Jump to content

Pikal

Klubowicz
 • Content Count

  133
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Adrian
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Okolice Legionowa
 • Akwarium
  Było 40x25x30 (30 L), aktualnie 80x35x40 (112L), 120x35x50+ SUMP 90L - w przygotowaniu.

Recent Profile Visitors

587 profile views
 1. Lekka i super porowata, u mnie było to samo kilka sztuk pływało jak bójka na wodzie. Pokleiłem do innych skał StoneFixem i po problemie. Tak w nawiasie, wg mnie to naturalna skała koralowa, teraz dostać taką w sklepie graniczy z cudem, wszędzie tylko ciężkie klocki, nazywające się naturalnymi typu MR, w rzeczywistości są to w większości syntetyki z cementu portlandzkiego... wyobraź sobie że masz skałę na której powierzchnia do zasiedlania bakterii jest o wiele większa, więc moim skromnym zdaniem powinieneś się cieszyć. Ja właśnie startuje nowy baniak na Marco Rocks, mój drugi baniak jest postawiony na właśnie takiej skale koralowej, ultra lekkiej jaką masz Ty, i teraz wręcz boje się o swoje nowe akwarium czy napewno mi wszystko zatrąbi jak należy. Po rozłupywaniu MR w środku ta skala jest niemal lita, wyglada jakby złe rozmieszali cement w betoniarce... sypie się wilgotny pył, czasem w bardziej mokrych miejscach pojawia się błoto... nie wiem jak ludzie na tym prowadzą baniak z powodzeniem, ale szacunek dla nich za to ze się odważyli. Teraz pora na mnie.
 2. Ja zamówiłem tydzień temu akwarium plus szafka na stelażu z sumpem w SeaGarden, czekam na realizację. Podzielę się informacjami jak już będzie stało na swoim miejscu.
 3. Też tak pomyślałem. Odpuszczę sobie
 4. No to Twój „wór” jest elegancki po prostu ja zawsze mam pecha... jak nie nieustające przez 5 miesięcy dino to jeszcze syfa dostałem od chińczyka, za*ebiście...
 5. W takim razie miałem sporego pecha... Tylko teraz co robić, czy oddawać do sklepu czy wybierać to coś i sypać...
 6. Nie ma opcji, wszystko czyste i wręcz sterylne, to było na wierzchu (przy otwarciu) i po zmieszaniu okazuje się że i pod warstwą wierzchnią jest tego więcej...
 7. Witajcie, zadowolony i pełen nadzieji na znalezienie idealnej soli odpowiedniej do mojego baniaka i wychwalaniu BlueTreasure przez jeden ze sklepów na Warszawskiej Białołęce zdecydowałem się na zmianę z AF RS na BT. Po otwarciu 3kgmowego woreczka mało nie dostałem zawału... cały worek na całej objętości opakowania sól zanieczyszczona czarnym brudem Czy ktoś z Was miał podobne perypetie z tą solą ?
 8. Slavkos, i jak sytuacja? Zmieniło się coś?
 9. Witaj, ja miałem 1200 w wersji wifi, stosunek jakości do ceny mizerny, opcji kombinacji kolorami mało, do tego te kolory jakieś takie blade... ponoć w wersji bez wifi jest kolor bursztynowy czego nie ma w wersji wifi connect, naciąłem się na to, uważaj. Wymieniłem na AI Hydry i od razu inna bajka.
 10. Sławek, no więc będziemy walczyć razem, przeoczyłem te 6500k, faktycznie musisz zmienić tą barwę, co do braku cyrkulacji w niektórych miejscach to w zasadzie powinieneś zrobić to jeszcze szybciej niż zmiana światła, btw. dziś niedziela zakaźna, wiec przemyśl to.
