Skocz do zawartości

Historia edycji

Pikal

Pikal

Godzinę temu, Arek77 napisał:

Taka ilość kranówki nie powinna mieć żadnego wpływu na akwa.  

Apropos kranówki... ja lałem przez rok kranówę będąc nieświadomym tego, bez RO bo całkiem niedawno jak zmieniałem cały system RoDI i kupiłem miernik cząsteczek ppm okazało się ze miałem od nowości uszkodzoną membranę (za duży przepływ), lałem wodę o przewodności 350ppm (wodociągowa) i powiem Wam szczerze nigdy nie miałem nawet jednej plagi a miękkie i lpsy rosły jak szalone...oprócz caulastrea green fluo... jedynym filtrem wodociągówki był wstępny 5mikronow i 1 mikron plus żywica jonowymienna, parametry no3,po4 nigdy nie osiągały wartości bliskich zera przez całkiem liczebną obsadę 2 błazny, hexa, babka ,krewetka. W listopadzie 19 dokupiłem odpieniacz na dwie kostki lipowe AM, wtedy parametry sie poprawiły, ale zdecydowałem sie na większy zbiornik. W dodatku  prawdopodobnie dzięki kranówie skały zaczęły obrastać  mi pięknym glonem wapiennym o kolorze fioletu i różu. Teraz zmieniłem zbiornik na większy zacząłem lać RoDI - 2ppm i co ? Dojrzewanie i cyjano :)

 

ponizej macie mój 30l zbiorniczek na kranówie bez odpieniacza.

IMG_0050.thumb.jpg.e856e235811608dfde4cc6b73f854893.jpg

Pikal

Pikal

Godzinę temu, Arek77 napisał:

Taka ilość kranówki nie powinna mieć żadnego wpływu na akwa.  

Apropos kranówki... ja lałem przez rok kranówę będąc nieświadomym tego, bez RO bo całkiem niedawno jak zmieniałem cały system RoDI i kupiłem miernik cząsteczek ppm okazało się ze miałem od nowości uszkodzoną membranę (za duży przepływ), lałem wodę o przewodności 350ppm (wodociągowa) i powiem Wam szczerze nigdy nie miałem nawet jednej plagi a miękkie i lpsy rosły jak szalone...oprócz caulastrea green fluo... parametry no3,po4 nigdy nie osiągały wartości bliskich zera. W listopadzie 19 dokupiłem odpieniacz na dwie kostki lipowe AM, wtedy parametry sie poprawiły, ale zdecydowałem sie na większy zbiornik. W dodatku  prawdopodobnie dzięki kranówie skały zaczęły obrastać  mi pięknym glonem wapiennym o kolorze fioletu i różu. Teraz zmieniłem zbiornik na większy zacząłem lać RoDI - 2ppm i co ? Dojrzewanie i cyjano :)

 

ponizej macie mój 30l zbiorniczek na kranówie bez odpieniacza.

IMG_0050.thumb.jpg.e856e235811608dfde4cc6b73f854893.jpg

Pikal

Pikal

Godzinę temu, Arek77 napisał:

Taka ilość kranówki nie powinna mieć żadnego wpływu na akwa.  

Apropos kranówki... ja lałem przez rok kranówę będąc nieświadomym tego, bez RO bo całkiem niedawno jak zmieniałem cały system RoDI i kupiłem miernik cząsteczek ppm okazało się ze miałem od nowości uszkodzoną membranę (za duży przepływ), lałem wodę o przewodności 350ppm (wodociągowa) i powiem Wam szczerze nigdy nie miałem nawet jednej plagi a miękkie i lpsy rosły jak szalone... parametry no3,po4 nigdy nie osiągały wartości bliskich zera. W listopadzie 19 dokupiłem odpieniacz na dwie kostki lipowe AM, wtedy parametry sie poprawiły, ale zdecydowałem sie na większy zbiornik. W dodatku  prawdopodobnie dzięki kranówie skały zaczęły obrastać  mi pięknym glonem wapiennym o kolorze fioletu i różu. Teraz zmieniłem zbiornik na większy zacząłem lać RoDI - 2ppm i co ? Dojrzewanie i cyjano :)

 

ponizej macie mój 30l zbiorniczek na kranówie bez odpieniacza.

