Skocz do zawartości
rafal19

nowe, większe... 1000L :) ...aktualnie 730L

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

W tym temacie będę opisywał budowę mojego nowego akwarium

Plany przedstawiają się następująco:

Wymiary akwarium 180x80x68h + komin zewnętrzny na lewym boku o wymiarach 12,5x80x41,5h, front i prawy bok z opti- white, szkło 15mm, lewy bok czarny laminowany 2x10mm, tylna szyba zaklejona na czarno folią samoprzylepną

Sump dwukomorowy o wymiarach 90x65x44h

Stelaz pod akwarium stalowy z profilu zamkniętego 40x40x3mm na 8 regulowanych nogach,

Odpieniacz red skim prestiż 250

Obiegówka 8000L/h

Światło t5 ATI powermodule 10x80w

Żywa skała 120kg, 1cm warstwa żywego piasku na dnie

To tak w skrócie... jak wyjdzie, sie okaże smile.gif Dziś przyjechały 4 szyby akwarium, czekam jeszcze na czarną laminowaną - w czwartek szklarz będzie kleił zbiornik smile.gif Po sklejeniu bryły wrzucę fotki

oczywiście zapomniałem dodać, ze akwarium będzie prowadzone na NP reducing bio pellets :)które są super wink.gif

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodzonka :welcome:

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poważna sprawa taki baniaczek. Zycze powodzenia w realizacji

Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę że poprzedni zbiornik to był jeden z moich ulubionych na forum, to nie mogę się wprost doczekać startu tego większego. Powodzenia życzę. :thumbup:


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planów do zabudowy szczegółowych jeszcze nie ma... za około 2-3tygodnie jak juz akwarium bedzie ustawione na stelażu wkracza stolarz, jakąś koncepcję sie wymyśli :) aby praktycznie i ładnie było... jedno jest pewne ma być lakierowana na połysk, kolor to na 90% jakis jasny brąz będzie, ale wszystko jeszcze moze sie zmienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan konkretny nie mogę sobie tego wyobrazić to dlatego sprzedałeś szczepkarium aby zrobić ciut miejsca. Będę śledził wątek na bieżąco bo zapewne będzie ciekawie, a kto będzie kleił zbiornik?


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium wykonuje szklarz z Białegostoku. Dwie pierwsze fotki z placu boju :)

szyby.jpg

PICT6126.jpg

akwarium będzie klejone na podłodze więc stelaż musiał wyjechać do innego pokoju ;)

stela.jpg

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłóż sobie łapy pod nogi stelaża, bo przy tej masie zrobisz dziury w parkiecie (niecałe 190 kg masa akwarium, woda około 1 tony i do tego masa stelaża). Najlepsze ze stali bo na parkiecie ciężko coś wyregulować. Polecam z własnego doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam dokładnie tak samo to planowałem zrobić, mam kupionych 8 blach o wymiarach 12x6cm i grubości 2mm, będą podklejone grubym filcem dodatkowo od spodu, sama stopka stelaża tez będzie filcem podklejona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zamiar trzymać sumpa na podłodze ew. poniżej dolnych poprzeczek stelaża? Przemyśl to jeszcze raz - sam tak zrobiłem bo chciałem mieć niższą szafkę i miejsce wewnątrz na operowanie w sumpie ale teraz drugi raz raczej bym podniósł szafkę niż opuszczał sumpa. Ciężko go wyjąć a jak się coś rozleje to masz problem bo coś może pociec pod sumpa a Ty nie masz możliwości wytarcia tego.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to z grubej rury thumbup.gif

pikne wymiary !


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qlfon,sump bedzie stał na podłodze na styropianie + sklejka + pianka pod panele po całej powierzchni podłogi wewnątrz stelaża ... w przeciwnym razie musiałbym go podnieść 10 cm do góry co by znacznie utrudniło np wyjęcie odpieniacza czy jakiekolwiek operowanie w sumpie... w razie czego akwarium będzie tak ustawione ze sump dam radę wyjąć e z prawej strony stelaża po odkręceniu zabudowy jeżeli zajdzie potrzeba. Takie rozwiązanie miałem w obydwu wcześniejszych akwariach i było OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetny wymiar,w końcu wysokie baniaki to daje efekt :clap:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś dotarł brakujący element układanki, czarna laminowana szyba... baniak sklejony :thumbup:

klejenie.jpg

akwarium VS tymbark 1L pomarańczowy

tymbark.jpg

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sporo tych tymbarków będziesz musiał wlać by coś w ogóle było widać ze jest ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiar bardzo fajny, ale fugę to masz fatalnie położoną :(


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@premiero, akwarium zostało sklejone 2h temu, czyszczone będzie po weekendzie, wtedy tez zostanie zebrany nadmiar silikonu, fuga ma 20mm co na 15mm szybie jest chyba całkiem OK

fugaodzewnatrz.jpg

fugaodwewnatrz.jpg

rog.jpg

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmiar rzeczywiście wyjątkowy :thumbup:

tak się tylko zastanawiam: jaki strop wytrzyma takie obciążenie :question: no chyba, że baniak masz w domku na parterze.

Z ciekawością będę śledził postępy

pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baniak stoi na II piętrze wierzowca (wielka płyta) pod ścianą nośną, zostanie zakotwiczony 6 kotwami do ściany aby przenieść część ciężaru z podłogi na ścianę... strop powinien wytrzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży projekt. Będę śledził wykonanie, szczególnie mnie interesuje wykonanie tych kotew w ścianie i w miarę równomierne rozłożenie obciążenia na strop i kotwy.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pójdzie to zbiornik będzie dojrzały w poniedziałek, widać dobre przygotowanie skoro wszystko tak dobrze idzie. Taki rozmiar aż trudno sobie wyobrazić jak pamiętam to wcześniejszy zbiornik zajmował mnóstwo miejsca w pokoju, jak przyjadę we wrześniu się bronic to liczę że wpadnę oblukać na żywo. :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest ta czarna szyba laminowana? Też chcę podobny układ zrobić z czarną szybą żeby nie smarować silikonem. Czy to nie będzie reagować (odbarwiać) z wodą morską?


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.