Skocz do zawartości
Darek S

Jaki falownik/pompa cyrkulacyjna z przerwami co kilka sekund

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

trudno znaleźć informacje w opisach a potrzebna jest pompa cyrkulacyjna niezbyt droga do bujania wody, gdzie da się ustawić pulsowanie od minimum do max co kilka sekund a nie co jedną czy dwie. Moc pompy tak do 12000 l/min ale mnie mniej niż 5000 bo będzie za słaba. Zbiornik w delcie więc ciężko z cyrkulacją.

Dzięki za konkretne podpowiedzi :)

 


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

np. koralia smart wave controller

i masz do wyboru np co 5 , 10 . 15 sec

1.jpg

podłączasz zwykłą pompę/pompy na 230V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, silvia napisał:

np. koralia smart wave controller

Wolałbym pompę z kontrolerem, bo akwa stoi w sypialni i włączanie od zera powoduje zwykle niezły gruchot wirnika co parę sekund, a w falowniku zwalnia i przyspiesza niesłyszalnie.

 

Ten "Glamorca"  - odpada bo nie mam takiego długiego boczku przy szybie gdzie chciałbym ją umiejscowić - jest 12cm. Musiałby być na tylniej szybie lub z lewej strony co psuje efekt.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Darek S napisał:

potrzebna jest pompa cyrkulacyjna niezbyt droga do bujania wody

Jeśli chodzi Ci o falowanie, to może wawebox? Tunze jeszcze takie robi. Nie wiem tylko, czy kwalifikuje się do kategorii "niezbyt droga", ale z drugiej strony w porównaniu z cyrkulatorem na 12000 l/h to pewnie nie będzie dużej różnicy. Ostatnio były dwa używane waveboxy na targowisku, może jeszcze aktualne są...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Słony leszcz napisał:

to może wawebox? Tunze jeszcze takie robi

myślałem o tym, ale cena zaporowa i nie mam miejsca w jedynym kącie gdzie by mógł stać bo to spore pudełko


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jebao brak opisów, ale z tego co mówili sprzedawcy to standardowe bardzo krótkie czasy niestety ...


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy też dobrym rozwiązaniem jeśli jest problem cyrkulacji będzie taka specjalna nakładka na wylot z pompy obiegowej generująca fale,coś jak ruchomy wirnik-nie pamiętam jak to się fachowo nazywało.Bynajmniej to firmowy sprzęt był

Edytowane przez Nuke (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.