tego rybka piżamka. Ze skorupiaków- kilka sexy- krewetek (Thor amboinensis) I krabik porcelanowy (lub parka) I nic więcej.
 11. Stosujesz jakąś metodę probiotyczną (typu VSV, biopelety)?
 12. Arek77

  Algae scrubber

  A skąd miałeś matecznik?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.