Skocz do zawartości
rafal19

moje 90x45x45

Rekomendowane odpowiedzi

@dawidowski- pewnie dlatego, że już porosły ją jakieś glony. Weź czyścik z żyletką, doczyść swoje i będzie wyglądało tak samo:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dawidowski :

z czego zrobione to tło ?? zewnętrzne czy wewnętrzne ?

tło jest zewnętrzne, czarna folia samoprzylepna naklejona przy pomocy wody z płynem i ściagacza gumowego, tak żeby niezostał ani jeden bąbelek powietrza pomiedzy szybą a folią; komin standardowo, oklejony czarnym pcv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi skały łącznie masz 35 kg ??


DEXA /jacekdl@o2.pl/ GG 3977 niestety na razie www.papierline.pl

moja mała galeria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz białe pcv oklejone czarną folią samoprzylepną i to włożone za akwa. zrobiłęm tak ponieważ nawet jak przykleiłem folie do szyby za pomocą wody z płynem niemiałem zadnych bąbelków ale pozostała bardzo brzydka tekstura kleju. próbowałem nawet przykleić ją drugą stoną (tą bez kleju do szyby) ale znowuż nie dało sie wogule odciągnąć pęcheżyków bo klej trzymał ściągacz. szukałem takiej foli bez kleju ale nic z tego a usunąć go z foli sie nie da.


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dexa, skały jest razem około 25-26kg

@dawidowski, to żeś zwalił z tym tłem :D po jakim czasie odkleiłeś tą folie od szyby?, pewnie klej niewysechł, u mnie po naklejeniu miałem wszedzie białe smugi, wystarczyło odczekać 2 dni i było piękne czarne tło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja w nowym akwa też zapodam czarne:). Hyhy btw, sprawdź jaki jest model odpieniacza, czy aby na pewno jest w nazwie turbelle:)?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włąśnie też tak myślałem ze to zejdzie ale nie stało 2 tygodnie i sie wnerwiłęm i wywaliłem ale teraz za to moge na drugiej stronie tego pcv przykleić niebieski i jak mi sie znudzi to oberek i bedzie niebieskie :D ale wolałbym żeby wyglądało tak jak twoje - cacanie :D


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiejszy nabytek, szczepka caulastrea curvata (fotka 10 min po umieszczeniu korala w aqua wiec polipy jeszcze nienapompowane)

1035-lps.jpg

oraz zoanthusy

1035-resize of zoanthusy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny baniaczek gdzie kupiłeś zoa w takim kolorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium ma już 5 tygodni, glonów jak na lekarstwo, praktycznie niema, glonów wapiennych przybywa. Wczoraj doszło kilka spsów - jak się będą trzymać - czas pokaże.

1035-resize of pict4055.jpg1035-resize of pict4056.jpg1035-resize of pict4062.jpg1035-seria.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka nowych fotek.... w akwarium przybyło trochę zycia, od tygodnia pływa hepatus, od soboty żółtek, salariasa mam juz około miesiąca. przybyło także kilka kolejnych sps'ów w tym acry

1035-resize of pict4481.jpg1035-resize of pict4500.jpg1035-resize of pict4522.jpg1035-resize of re-exposure of pict4494.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz salariasa i odkryty zbiornik uważaj żebyś go któregoś dnia nie znalazł na podłodze

Ładny zbiorniczek się zapowiada fajnie prezentuje się czarne tło


DEXA /jacekdl@o2.pl/ GG 3977 niestety na razie www.papierline.pl

moja mała galeria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Salaris ci przyjmuje pokarm zastepczy ? Bo glonów (tak jak piszesz) nie wiedac.


112 l, Biostar Flotor + surface skimmer, Jebao WP-25,T5 - 4x24W 20 kg LR, 16 kg LS, parę miękasków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wojciech W. :

Czy Salaris ci przyjmuje pokarm zastepczy ? Bo glonów (tak jak piszesz) nie wiedac.

niewidziałem żeby jadł pokarm zastępczy, to ,że "glonów niewidać" miałem na myśli okres dojrzewania zbiornika, który przebiegał bez glonów. Niemam jakiegoś super sterylnego baniaka wiec troche glonów gdzieniegdzie jest, ostatnio pojawiło sie troche okrzemek na piasku, za kilka tygodni bede miałnowe RO z membraną 100L/doba. Oczywiście te glony co mam niesą w jakiejś zastraszającej ilości, nawet mi one nieprzeszkadzają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję , naprawdę zbiornik ładnie się prezentuje!

Widzę że zmierza w dobrym kierunku!

Przy okazji mam pytanie - fakt ze zbliza sie zima i wysokie temperatury nam nie grożą - ale czy przewidujesz/ masz pomysł na jakies chłodenie zbiornika latem. Sam jako-tako nie mam obudowy nad akwa podobnie jak Ty i zastanawiam sie jak zamontowac na obwodzie zbiornika wentylatorki zeby estetycznie wygladały.


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafal19, akwa git, widać fajną głębię i kontrast przez czarne tło :yes

Jak możesz to odczytaj pw


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium coraz to bardziej tętni życiem, ciesze sie że w Białymstoku powstaje coraz to więcej pięknych solniczek


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka nawych zdjęć, akwarium sie powoli rozwija, przybywa szczepek - jak korale juz sie mieścić niebędą w akwarium i włazić jeden na drugiego to zmieniam akwarium na wieksze, w planach 160x60x60

....aha, planuje w najbliższym czasie dołożyć nad tą 180tkę hqi 150w blv14000K

1035-1.jpg1035-10.jpg1035-2.jpg1035-3.jpg1035-4.jpg1035-5.jpg1035-6.jpg1035-7.jpg1035-8.jpg1035-9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotki pokazujące przyrosty korali,dodam ze acry ruszyły dopiero po intensywnym karmieniu co 3 dni :) wczesniej jak bardzo zadko karmiłem stały w miejscu. Teraz karmie korale 2x w tygodniu....

1035-hystrix.jpg

1035-hystrixnew.jpg

poniżej zdjęcie seriatopory z 24.12.2007

1035-seriatoopora.jpg

1035-acra1.jpg

1035-acra2.jpg

poniżej zdjęcie tej samej acropory z dnia 24.12.2007

1035-acropora.jpg

...i na koniec jeszcze szybka fotka ukazująca cały baniaczek w dniu 1.11.2007, akwarium ma dokładnie 5 miesięcy od zalania, rybki na mój widok z obiektywem przy szybie pochowały sie w skałach :)

1035-caleakwarium.jpg

Pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie, zapowiada sie piekny zbiornik.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

@rafal19 jakie preparaty lejesz do akwa i w jakiej ilosci, co ile podmiana i ile?

Pozdrawiam i Zycze Wszystkim Wesłych Świąt.


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.