Jump to content

Marcinekk

Klubowicz
 • Content Count

  194
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Piaseczno-mazowieckie
 • Akwarium
  500l

Recent Profile Visitors

2315 profile views
 1. Ustawienia masz prawidłowe. Pompa nr. 3 powinna podać 1ml x dziennie o godzinie 13:00. Pompa nr.1 ustawiona jest na 12 dawek po 1,5ml w ciągu doby. Pozostaje tylko serwis.
 2. Wyniki otrzymałem na meila po 7 dniach od wysłania przesyłki do Fauna Marine. Jednocześnie wysłałem wodę do firmy Triton , Fauna Marine i wyniki się znacznie różniły : Triton Aluminium 11, krzemiany 150, miedź 0, Lith 216 ,Fauna Marine Aluminium 20, krzemiany 0 , miedź 3,93, Lith 282. Rok temu poczta zgubiła moją przesyłkę do Tritona. Firma przysłała na mój adres zamieszkania dwa nowe testy.
 3. Proponowałbym założyć nowe łączniki do wężyka o większej średnicy oraz zakup wężyków pcv. Zauważyłem, że silikonowe wężyki przepuszczają powietrze.
 4. Jesteś wymarzonym klientem dla sklepu skoro zaczynasz swoją przygodę z akwarystyką i rozważasz zakup pompy za kwotę 3400zł. Od razu napiszę że nigdy nie używałem pompy Red Dragon 3. Kupując odpieniacz marki Royal Exlusive słyszałem w sklepie że kupuje Mercedesa. Pomimo negatywnych opinii na nano-reef odnośnie pomp Red Dragon postanowiłem się skusić na zakup. Podczas użytkowania odpieniacza przez okres 8 miesięcy trzy razy musiałem reklamowałem pompę, raz pompa nawet pojechała do Niemiec na serwis. Po odczekaniu trzech tygodni pompa wróciła do mnie uszkodzona (nierównomierna praca). Dzięki uprzejmości sklepu otrzymałem nową sztukę. W Twoim przypadku zdecydowałbym się na zakup pompy DCP Jebao która kosztuje o wiele mniejsze pieniądze. Od trzech lat użytkuje DCP 6500 i jestem z niej bardzo zadowolony z powodu cichej pracy i braku skoków wydajności. Jak się zepsuje to zakup nowej nie będzie bolesny dla portfela. Tylko nie wiem czy można ją podłączyć pod GHL Profilux.
 5. Spróbuj skalibrować elektrode. Po wszystkim włóż ją jeszcze do płynu ph 7 i zobacz co pokazuje komputer. Następnie zrób to samo z drugim płynem ph 4. Reagent dokładnie rozrobiłeś ? Do 100 ml reagentu dodaje się 400ml osmozy. A może masz zbyt blisko dna włożoną elektrodę. Spróbuj zwiększyć mieszadło na 150 lub więcej. Jeżeli będziesz otrzymywał inne wartości niż są przypisane na butelkach to znaczy, że elektroda jest uszkodzona. Rozumiem, że pompy skalibrowałeś dokładnie ? Z pięciu uzyskanych wartości wyrzucasz najniższy i najwyższy wynik i obliczasz......... Jak to nie pomoże to musisz się skontaktować z serwisem service@pacific-sun.eu.
 6. Próbowałeś zmienić prędkość mieszadła ? W moim przypadku tez pokazywało kh na poziomie 15. Po zmianie mieszadła z 100 na 120 pokazuje prawidłowa twardość wody.
 7. Mieszadło mam ustawione na 120. Przy 100 urządzenie pokazywało kosmiczne kh 15.
