Skocz do zawartości

Historia edycji

VDR

VDR

4 godziny temu, Sagerrak1 napisał:
Tak, 54w~wysterowana na ok 16W, 81W~ 24W i 105W~ 34. Poboru nie sprawdzałem, ale pewnie sporo więcej przy tej sprawności drivera.
To, że działać będzie bez ZD to już wykoncypowałem, ale spalenie jednej diody i wyłączenie szeregu to wzrost prądu na pozostałe 2 szeregi z 300 na 450mA. Już na 300mA belka ma 42-43'C. 
 
na diodzie zenera jest tylko niebieski pasek, reszta to konstrukcja.
Wg tego co piszesz, ta powinna być ok?
https://botland.com.pl/pl/diody-zenera/4933-dioda-zenera-05w-33v-10szt.html
 

Od tego masz driver by prąd nie wzrósł. Jeśli są tam szeregi równoległe to je zlikwiduj i zrób sterowanie 3 stringów na 3 driverach. Po drugie ta dioda tylko bocznikuje na wypadek przepalenia diody na przerwę w obwodzie IMHO. Nie przejmował bym się nią. Co do tej z botlandu -  wydaje mi się, że ma za małą moc - szukałbym takiej koło 1W, 1,3W etc (teoretycznie masz 0,9W na diodzie). Jeśli będziesz chciał te diody puścić na pełne 3W to wtedy te zenerki w razie awarii leda tez sie przepala, a lubią na zwarcie i wtedy przewodzą. 3V3 są ok jeśli napięcie na diodzie jest 3V.

VDR

VDR

4 godziny temu, Sagerrak1 napisał:
Tak, 54w~wysterowana na ok 16W, 81W~ 24W i 105W~ 34. Poboru nie sprawdzałem, ale pewnie sporo więcej przy tej sprawności drivera.
To, że działać będzie bez ZD to już wykoncypowałem, ale spalenie jednej diody i wyłączenie szeregu to wzrost prądu na pozostałe 2 szeregi z 300 na 450mA. Już na 300mA belka ma 42-43'C. 
 
na diodzie zenera jest tylko niebieski pasek, reszta to konstrukcja.
Wg tego co piszesz, ta powinna być ok?
https://botland.com.pl/pl/diody-zenera/4933-dioda-zenera-05w-33v-10szt.html
 

Od tego masz driver by prąd nie wzrósł. Jeśli są tam szeregi równoległe to je zlikwiduj i zrób sterowanie 3 stringów na 3 driverach. Po drugie ta dioda tylko bocznikuje na wypadek przepalenia diody na przerwę w obwodzie IMHO. Nie przejmował bym się nią. Co do tej z botlandu -  wydaje mi się, że ma za małą moc - szukałbym takiej koło 1W, 1,3W etc (teoretycznie masz 0,9W na diodzie). Jeśli będziesz chciał te diody puścić na pełne 3W to wtedy te zenerki w razie awarii leda tez sie przepala, a lubią na zwarcie i wtedy przewodzą.

VDR

VDR

Tak, 54w~wysterowana na ok 16W, 81W~ 24W i 105W~ 34. Poboru nie sprawdzałem, ale pewnie sporo więcej przy tej sprawności drivera.
To, że działać będzie bez ZD to już wykoncypowałem, ale spalenie jednej diody i wyłączenie szeregu to wzrost prądu na pozostałe 2 szeregi z 300 na 450mA. Już na 300mA belka ma 42-43'C. 
 
na diodzie zenera jest tylko niebieski pasek, reszta to konstrukcja.
Wg tego co piszesz, ta powinna być ok?
https://botland.com.pl/pl/diody-zenera/4933-dioda-zenera-05w-33v-10szt.html
 
Od tego masz driver by prąd nie wzrósł. Po drugie ta dioda tylko bocznikuje na wypadek przepalenia diody na przerwę w obwodzie.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.