Jump to content

Marcinekk

Klubowicz
 • Content Count

  228
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Piaseczno-mazowieckie
 • Akwarium
  270l

Recent Profile Visitors

3077 profile views
 1. To samo miałem przy stosowaniu wodorotlenku sodu. Kasza manna na dnie sumpa.
 2. Na stronie Pacific Sun Group-facebook znalazłem taką informacje, że do 100 ml reagentu dodaje się 800 ml osmozy. Nic mi nie wiadomo o nowej wersji oprogramowania 2.3. Komunikat o nowym oprogramowaniu pojawia się po zalogowaniu na swoje konto.
 3. Używam tego samego koncentratu, przy poprzedniej wersji oprogramowania do 100 ml reagentu dolewałem 400 ml osmozy. Po aktualizacji do 1.9.8 mieszam 100 ml reagentu z 800 ml osmozy.
 4. Rozrabiam jeden litr (200ml reagentu,800 ml osmozy).
 5. Zbyt wysokie jest PH przy samym NaOH.
 6. Ca mam na poziomie 425, ph rano 8, wieczorem 8,6. Po podaniu samego wodorowęglanu sodu do akwarium płyn się nie wytrąca.
 7. Pozostaje osad który się nie rozpuszcza.
 8. Od kilku miesięcy używam wodorotlenek sodu w akwarium. Proszki rozrabiam w 1500 ml osmozy (75 gramów wodorotlenku sodu , 15 gramów wodorowęglanu sodu ). Ostatnio zauważyłem po podaniu do akwarium płynu , że wytrąca się, robi się mleko oraz gluty . Czym może być to spowodowane ? Proszki stosuje dwóch różnych firm, przed podaniem kh pompa nie podaje chlorku wapnia. Tak więc wykluczam wytrącenie kh przez wapno.
 9. Test saliferta na kh wystarcza na 100 do 200 pomiarów. Komputer jest wstanie wykonać 35 pomiarów na jednym zestawie. Czyli urządzenie musi pobierać więcej reagentu niż przy ręcznym teście aby wykonać pomiar ? Czy jest możliwość wykonania testu np. trzy razy w tygodniu ? W sumie nie ma tragedii przy badaniu NO3 ,PO4. Gdybyśmy chcieli wykonywać ręcznie badanie NO3 PO4 Hanką dwa razy w tygodniu to wyjdzie nam tygodniowo 12zł. Największą wadą jest cena zakupu urządzenia ponad 6500zł.
 10. Z pozytywnych rzeczy to drugi rok użytkowania bez jakichkolwiek problemów :-) Raz w miesiącu wykonuje test salifertem który potwierdza dokładność wyników z kh laba. Uzupełnienie reagentu i kalibracje robię co trzy miesiące i nic więcej mnie nie interesuje. Nie mam jakichkolwiek śladów rdzy na obudowie. Czy mam pełne zaufanie do tego urządzenia ? Oczywiście że nie ! i dlatego nie korzystam z funkcji automatycznego utrzymania kh. Zdecydowanie wole samodzielnie ustawić dawkę. Mam nadzieje Inmar, że będziesz zadowolony z pracy tego urządzenia w końcu nie jest to tanie urządzenie. Nigdy się nie spotkałem z sytuacją aby płyn samodzielnie wypłynął z butelki. Przecież rolki dociskają do krawędzi głowicy rurkę i nie ma możliwości aby płyn samodzielnie opuścił butelkę. Dozowniki przez te wszystkie lata miałem ustawione w różnych pozycjach , nad sumpem, poniżej powierzchni wody. Jedynie przy dolewce miałem taką sytuację, że wlało mi cały pojemnik. Czy słyszałem kiedykolwiek o wlaniu całej banki do akwarium ? Tak i niestety była to pompa grotech którą uważam za jedną z najlepszych. Może to było spowodowane tym, że dozownik pracował w zamkniętej wilgotnej szafce. Dlatego nie używam dużych butelek z płynami i wolę raz w tygodniu uzupełnić niż potem płakać. Zdecydowanie za dużo wkładam pieniędzy, serca , czasu w ten baniak żeby zaczynać od nowa. Coraz częściej się zastanawiam czy potrzebna nam jest ta cała komputeryzacja w akwarium? Przecież wykonanie testu na kh to wydatek kilku złotych i pięciu minut roboty.
 11. Nawietrzniki nic nie pomogą jak masz niesprawną kratkę wentylacyjną. Uchyl lekko okno i przyłóż zapalniczke do kratki jak będzie wciągać płomień to masz zbyt szczelne okna. Mój osuszacz działa od 10 lat i odprowadza 5 litrów na dobę. Przy zakupie sprawdziłbym efektywność osuszania przy 20-25 stopniach Celsiusza . Producenci zazwyczaj podają efektywność urządzenia przy 30 stopniach. Im wyższa temperatura tym więcej wody odprowadzi osuszacz. Jak chcesz kupić porządny osuszacz to polecam firmę Fral, nie baw się w zabawki szkoda kasy.
 12. Dwukrotnie wysłałem bezpłatnie priorytetem próbkę do Marinlab. Przy trzeciej wysyłce w dwóch placówkach otrzymałem informację, że nie mają z nimi podpisanej umowy. Za wysyłkę priorytetową zapłaciłem 8,60 zł.
 13. Moja przesyłka nierejestrowana dotarła do Aquaforest po siedmiu dniach. Jak ktoś chce wysyłać za pośrednictwem poczty to tylko listem poleconym. Zdecydowanie lepiej wysłać Inpostem bez stania w długich kolejkach. Wyniki zwykle otrzymuje po dwóch dniach od doręczenia.
 14. Czytając wątek o Vibrancie na Reef2Reef nie wiem czy ponownie bym się zdecydował na zastosowanie tego produktu. Niestety korale padają a zwłaszcza acropory. Dzisiaj zauważyłem na szybie od strony komina kępki glonów które zwykle pojawiają się podczas dojrzewania zbiornika. Skała jest czysta i mocno porośnięta glonami wapiennymi. Stosowałem Vibrant na przemian ze Special Blend. Miałem skoki NO 3 w akwarium z 1 do 2 ale nie jestem przekonany czy było to spowodowane stosowaniem Vibrantu. Ogólnie w zbiorniku nie miałem zbyt dużej ilości Valoni którą chętnie żywił się Leucosternon. W zbiorniku mam głównie acropory. Mam nadzieje, że za kilka miesięcy w akwarium nie pojawi się ponownie Valonia.
 15. Używałem Vibrant przez cztery miesiące bez strat w obsadzie. Korale cały czas miały wystawione polipy. Miesiąc temu zakończyłem kuracje i nie mam obecnie Valoni. Stosowałem Vibrant dwa do trzech razy w tygodniu. Po dwóch miesiącach używania tego preparatu w akwarium nie było widać valoni. Myślałem o zakończeniu kuracji jednakże podczas czyszczenia pompy cyrkulacyjnej znalazłem cztery kulki. Uważam, że okres 2, 5 miesiąca stosowania Vibrantu jest zbyt krótki. Patyczak a może po prostu zbyt szybko zbiłeś NO 3 w zbiorniku ? Stosując jedną ampułkę biodigestu w zbiorniku na 270 litrów NO 3 po dwóch dniach mi spada z 1 do 0,5.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.