 8. Kupowanie takiego urządzenia przy zbiorniku w którym mamy LPSy , miękkie oraz małą ilość SPS jest zbytecznym wydatkiem. Akwarium nie pobiera tak dużej ilości wodorowęglanu sodu. Nawet przy znacznym spadku kh nie widziałem aby LPSy marudziły. Natomiast jak się nastawiasz na spsy jak najbardziej będzie to bardzo dobry wydatek. Testem kropelkowym mierzyłem kilka razy w miesiącu i niestety zdarzało mi się, że kh spadało do 5. Obecnie posiadam od kilku dni kore 7th kh lab za który zapłaciłem na black friday 2700 zł. Była to najtańsza opcja takiego miernika i nie są to dla mnie małe pieniądze. Trzy pompy służą do pomiaru natomiast pozostałymi czterema pompkami możesz dozować inne płyny. Na duży plus zasługuje odprowadzanie do akwarium reagentu. Przy Ghlu musisz usuwać odpad poza akwarium. Na przeprowadzenie jednego testu urządzenie pobiera około 100ml wody ze zbiornika. Potrzebne są dolewki solanki żeby zachować takie same zasolenie. Jeżeli chciałbyś używać miernika do automatycznego utrzymania twardości węglanowej musisz wykonać minimalnie cztery testy na dobę.Czy jestem zadowolony z kore kh lab? oczywiście, że tak. Kilka dni temu zapchał mi się wężyk od kh i miernik wychwycił spadającą twardość węglanową. Na duży plus zasługują również niskie koszty pomiaru. Powtarzalnoś urządzenia na duży plus i wyniki pokrywają się z testami kropelkowymi Saliferta i Colombo. Z początku miałem problemy przy uruchomieniu miernika. Na szczęście pomógł serwis z którym miałem kontakt telefoniczny i meilowy. Nie tylko pieniądze o tym zdecydowały ale również pomoc przy uruchomieniu. Jak dzwoniłem do sklepów i pytałem się czy jest możliwość pomocy przy uruchomieniu Ghla to słyszałem, że jest tam instrukcja. Przy słabej znajomości angielskiego ciężko uruchomić urządzenie. Wydaje mi się, że do Tridenta testy w Polsce nie są dostępne i trzeba je sprowadzać z zagranicy. Na rynku jest również Alkatronic który oceniany jest pozytywnie przez użytkowników. Akwarium mam ustawione w sypialni i praca tego urządzenia dla mnie jest zbyt głośna. Podobno nowe modele są cichsze.
 9. Spróbuj w Coralhouse. Na pewno pomogą. Kilka miesięcy temu dostałem u nich gumy mocujące uchwyt do RW .
 10. Użytkuje pompy od około dwóch miesięcy.
 11. Nie ma się nad czym zastanawiać śmiało kupuj. W swoim baniaku mam 2x350 maxspect i jestem z nich bardzo zadowolony. Poprzednio miałem pompy tunze z których byłem średnio zadowolony. Przy tych pompach były miejsca gdzie woda była słabo poruszana. Maxspect lepiej sobie radzi w szerokich zbiornikach niż Tunze. Obecnie mam zbiornik o wymiarach 90x90x62. Pompy użytkuje od około dwóch miesięcy. Bardzo łatwo ją jest rozebrać do czyszczenia i złożyć. Podstawa to nie wkładać do octu wirnika który jest wykonany z metalu. To jest proszenie się o problemy.
 12. Mówisz , że nic ciekawego , że Triton pokazuje duże wartości miedzi a marinelab 0. Ciekawa teoria :-) Badanie wody przeprowadziłem po zmianie soli jak zaczęła mi lecieć acropora echinata. Grzegorz Twoim zdaniem granica błedu to 4.228 µg/l ?
 13. Triton przesłał mi wyniki gdzie Cu dało wynik 4.228 µg/l, Aluminium 61 µg/l. Natomiast Mainelab Cu 0.0000 mg/l, Aluminium 0.0384 mg/l ( w przeliczeniu wychodzi wynik 38,4 µg/l ). Woda do badań pobrana była w tym samym dniu.
 14. Marcinekk

  Wiercenie w stelażu

  Możesz przymocować do płyty drewnianej pod akwarium. Dwa kątowniki, śrubki i kawałek drewna są potrzebne.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.