Jump to content

Marcinekk

Klubowicz
 • Content Count

  205
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Piaseczno-mazowieckie
 • Akwarium
  270l

Recent Profile Visitors

2668 profile views
 1. Może wadliwa seria pomp. Kontaktuj sie z serwisem żeby przysłali nową pompę. Poproś o sprawdzenie przed wysyłką.
 2. Cofanie płynu spowodowane jest zbyt małym naciskiem rolek na wężyk santoprenowy(zbyt mała średnica rolek, prętu). Jest to zdecydowanie wina producenta pompek. Masz już odpowiedz na swoje pytanie dlaczego reagent wylał się z butelki. Nigdy nie miałem takiego problemu z cofającym się reagentem w wężyku nr. 2 oraz nie próbowałem ustawić reagentu na równi z pompą dozującą.Odkąd mam KH Laba utrzymuje twardość węglanową na odpowiednim poziomie. Badanie twardości węglanowej wykonuje raz dziennie i w zupełności mi to wystarczy. Przy automatycznym dozowaniu wodorowęglanu sody trzeba ustawić urządzenie na kilkanaście pomiarów. Uważam, że zużycie elektrody uzależnione jest od ilości testów. Przy 24 testach na dobę może to być faktycznie dziewięć miesięcy. Oczywiście przed zakupem sprawdziłem ile kosztuje nowa elektroda. W zeszłym roku elektroda kosztowała 170 zł. Dlaczego nie steruje twardością węglanową ? Po prostu nie mam zaufania do tej opcji w mierniku. Obojętne jakiej firmy miałbym miernik chociażby GHL to nie zdecyduje się na włączenie tej funkcji.Każda pompa może się zablokować i wlać zbyt dużą ilość płynu. Sam sobie ustawiam dawkę dozowania. Rozrabiam niewielkie ilośći ballinga co by nie mieć niespodzianek w akwarium. Podejrzewam ,że najczęściej zablokowanie pomp może nastąpić przy dużej ilości wilgoci w szafce.Dla mnie na duży plus w porównaniu do innych firm jest dodanie czterech pompek do dozowania płynów. Jeżeli nie jesteś zadowolony z tego urządzenia to powinieneś je zwrócić w ramach 14 dniowego odstąpienia od umowy. Obawiam się, że nie przekonasz się już do Kore. Czytając Twój opis wcale się nie dziwię, że zniechęciłeś się do tej firmy.Może trafiłeś na wadliwe urządzenie ? Już sam nie wiem. W instrukcji faktycznie nie ma informacji o ustawieniu reagentu poniżej pompy.Posiadam również pompy Grotecha i Thermo Control Reef Factory. Pompy Grotecha służą mi już kilkanaście lat bez usterek. Również chwale sobie Thermo Control, a w szczególności w okresie letnim. Informacja na telefonie o zbyt wysokiej temperaturze jest bezcenna. A dobre rzeczy trzeba chwalić. Nie widziałem potrzeby czekania na zakup gniazdek wifi Pacific Sun. Kupiłem gniazdka z firmy Tuya 45 zł za sztukę. Jak chłodzenie nie działa efektywnie wyłączam oświetlenie w akwarium. Zawsze jak wyjeżdżałem z domu na wakacje to najbardziej obawiałem się wzrostu temperatury w akwarium. Z Alcatronica zrezygnowałem z uwagi na bardzo wysoką cenę zakupu i głośną prace silników krokowych. Skorzystałem z promocji i swoje urządzenie kupiłem za 2750zł na black friday. Nie chciałbym, żeby mój opis zabrzmiał jak reklama firmy Pacific Sun. Jest to jedyne urządzenie które posiadam od tej firmy. Pisze to jako zadowolony klient tej firmy. W telefonie pracującym na systemie android wpisuje nazwe użytkownika hasło i mam wszystkie wyniki. Nie muszę czekać na załadowanie się wyników. Elektrode i pompy kalibruje co dwa miesiące. Podoba mi się nowa aplikacja do kalibracji, jest bardzo prosta w użyciu.
 3. Posiadam od roku czasu KH LAB Pacific Sun i jestem z niego bardzo zadowolony. Nigdy nie miałem z nim żadnych problemów, oprogramowanie działa poprawnie. Nigdy mi się nie zdarzyło żebym miał problemy z połączeniem się z dozownikiem. Pompy 4-7 używam jedynie do dozowania niewielkiej ilości płynu kilka razy w tygodniu . Nigdy nie używałem go do sterowania twardością węglanową. Wężyki i elektrodę używam od listopada 2019roku. Faktycznie w instrukcji próżno szukać informacji na jaką głębokość zanurzyć elektrodę.
 4. Zdecydowanie wybierz lampę bez funkcji ściemniania. W Sunpower dimm potrafią pojawić się problemy z komputerem . W zupełności wystarczy 6x54w na szerokość akwarium 50cm .
 5. Od roku czasu użytkuje Nyos Quantum 160 i jestem z niego bardzo zadowolony. Uważam, że pompa pracuje bardzo cicho. Wcześniej miałem Royala Double Cone 180 i trzy razy pompa była w serwisie.
 6. Zdecydowanie DCP jako pompa obiegowa, odpieniacz Nyos Quantum. Szkoda wydać tyle kasy na Royala. Poza tym ta firma nie robi tak dobrych produktów jak kiedyś.
 7. Rozważałem zakup Percona do mojego akwarium i stąd moje pytanie. Nie przypuszczałem, że może żywić się Acanami. Może powinieneś go nakarmić algami i problem zniknie ?
 8. A dlaczego musisz się go pozbyć ?
 9. Ustawienia masz prawidłowe. Pompa nr. 3 powinna podać 1ml x dziennie o godzinie 13:00. Pompa nr.1 ustawiona jest na 12 dawek po 1,5ml w ciągu doby. Pozostaje tylko serwis.
 10. Wyniki otrzymałem na meila po 7 dniach od wysłania przesyłki do Fauna Marine. Jednocześnie wysłałem wodę do firmy Triton , Fauna Marine i wyniki się znacznie różniły : Triton Aluminium 11, krzemiany 150, miedź 0, Lith 216 ,Fauna Marine Aluminium 20, krzemiany 0 , miedź 3,93, Lith 282. Rok temu poczta zgubiła moją przesyłkę do Tritona. Firma przysłała na mój adres zamieszkania dwa nowe testy.
 11. Proponowałbym założyć nowe łączniki do wężyka o większej średnicy oraz zakup wężyków pcv. Zauważyłem, że silikonowe wężyki przepuszczają powietrze.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.