Skocz do zawartości

Historia edycji

VDR

VDR

32 minuty temu, =Fresz= napisał:

Fajnie że na własnej skórze się przekonałeś o czym pisałem ;) napiszę tutaj raz jeszcze u mnie w lampie są też te RB ale w dużo mniejszej ilości jak diody Blue. Ty możesz zrobić podobnie i będziesz i Ty i koralowce zadowolone. Żeby nie marnować kanałów i dawać tylko RB to w nitce daj 5szt Blue i 2szt RB.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Bo kupujecie diody 441nm podczas gdy Cree Royal Blue na których budowano lampy maja dlugość fali od 450-455nm  do 460-465 w zaleznosci od binu jaki sie weźmie.  Diody Blue Cree sa jeszcze dalej.  Grunt to umieć czytać datasheet i później nie pisać głupot i powtarzać jak mantrę, że RB są fioletowe. Jak zajrzycie do wątku Tomasza, który przygotował kilka dobrych lat temu instrukcję budowy lampy, to wyraźnie pisał o Cree a nie jakiś Bridgeluxach. Jeśli buduje się lampę patrząc na nazwę handlową a nie rzeczywistą długość fali jaką emituje to później pisze się głupoty, że RB są fioletowe próbując zakłamać rzeczywistość. Niestety to Cree wypuściło RB jako pierwsze a przynajmniej ja sobie nie przypominam by w tamtym okresie jakakolwiek firma miała diody w okolicy 450nm -465nm jako Royal Blue. Zresztą sama nazwa Royal Blue coś znaczy i nie bez kozery taką nazwę dla tych diód Cree dało.

Poniżej datasheet dla Cree Royal Blue i Blue - widać już czemu Wasze diody świecą w jakiś fioletach ? Jak się oszczędza albo kupuje nie mając pojęcia co się kupuje to później taki efekt jak powyżej. Wypadałoby jednak nie powielać bzdur w kółko bo nowi czytają i gotów uwierzyć, że królowa Charlotte dostała fioletową suknię a nie niebieską.

image.png.44c96367d48e4abfa5ebc961aacc09fc.png

 

image.png.0f10212384b1a6dea31305cf6ec31e9a.png

VDR

VDR

14 minut temu, =Fresz= napisał:

Fajnie że na własnej skórze się przekonałeś o czym pisałem ;) napiszę tutaj raz jeszcze u mnie w lampie są też te RB ale w dużo mniejszej ilości jak diody Blue. Ty możesz zrobić podobnie i będziesz i Ty i koralowce zadowolone. Żeby nie marnować kanałów i dawać tylko RB to w nitce daj 5szt Blue i 2szt RB.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Bo kupujecie diody 441nm podczas gdy Cree Royal Blue na których budowano lampy maja dlugość fali od 450-455nm  do 465-470 w zaleznosci od binu jaki sie weźmie.  Diody Blue Cree sa jeszcze dalej.  Grunt to umieć czytać datasheet i później nie pisać głupot i powtarzać jak mantrę, że RB są fioletowe. Jak zajrzycie do wątku Tomasza, który przygotował kilka dobrych lat temu instrukcję budowy lampy, to wyraźnie pisał o Cree a nie jakiś Bridgeluxach. Jeśli buduje się lampę patrząc na nazwę handlową a nie rzeczywistą długość fali jaką emituje to później pisze się głupoty, że RB są fioletowe próbując zakłamać rzeczywistość. Niestety to Cree wypuściło RB jako pierwsze a przynajmniej ja sobie nie przypominam by w tamtym okresie jakakolwiek firma miała diody w okolicy 450nm -465nm jako Royal Blue. Zresztą sama nazwa Royal Blue coś znaczy i nie bez kozery taką nazwę dla tych diód Cree dało.

Poniżej datasheet dla Cree Royal Blue i Blue - widać już czemu Wasze diody świecą w jakiś fioletach ? Jak się oszczędza albo kupuje nie mając pojęcia co się kupuje to później taki efekt jak powyżej. Wypadałoby jednak nie powielać bzdur w kółko bo nowi czytają i gotów uwierzyć, że królowa Charlotte dostała fioletową suknię a nie niebieską.

image.png.44c96367d48e4abfa5ebc961aacc09fc.png

 

image.png.0f10212384b1a6dea31305cf6ec31e9a.png

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.