IMG_0050.thumb.jpg.e856e235811608dfde4cc6b73f854893.jpg

Pikal

Pikal

Godzinę temu, Arek77 napisał:

Taka ilość kranówki nie powinna mieć żadnego wpływu na akwa.  

Apropos kranówki... ja lałem przez rok kranówę będąc nieświadomym tego, bez RO bo całkiem niedawno jak zmieniałem cały system RoDI i kupiłem miernik cząsteczek ppm okazało się ze miałem od nowości uszkodzoną membranę (za duży przepływ), lałem wodę o przewodności 350ppm (wodociągowa) i powiem Wam szczerze nigdy nie miałem nawet jednej plagi a miękkie i lpsy rosły jak szalone... w dodatku skały obrosły mi pięknym glonem wapiennym o kolorze fioletu i różu. Teraz zmieniłem zbiornik na większy zacząłem lać RoDI - 2ppm i co ? Dojrzewanie i cyjano :)

 

ponizej macie mój 30l zbiorniczek na kranówie bez odpieniacza.

IMG_0050.thumb.jpg.e856e235811608dfde4cc6b73f854893.jpg

Pikal

Pikal

58 minut temu, Arek77 napisał:

Taka ilość kranówki nie powinna mieć żadnego wpływu na akwa.  

Apropos kranówki... ja lałem przez rok kranówę będąc nieświadomym tego, bez RO bo całkiem niedawno jak zmieniałem cały system RoDI i kupiłem miernik cząsteczek ppm okazało się ze miałem od nowości uszkodzoną membranę, lałem wodę o przewodności 350ppm (wodociągowa) i powiem Wam szczerze nigdy nie miałem nawet jednej plagi a miękkie i lpsy rosły jak szalone... w dodatku skały obrosły mi pięknym glonem wapiennym o kolorze fioletu i różu. Teraz zmieniłem zbiornik na większy zacząłem lać RoDI - 2ppm i co ? Dojrzewanie i cyjano :)

 

ponizej macie mój 30l zbiorniczek na kranówie bez odpieniacza.

IMG_0050.thumb.jpg.e856e235811608dfde4cc6b73f854893.jpg

Pikal

Pikal

55 minut temu, Arek77 napisał:

Taka ilość kranówki nie powinna mieć żadnego wpływu na akwa.  

Apropos kranówki... ja lałem przez rok kranówę będąc nieświadomym tego, bez RO bo całkiem niedawno jak zmieniałem cały system RoDI i kupiłem miernik cząsteczek ppm okazało się ze miałem od nowości uszkodzoną membranę, lałem wodę o przewodności 350ppm (wodociągowa) i powiem Wam szczerze nigdy nie miałem nawet jednej plagi a miękkie i lpsy rosły jak szalone... w dodatku skały obrosły mi pięknym glonem wapiennym o kolorze fioletu i różu. Teraz zmieniłem zbiornik na większy zacząłem lać RoDI - 2ppm i co ? Dojrzewanie i cyjano :)

IMG_0050.thumb.jpg.e856e235811608dfde4cc6b73f854893.jpg

Pikal

Pikal

47 minut temu, Arek77 napisał:

Taka ilość kranówki nie powinna mieć żadnego wpływu na akwa.  

Apropos kranówki... ja lałem przez rok kranówę będąc nieświadomym tego, bez RO bo całkiem niedawno jak zmieniałem cały system RoDI i kupiłem miernik cząsteczek ppm okazało się ze miałem od nowości uszkodzoną membranę, lałem wodę o przewodności 350ppm (wodociągowa) i powiem Wam szczerze nigdy nie miałem nawet jednej plagi a miękkie i lpsy rosły jak szalone... w dodatku skały obrosły mi pięknym glonem wapiennym o kolorze fioletu i różu. Teraz zmieniłem zbiornik na większy zacząłem lać RoDI - 2ppm i co ? Dojrzewanie i cyjano :)

B7A32082-4035-4512-9FE7-2CCDCD81D605.jpeg

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.