Jump to content

Pikal

Klubowicz
 • Content count

  92
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Adrian
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Okolice Legionowa
 • Akwarium
  Było 30 litrów, aktualnie 80x35x40

Recent Profile Visitors

407 profile views
 1. Pikal

  Bakterie nitryfikacyjne a przedawkowanie

  Update: krewetka żyje, zmartwychwstała ! Nie wiem jakim cudem jej pancerz po wylince do złudzenia przypominał trupka tak czy inaczej, dodałem dziś jeszcze dawkę uderzeniową ML Special Blend no i czekam co się wydarzy. Koniec chemii, teraz tylko doprowadzić do stabilizacji po utlenionej. Nie poddam się choćby nie wiem co, tak jak Beti mówiła, daj temu wszystkiemu czasu... miała rację.
 2. Pikal

  Bakterie nitryfikacyjne a przedawkowanie

  Już wczoraj zrobiłem dokładnie jak mi napisał ANT, mleczko oczywiście od dziś rana jest, teraz tylko obserwować dino. Mam nadzieję że pomoże, jeśli nie to trudno, masz rację chemia to jak „pudrowanie trupa” działa tylko wizualnie przez chwilę, chrzaniąc biologię i chemię w zbiorniku, zwłaszcza młodym. Od teraz nic z tym nie robię, bakterie w zbiornik i niech pracują, za kilka lat może przejdzie ;( jedyna nadzieja podczas zakwitu, że bakterie przejdą w dominację. po wodzie utlenionej (nie wiem czy to była bezpośrednia przyczyna) padła krewetka czyszcząca, przed kuracją była w dobrej kondycji, po rozpoczęciu dawkowania zaczęła się często chować, dziś znalazłem ją na piasku...
 3. Pikal

  FZN 3 czy Tidal 110 do 45L kostki

  Szczerze? Musiałeś trafić na jakiś wadliwy egzemplarz, u mnie takich objawów nie ma.
 4. Pikal

  FZN 3 czy Tidal 110 do 45L kostki

  Aktualnie posiadam w baniaku fzn3, jest bardzo cichy sam w sobie, jednakże jak masz wypływ wody i spływa Ci na tafle wody która jest poniżej „wodospadu” bardzo mocno chlupie, dlatego warto mieć zawsze tafle wody przy samym wypływie, wtedy cisza jak makiem w żyłę. Ogólnie polecam, sporo się mieści. Co do przepływu patrząc na wymiar baniaka na maksymalnym ustawieniu 1200l/h możesz mieć niezły sztorm, ale ma to i plusy, zawsze możesz zapodać słabszy falownik
 5. Pikal

  Bakterie nitryfikacyjne a przedawkowanie

  5 ml na 100 L codziennie, już 5 dzień i żadnych efektów, nawet nie wiem czy nie gorzej jak było... co do zakwitu to jak myślisz, sensowny to pomysł czy odpuściłbyś ?
 6. Pikal

  Koronawirus co o tym wszystkim myślicie?

  Nie, absolutnie nie uważam żeby nie pomagać, owszem pomagać, tylko pytanie gdzie tu przyzwoitość po stronie Włoskiej, czemu wcześniej się nie obudzili żeby nie doprowadzić do tego co teraz mają ? A Szwedzi lubią hardkor
 7. Pikal

  Bakterie nitryfikacyjne a przedawkowanie

  Jasne, nie wspomniałem o wódce, właśnie jeśli o zakwit chodzi, zapewne mało realne przy dino, nawet jeśli to chyba zakwit byłby wybawieniem. Łatwiej pozbyć się zakwitu niż dino, które byłoby w wycofaniu przy zakwicie. A co na temat bakterii do stawu, wie ktoś czy nadawałyby się ?
 8. Pikal

  Koronawirus co o tym wszystkim myślicie?

