Skocz do zawartości

Historia edycji

Marcinekk

Marcinekk

Kupowanie takiego urządzenia przy zbiorniku w którym mamy LPSy , miękkie oraz małą ilość SPS jest zbytecznym wydatkiem. Akwarium nie pobiera tak dużej ilości wodorowęglanu sodu. Nawet przy znacznym spadku kh nie widziałem  aby  LPSy marudziły. Natomiast jak się nastawiasz na spsy jak najbardziej będzie to bardzo dobry wydatek. Testem kropelkowym mierzyłem kilka razy w miesiącu i niestety zdarzało mi się, że kh spadało do 5. Obecnie posiadam od kilku dni kore 7th kh lab za który zapłaciłem na black friday 2700 zł. Była to najtańsza opcja takiego miernika i nie są to dla mnie małe pieniądze. Trzy pompy służą do pomiaru natomiast pozostałymi czterema pompkami możesz dozować inne płyny. Na duży plus zasługuje odprowadzanie do akwarium reagentu. Przy Ghlu musisz usuwać odpad poza akwarium. Na przeprowadzenie jednego testu urządzenie pobiera około 100ml wody ze zbiornika. Potrzebne są dolewki  solanki żeby zachować takie same zasolenie.  Jeżeli chciałbyś używać miernika do automatycznego utrzymania twardości węglanowej musisz wykonać minimalnie cztery testy na dobę.Czy jestem zadowolony z kore kh lab? oczywiście, że tak. Kilka dni temu zapchał mi się wężyk od kh i miernik wychwycił spadającą twardość węglanową. Na duży plus zasługują również niskie koszty pomiaru. Powtarzalnoś urządzenia na duży plus i wyniki pokrywają się z testami kropelkowymi Saliferta i Colombo. Z początku miałem  problemy przy uruchomieniu miernika. Na szczęście pomógł serwis z którym miałem kontakt telefoniczny i meilowy. Nie tylko pieniądze o tym zdecydowały ale również pomoc przy uruchomieniu. Jak dzwoniłem do sklepów i pytałem się czy jest możliwość pomocy przy uruchomieniu Ghla to słyszałem, że jest tam instrukcja. Przy słabej znajomości angielskiego ciężko uruchomić  urządzenie. Wydaje mi się, że do Tridenta testy w Polsce nie są dostępne i trzeba je sprowadzać z zagranicy. Na rynku jest również Alkatronic który oceniany jest pozytywnie przez użytkowników. Akwarium mam ustawione w sypialni i praca tego urządzenia dla mnie jest zbyt głośna. Podobno nowe modele są cichsze.

Marcinekk

Marcinekk

Kupowanie takiego urządzenia przy zbiorniku w którym mamy LPSy , miękkie oraz małą ilość SPS jest zbytecznym wydatkiem. Akwarium nie pobiera tak dużej ilości wodorowęglanu sodu. Nawet przy znacznym spadku kh nie widziałem  aby przy LPSy marudziły. Natomiast jak się nastawiasz na spsy jak najbardziej będzie to bardzo dobry wydatek. Testem kropelkowym mierzyłem kilka razy w miesiącu i niestety zdarzało mi się, że kh spadało do 5. Obecnie posiadam od kilku dni kore 7th kh lab za który zapłaciłem na black friday 2700 zł. Była to najtańsza opcja takiego miernika i nie są to dla mnie małe pieniądze. Trzy pompy służą do pomiaru natomiast pozostałymi czterema pompkami możesz dozować inne płyny. Na duży plus zasługuje odprowadzanie do akwarium reagentu. Przy Ghlu musisz usuwać odpad poza akwarium. Na przeprowadzenie jednego testu urządzenie pobiera około 100ml wody ze zbiornika. Potrzebne są dolewki  solanki żeby zachować takie same zasolenie.  Jeżeli chciałbyś używać miernika do automatycznego utrzymania twardości węglanowej musisz wykonać minimalnie cztery testy na dobę.Czy jestem zadowolony z kore kh lab? oczywiście, że tak. Kilka dni temu zapchał mi się wężyk od kh i miernik wychwycił spadającą twardość węglanową. Na duży plus zasługują również niskie koszty pomiaru. Powtarzalnoś urządzenia na duży plus i wyniki pokrywają się z testami kropelkowymi Saliferta i Colombo. Z początku miałem  problemy przy uruchomieniu miernika. Na szczęście pomógł serwis z którym miałem kontakt telefoniczny i meilowy. Nie tylko pieniądze o tym zdecydowały ale również pomoc przy uruchomieniu. Jak dzwoniłem do sklepów i pytałem się czy jest możliwość pomocy przy uruchomieniu Ghla to słyszałem, że jest tam instrukcja. Przy słabej znajomości angielskiego ciężko uruchomić  urządzenie. Wydaje mi się, że do Tridenta testy w Polsce nie są dostępne i trzeba je sprowadzać z zagranicy. Na rynku jest również Alkatronic który oceniany jest pozytywnie przez użytkowników. Akwarium mam ustawione w sypialni i praca tego urządzenia dla mnie jest zbyt głośna. Podobno nowe modele są cichsze.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.