Skocz do zawartości
ThePepo

Pompa odpieniacza AB 2000 na igle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich szukam pomocy w rozwiązaniu problemu z pompą AB 2000 na igle która pracuje w moim odpieniaczu ATI Bubble Master 200 starsza wersja ,problem polega na bardzo głośnym terkotaniu  wirnika i nie regularnego brzęczenia  , prawdopodobnie przyszedł czas na wymianę wirnika bo wszystko wygląda być ok a  pompa ma już z 5 lat , ale problem mam w doborze pompy odpowiadającej obecnej , chciał bym zamienić ja na jakąś z Tunze lub Jebao na igle ale nie mam zielonego pojęcia w jaki sposób porównać te modele i który będzie lepszy od AB 2000 albo taki sam nie przekraczając kwoty 600zł  

Dzięki za rady z góry ... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jebao 3000 na igle i jestem z niej zadowolony. Fajna opcja, to możliwość regulacji prędkości pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. odpowiada to wydajności ab 2000? 

2. występuje  to w całości jako gotowy zestaw czy trzeba  najpierw kupić pompę potem wirnik , zwężka venturiego  itp.?

3 mógł byś podać jakiś link do sklepu ?

4 a takie cudo ?  https://erybka.pl/product-pol-2200-Tunze-Hydrofoamer-Silence-9410-040.html      zastąpi ab2000 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na wirniku założoną podkładke ????Jeśli tak to pamiętaj musi być od strony igieł a nie magnesu . ja przy czyszczeniu popełniłem ten błąd i oznaki miałem identyczne jak ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę to sprawdzić ale wydaje mi się ze jej wo gule nie mam mogłem zgubić proszę foto jak masz i lecę rozbierać

 

tak to wygląda u mnie :

https://imgur.com/C5i4NYV

 

https://imgur.com/a/jrfJs7f

Edytowane przez ThePepo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wiesiektbg napisał:

pompka tunze jest spoko, ponoć wydajna

używałeś jej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, ale czytałem zastanawiałem się nad nią, bo ludzie chwalili. Nie wybrałem jej tylko dlatego, że miałem DSC3000 i dokupilem nasadke igiełkową. Jebao ma ten plus, że posiada regulację, a to się przydaje. Zwężkę zrobiłem sobie sam - wystarczy kawałem plexi i dwie rurki 30 mm, 20 mm i 10mm. Rurka 10mm doprowadza powietrze zza okna wężem 12mm (10mm wewnętrzna srednica) - dobry przepływ powietrza, dodatkowo mam zasilanie z ozonatora - wąż 6mm (5mm wewnetrzna) i wszystko śmiga, aż miło. Sterowanie mam na wylocie odpieniacza, a jeśli to nie wystarczy, mogę ograniczyć przeplyw na pompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.