Skocz do zawartości
rafal19

moje 90x45x45

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mój nowy baniaczek 90x45x45, narazie nic ciekawego niema, totalna prowizorka ;) co myślicie o tej skale? jest jej 17kg w 7 kawałkach

1035-resize of pict3370.jpg1035-resize of pict3375.jpg1035-resize of pict3381.jpg1035-resize of pict3394.jpg1035-resize of pict3437.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda ładnie tylko tą aiptasią się od razu zaopiekuj bo Ci raz dwa obrośnie akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BeRsErK :

wygląda ładnie tylko tą aiptasią się od razu zaopiekuj bo Ci raz dwa obrośnie akwa

aiptasii mam naprawde 'piękne' okazy ....wundermani się nimi zajmie za 2 tygodnie i bedzie po sprawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,gdzie kupowales skale? I czy tej skaly nie jest troche za malo? Sam stawiam takie samo akwarium i planuje dac 30kg skaly.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek skałe kupiłem w Bialymstoku w sklepie 'wielki błękit', co do ilości, to bedzie wiecej, 8kg skały mam w małym 54L działającym akwarium + jeszcze jeden kawałek mam w sklepie odłożony około 2 kg ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafal19 no to bedzie wtedy akurat tej skaly.Daj znac jak sie sprawuje odpieniacz Tunze,jak juz zalejesz akwarium do konca,bo tez mam Tunze ale slyszalem ruzne opinie na ich temat.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolę wypowiedzieć sie za kolege Rafała-odpieniacz ma nie samowitego kopa jak na takie skromne gabaryty

1706-dsc00403.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Arafat,faktycznie pieni niezle.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to jest Tunze poziomy ??


DEXA /jacekdl@o2.pl/ GG 3977 niestety na razie www.papierline.pl

moja mała galeria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi czy jesteś zadowolony głównie pytam o głośność bo wydajność pewnie ok choć i o tym możesz coś powiedzieć ja mam 220/3


DEXA /jacekdl@o2.pl/ GG 3977 niestety na razie www.papierline.pl

moja mała galeria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Peniek :

I czy tej skaly nie jest troche za malo?

Nie zawsze musi być "kupa skały".

Jak obsada będzie głównie bezkręgowców, to wystarczy.

Zastanawia mnie coś innego.

Czemu w akwa tak mało wody? Skała leży bez obiegu?

I czym ta woda jest uzupełniana? RO?

A solenie kiedy?

Czy po trochu dolewasz wody i dosypujesz soli do akwarium?

Czy może dopiero planujesz posolić? Bo nie wiem co myśleć o tym co widzę.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PJR rafal19 ma jeszcze drugie akwarium 54l i ma obsade z tamtego akwa przeniesc do tego a wiec i wode pewnie tez.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotr, ta woda jest z akwarium od andrniewa (wielkie dzięki). Jako że w weekend sklep z osmozą był zamknięty dopiero dziś kupiłem żywice do filtra di i powoli uzupełniam reszte wody i odpalam sumpa.

Piotr Jan Rogalski :

nie wiem co myśleć o tym co widzę.

... ja też niewiem, ale może jakoś się uda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dexa

U mnie taki odpieniacz Tunze wstrzymywal na dlugo prace po kazdym karmieniu ryb lub jakiejs rozrubie z wkladaniem rak do akwarium. Jakos sobie dawal rade w akwarium 250 l. Byl "obliczony" na chyba 1000 l.;)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rafal19 :

w weekend sklep z osmozą był zamknięty dopiero dziś kupiłem żywice do filtra di i powoli uzupełniam reszte wody

Cały weekend skała leżała bez obiegu?

Oj, trzeba było najpierw przygotować się sprzętowo.

Mam nadzieję, że to powolne uzupełnianie wody to nie będzie dolewka RO bezpośrednio do akwa i sypanie soli też nie bezpośrednio.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr Jan Rogalski :
rafal19 :

w weekend sklep z osmozą był zamknięty dopiero dziś kupiłem żywice do filtra di i powoli uzupełniam reszte wody

Cały weekend skała leżała bez obiegu?

Oj, trzeba było najpierw przygotować się sprzętowo.

Mam nadzieję, że to powolne uzupełnianie wody to nie będzie dolewka RO bezpośrednio do akwa i sypanie soli też nie bezpośrednio.

hej, wode od andrzeja przywiozłem w sobote natomiast skała leży w akwarium od wczoraj i są włączone dwie marea 3200, solanke na uzupełnienie przygotowuje w oddzielnej beczce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..dziś przezuciłem 8kg skały, 9 kg piasku i zwierzaki (dwie krewetki czyszczące, 1 krewetka wundermani, 1 rozgwiazda piaskowa, 2 błazenki) z 54L do 180tki :D

1035-resize of resize of pict3538.jpg1035-resize of resize of pict3560.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wyszło, fajnie czyściutkie tło i szybki:)

Jakoś dziwnie masz ustawione te świetlówki:)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a własnie, swietlówki na chwile obecną to prowizorka 2x39w ati + lampa 3x24w z nad starego akwarium, do konca tygodnia powinno być juz samo ati 4x39w, aha, wylot wody z obiegu to też prowizorka, do poprawienia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie jest, fajnie skałę poukładałeś no i te czyste tło:). Coraz bardziej mi się czarne podobają. Jaki piasek wsypałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem jak, tylko jaki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.