Jump to content

Arek77

Klubowicz
 • Content Count

  704
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wałcz
 • Akwarium
  Kostka 40x40 z panelem

Recent Profile Visitors

1107 profile views
 1. Czy na czas wlewania bakteri do akwa wyłączacie lampę uv? Jeśli tak to ba jak długo?
 2. Miałeś nadzieję, źe to larwy kraba?
 3. Szkoda, że przy powiększaniu robi się trochę niewyraźnie ale, wgmnie to jakieś widłonogi - bardzo porządany organizm w akwa - pokarm wielu ryb. Czy z bliska widać coś jak by nogi z rzęsek?
 4. Super fotki.... I korale. Zdjęcie robione bezpośrednio przez taflę?
 5. Wstaw filmik bo na zdjęciu nie wiadomo o co chodzi.... prawdopodobnie zobaczyłeś mysis - małe skorupiaki.
 6. Red People eater (prawdopodobnie).
 7. Są firmy i prywatne osoby, które zmontują na zamówienie belkę Led o wymiarach i barwach jakie będziesz chciał i to w przyzwoitych cenach.
 8. Jeśli miałeś niedoświetlone boki to czemu nie podnosiłeś lampy wyżej i nie zwiększyłeś mocy np do 90%?
 9. A czy trzy tego typu lampy (chinki 165W) wystarczą do oświetlenia akwa 120x58x50(h) - przy ustawieniu na 100% kanał niebieski i ok 20-25 % kanał biały? Bo zastanawiam się nad dodaniem przy tylnej szybie jeszcze niebieskiej belki Led lub doświetleniem punktowym miejsca gdzie będzie kilka sps-ów.
 10. Ale lampy i tak mają tylko jeden punkt zaczepienia chyba, że zrezygnuję z ich fabrycznych linek i każdą z nich powieszę na czterech osobnych linkach - wtedy będą stabilnie wisiały, ale będzie aż 12 linek. Nie wiem czy to będzie estetycznie wyglądało.
 11. Zagadzam się. Tak jest ładniej..... ale niestety mniej stabilnie - przełożę linki i będą w pionie. Ale i tak lampy będą prawdopodobnie delikatnie się chwiać, jeśli ich nie połączę na sztywno.... zobaczymy - za dwa tygodnie, po urlopie, przesunę akwa i się okaże.
 12. Pręt jest podwieszony w dwóch punktach, a wypoziomować go można go za pomocą dwóch ruchomych blokad, tylko obecnie akwarium jest przesunięte ok 20 cm od docelowego miejsca, przez co lampy też są przesunięte i nie trzymają równowagi. Obawiam się tylko, że lampy podwieszone będą się ruszać pod wpływem ruchu powietrza. Dlatego prawdopodobnie dołączę je że sobą na sztywno a jak to nie pomoże to zrobię stelaż i oprę go o koronę.
 13. Próba podwieszenia lamp skończyĺa się ich tańcem nad akwarium: Po przesunięciu akwa w docelowe miejsce i ustawieniu lamp na jednakowej wysokości powinno być ok. Jeśli lampy dalej będą "tańczyć" to zrobię dla nich stelaż oparty o koronę.
 14. Ja mam wersję nr 1 i jestem zadowolony (Zdjęcie akwa przed pierwszym zaleniem solanką).
 15. Dałbyś radę wstawić fotkę?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.