 11. U mnie było podobnie, 4 miesiące robiłem cuda na kiju, wody utlenione, zmiany parametrów itd. Powoli zaczęło schodzić po zmianie bakterii i usunięciu całego piasku. A skąd wiesz ze ta barwa ma 6500k. Z tego co kolega pisze, to ma T5 actinic i led Aquaela. Kolejna sprawa 6500k to barwa a nie natężenie światła. Każde foto robione innym aparatem tudzież telefonem oddaje bardzo różne kolory, niekoniecznie zbliżone do tego, jakie jest w baniaku. U mnie jak już cofało się dino właśnie pojawiło mi się to samo, u mnie wyglada na okrzemki, może być tez inna odmiana dino. Pozostaje Ci czekać i dalej dawki przypominające bakterii zgodnie ze wskazaniami testów.Ja tez czekam aż mi zniknie.
 12. Tak więc dino poszło w zapomnienie... co zrobiłem, ze po kilku dniach nie było ani śladu ? Usunąłem cały piasek z akwarium. Teraz w zasadzie jest czysto, ale oczywiście zawsze coś, zawsze k. COŚ! Zdaje się ze z dino występowały również okrzemki, te drugie jeszcze delikatnie zalega na szybie (dół), tragedii nie ma, wydaje mi się że i tutaj da radę. Pojawiło się wreszcie trochę glonów, Boże... nigdy nie byłem tak szczęśliwy że widzę rosnące glony w akwarium! Wreszcie dino się od nich odlepiło...niech rosną kochane moje gloniuniuniuś i niech papusiają nutrienty, może wreszcie zaj*bią te k*restwo... ile to można?! Od stycznia męczarnia wreszcie się zakończyła i tu ukłony dla tych (m.in. Beti) którzy uznawali przewagę natury nad chemią i polecali uzbroić się w cierpliwość. Aha.. dodam jeszcze, że prodibio to g*wno. Na dojrzewanie to się w ogóle nie nadaje (bynajmniej w moim przypadku). Leje ML SB i Nite Out II, po kilku dniach od razu woda zaczęła wręcz pachnieć wodą morską, wcześniej nie szło wytrzymać... oczywiście lałem przed wywaleniem piasku, w największym chyba wówczas stadium dino.
 13. Dzięki Szymon, AF jest naprawdę świetny, trzyma jak szalony, nawet bryły o wadze ok. 3kg... jedyny minusik, że strasznie szybko twardnieje, dosypanie za dużej ilości kleju równa się natychmiastowemu skamienieniu. W zasadzie żeby skutecznie pokleić, to należy na bierząco rozrobić tyle ile potrzeba i bam na skałę, 10 sekund i już czuć opór. Dzięki za celną wskazówkę. Odnośnie ilości użytego kleju, to zużyłem blisko 400g, miałem naprawdę wiele do poklejenia, a Kh może wzrosło o 0,7 po 24h, długo jeszcze będzie oddawało ?
 14. Tak, ma się świetnie. Drażnią mnie takie uwagi. „Bo Borsuk to musi mieć co najmniej 200l” tak? A co... powiedział Ci to? Jakoś nikomu nie przeszkadza los ludzi, którzy np. musza wynajmować czy kupić mieszkanie 30m2 i tam mieszkać z cała rodziną... bo człowiek jest zły, meczy zwierzęta w klatkach, na wybiegach, w strasznie małych akwariach po 1000-2000 litrów, przecież ich naturalnym domem są niezliczone litry wody w oceanach! Skoro może pływać swobodnie o to co kaman?! I tutaj zaraz wyleje się fala hejtu obrońców zwierząt, którzy sami trzymają ryby na uwięzi. tak mam i serio... żyje, zaprzyjaźnił się z BRZYDALEM (ale jak to?! Brzydal musi mieć większy litraż!) i razem jak kolega z kolegą papusiają, wypróżniają się, pływają jak kolega z kolegą czy tam koleżanka z koleżanką - żeby nie było...
 15. Już próbowałem, milliput to ten sam skład chemiczny co AF i inne. Faktem jest że nawet po odklejeniu cześć kleju jako pozostałość trzyma i stabilizuje. U mnie są głazy bardzo zbliżone do elipsy więc sprawa jest niesamowicie trudna. Kleił ktoś CX5 ?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.