Skocz do zawartości

Historia edycji

pdz

pdz

9 minut temu, niknik napisał:

Moja "lepsza Połowa" a przynajmniej piękniejsza... szydełkuje co jest dla mnie kompletnie bez sensu. Ja próbuję prowadzić akwarium co jest dla niej bez sensu. Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia a co dla Ciebie jest zbędne i nieciekawe dla kogoś może być bardzo ważne.

 

W lampach zwykle montuje się spore, masywne i dość kosztowne radiatory aluminiowe i wiatraki chłodzące. Niektórym może bardziej odpowiada zmniejszenie rozmiarów, masy i kosztów lampy przez przeniesienie chłodzenia poza nią? w takim układzie wystarczyła by blacha aluminiowa, kilka wężyków i chłodnica w sumpowni, na balkonie czy gdziekolwiek takie coś pasuje. bez sensu? zależny od konkretnego przypadku.

Dokładnie, masz rację, u siebie zrobiłem takie 2 belki :

https://www.piekarz.pl/14999-radiator-kety-a4291/

koszt obu to niecałe 300 pln , nie mam wentylatorów , okablowania , sterowania i jest cicho a wysokość to 35 mm, długość dociąłem na długośc akwarium, szerokość obu to ok. 33 cm, więc lampa ma ok. 80 cm x 33 cm x 5 cm (plexi zakrywająca całość dookoła po obwodzie).

Temperatura lampy przy ok. 120W jest niewiele wyższa od wody w akwarium.

pdz

pdz

5 minut temu, niknik napisał:

Moja "lepsza Połowa" a przynajmniej piękniejsza... szydełkuje co jest dla mnie kompletnie bez sensu. Ja próbuję prowadzić akwarium co jest dla niej bez sensu. Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia a co dla Ciebie jest zbędne i nieciekawe dla kogoś może być bardzo ważne.

 

W lampach zwykle montuje się spore, masywne i dość kosztowne radiatory aluminiowe i wiatraki chłodzące. Niektórym może bardziej odpowiada zmniejszenie rozmiarów, masy i kosztów lampy przez przeniesienie chłodzenia poza nią? w takim układzie wystarczyła by blacha aluminiowa, kilka wężyków i chłodnica w sumpowni, na balkonie czy gdziekolwiek takie coś pasuje. bez sensu? zależny od konkretnego przypadku.

Dokładnie, masz rację, u siebie zrobiłem takie 2 belki :

https://www.piekarz.pl/14999-radiator-kety-a4291/

koszt obu to niecałe 300 pln , nie mam wentylatorów , okablowania , sterowania i jest cicho a wysokość to 35 mm, długość dociąłem na długośc akwarium, szerokość obu to ok. 33 cm

Temperatura lampy przy ok. 120W jest niewiele wyższa od wody w akwarium.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.