Skocz do zawartości

Historia edycji

R3BEL

R3BEL

Godzinę temu, pawellb napisał:

Węgiel dobrej jakości dałeś? Daj większą dawkę ;)

Używam węgla AF. Węgiel wstawiłem kilka dni po zakończeniu kuracji (w dawce odpowiedniej do mojego litrażu) ale efekt był żaden, więc mam mieszane uczucia czy jeśli zwiększę jeszcze dawkę to czy to coś da.

Godzinę temu, grzegorz77 napisał:

Wyregulowałeś go żeby pracował na sucho?

W tej chwili pieni tak mocno, że nie jestem w stanie ustawić go na sucho. Żeby obniżyć (a w zasadzie wyeliminować do zera) poziom piany musiałbym całkowicie zdławić pompę, ale chyba nie o to w tym chodzi. Jeśli do pompy odpieniacza dopuszczę choć odrobinę powietrza to od razu przelewa kubek.

36 minut temu, dale napisał:

Odpal normalnie odpieniacz, przygotuj solankę do uzupełniania ubytków i niech przez weekend popracuje wywalając cały syf z obiegu.

Pomysł sam w sobie spoko, tylko oznaczałoby to dla mnie siedzenie dłuższy czas bez przerwy przy odpiedniaczu i wylewanie co chwilę przepełnionego kubka, dolewanie braków, a później czekanie 10min na ponownie uruchomienie (mam ustawione zabezpieczenie 10minutowe w przypadku braku prądu) i tak być może kilkanaście albo kilkadziesiąt razy w kółko ;) Ogólnie już tak robiłem, ale po 5 zapełnionym kubku i godzinie straty (jednak wolałem pilnować tego 10min opóźnienia bo jak przelewa to chlapie mi na wszystko w szafce) przestało mi się to podobać

30 minut temu, =Fresz= napisał:

Jaki syf? masz gdzieś w przegrodzie watę filtracyjną? Możesz za dużo karmisz?

W wodzie pływają jakieś paprochy, a do tego piach i skały zaczynają robić się całe brązowe (dodam, że mam w sumpie absorber krzemianów, ale to sprawdza się tylko w połączeniu z działającym odpieniaczem). Owszem, posiadam zarówno watę filtracyjną jak i skarpetę, ale te czyszczę/wymieniam max co dwa dni, a w ostatnim czasie w zasadzie codziennie. Co do karmienia to staram się dawać tylko tyle, żeby ryby zjadły i żeby nie pływało za dużo resztek w zbiorniku. Jak czyszczę skarpetę (a robię to w miarę często) to nie zauważyłem jakiś pozostałości po karmieniu.

R3BEL

R3BEL

19 minut temu, pawellb napisał:

Węgiel dobrej jakości dałeś? Daj większą dawkę ;)

Używam węgla AF. Węgiel wstawiłem kilka dni po zakończeniu kuracji (w dawce odpowiedniej do mojego litrażu) ale efekt był żaden, więc mam mieszane uczucia czy jeśli zwiększę jeszcze dawkę to czy to coś da.

32 minuty temu, grzegorz77 napisał:

Wyregulowałeś go żeby pracował na sucho?

W tej chwili pieni tak mocno, że nie jestem w stanie ustawić go na sucho. Żeby obniżyć (a w zasadzie wyeliminować do zera) poziom piany musiałbym całkowicie zdławić pompę, ale chyba nie o to w tym chodzi. Jeśli do pompy odpieniacza dopuszczę choć odrobinę powietrza to od razu przelewa kubek.

14 minut temu, dale napisał:

Odpal normalnie odpieniacz, przygotuj solankę do uzupełniania ubytków i niech przez weekend popracuje wywalając cały syf z obiegu.

Pomysł sam w sobie spoko, tylko oznaczałoby to dla mnie siedzenie dłuższy czas bez przerwy przy odpiedniaczu i wylewanie co chwilę przepełnionego kubka, dolewanie braków, a później czekanie 10min na ponownie uruchomienie (mam ustawione zabezpieczenie 10minutowe w przypadku braku prądu) i tak być może kilkanaście albo kilkadziesiąt razy w kółko ;)

17 minut temu, =Fresz= napisał:

Jaki syf? masz gdzieś w przegrodzie watę filtracyjną? Możesz za dużo karmisz?

W wodzie pływają jakieś paprochy, a do tego piach i skały zaczynają robić się całe brązowe (dodam, że mam w sumpie absorber krzemianów, ale to sprawdza się tylko w połączeniu z działającym odpieniaczem). Owszem, posiadam zarówno watę filtracyjną jak i skarpetę, ale te czyszczę/wymieniam max co dwa dni, a w ostatnim czasie w zasadzie codziennie. Co do karmienia to staram się dawać tylko tyle, żeby ryby zjadły i żeby nie pływało za dużo resztek w zbiorniku. Jak czyszczę skarpetę (a robię to w miarę często) to nie zauważyłem jakiś pozostałości po karmieniu.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.