  Słyszałem, najpierw olać wirusa, potem płakać że jest tylu zarażonych na raz że nie ma możliwości opanowania, a na końcu robić z siebie ofiary, bo wirus zabija, na końcu prosić o lekarzy cały świat. Już tylko patrzeć jak w Szwecji się zacznie masowe chorowanie. Tamci podobno nic nie robią sobie z tego, wspomnicie moje słowa, oni też będą płakać że nagle tyle zachorowań i skąd tu wziąć sprzęt i lekarzy na tylu pacjentów na raz. Wtedy przyjadą bohaterowie pomagać obcym krajom, wolontariat w końcu nic nie kosztuje Rozumiem jakby rzeczywiście Włochy wprowadziły obostrzenia tak szybko jak powinny (bo byli świadomi zagrożenia) i widać by było że z problemem mimo zabezpieczania się przed ekspansją wirusa nie radzą sobie, to wtedy rozumiem, warto pomagać.
 9. Witam, Chciałbym spytać o kwestię dawkowanie bakterii. Z racji tego że aktualnie mam dino w zbiorniku, walczę za pomocą wody utlenionej, zwiększyłem też alkalicznosc z 8,4 do 10,5, po zakończonej kuracji jak nie już w tym momencie będzie zaburzona równowaga biologiczna. Czy lejąc bakterie w nieprzyzwoitej ilości, przedawkowując wielokrotnie ilość narażamy baniak na jakies dodatkowe problemy ? Czy bakterie nitryfikacyjne można "mieszać" w sensie różnych marek, czy nadały by się bakterie do oczka wodnego Tropical, których mam ogromne ilości? Aktualnie lecialem na Prodibio. Moim głównym zamysłem w razie przegranej walki z dino było nastrzykiwanie piasku i polanie nadmiernej ilości bakterii dla zaburzenia rozmnażania i życia dino.
 10. Pikal

  Koronawirus co o tym wszystkim myślicie?

  Owszem jestem i jeszcze długo będę i nie narzekam z tego powodu, nie po to tu jestem żeby zwracać innym uwagę na bajzel w offtopie, każdy na forum się będzie uczył całe życie i garnął wiedzę od innych i to zapamiętaj. Po tekście zwołującym moderatora w offtopie to zacząłem wątpić. Co do profilu to nie widziałem. Dla mnie możesz mieć nawet napisaną powieść historyczną, bohaterską powieść etc... mieszkać z Putinem na Syberii i ganiać niedźwiedzie A skoro już mówisz o Hiszpanii to trochę zaczęło mi być Ciebie szkoda. Mimo zgrzytów zdrowia życzę, bo i nas to zapewne niedługo dopadnie.
 11. Pikal

  Koronawirus co o tym wszystkim myślicie?

  Myślałem ze to ja jestem tu jeszcze newbie i nie mam nic do powiedzenia w porównaniu z chłopakami i dziewczynami, którzy siedzą tu już kilka dobrych lat a tu patrzcie, wyłonił się postrach moderatorów już elespero wyjaśnił Ci, że to jest offtop, mam nadzieje , że zrozumiesz, jeśli nie to zapraszam do wygooglowania.
 12. Pikal

  Koronawirus co o tym wszystkim myślicie?

  Może i rzeczywiście Zięba lubi zwracać na siebie uwagę, ale kto takie rzeczy bierze na serio... niech sobie gada.
 13. Pikal

  Koronawirus co o tym wszystkim myślicie?

  Wyskoczyłem jak Filip z konopii żebyście podali sobie rękę, co w tym złego ?
 14. Pikal

  Koronawirus co o tym wszystkim myślicie?

  Chłopaki serio podajcie sobie rękę, teraz nie ma czasu na politykę, kto by nie rządził to i tak mamy przerąbane i nic nie zrobimy, możemy jedynie trzymać się razem bez politycznych preferencji jakie wcześniej nas podzielały, #BądzmyRazem!!! Sztama!
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.