Skocz do zawartości

Historia edycji

VDR

VDR

15 minut temu, niknik napisał:

przeczytaj jeszcze raz co napisałem i zastanów sie czy cytat wyżej ma sens. teorii mówisz nie lubisz? uwazasz wiec ze ktos postawil kiedys akwarium w domu, obsadzil akrami itd a potem badał jak to działa i opisywał? wg mnie najpierw jest teoria. potem  sie ją weryfikuje i ocenia, decyduje czy warto a potem ew project realizuje lub odrzuca ale Ty wolisz najpierw realizacje a potem zastanawianie sie jak to działa i czy warto?

szkoda czasu na teorie w akwarystyce? moze też szkoda czasu na teorie budowy silnikow, najpierw zbudujemy silnik rakietowy a potem spróbujemy zrozumieć jak działa? chyba trochę komplikujesz...

szkoda czasu na dyskusje z kimś z takim podejściem.

w ogole o co są pretensje do mnie. to nie jest mój temat i nie tylko ja w nim piszę. w ukladach chlodniczych stosuje sie roztwory glikoli i w sumie tyle napisalem a dalej jest tylko nap...nka ze niby ja jakies cuda na kiju chcę robic. nie ja i nie chce. stwierdzam ze to ze dla was to jest zbedne nie znaczy ze komuś się nie przyda. 

wielu rzeczy nie wiem, po to zarejestrowalem sie na forum zeby zapytac i dostać informacje. koniec i kropka. wydawało mi się że na forum się dyskutuje, wymienia argumenty i coś ustala.

No i ustalilismy juz dawno temu - ze to taki sam pomysl jak dorobienie do samochodu dyszla i zaprzeganie konia. Zrób taka lampę chłodzoną wodą czy nawet glikolem (swoją droga, co ile go wymieniać ?), a później napisz o efektach. Zaletach, wadach i ile Cie to wszystko kosztowało.  Jak to mówia polskie przysłowia lepsze jest wrogiem dobrego. Radiator plus wentylator jest skuteczny więc po co sobie utrudniać życie dorabiając chłodzenie wodne ? Gdyby to było aż tak efektywne i zarazem dobre to miałbyś takie chłodzenie montowane wszędzie gdzie tylko się da. Tylko, że takie chłodzenie niesie za sobą troszkę więcej problemów, niż chłodzenie np. wentylatorem. Dlatego czekam na pierwszy prototyp bo dyskutowanie tylko dla dyskutowania bez realizacj na która jak widać się nie zanosi jest tylko stratą czasu. Zrobisz lampę, podyskutujemy nad rozwiazaniem i nad problemami, zaletami - bardzo chętnie. 

 

VDR

VDR

8 minut temu, niknik napisał:

przeczytaj jeszcze raz co napisałem i zastanów sie czy cytat wyżej ma sens. teorii mówisz nie lubisz? uwazasz wiec ze ktos postawil kiedys akwarium w domu, obsadzil akrami itd a potem badał jak to działa i opisywał? wg mnie najpierw jest teoria. potem  sie ją weryfikuje i ocenia, decyduje czy warto a potem ew project realizuje lub odrzuca ale Ty wolisz najpierw realizacje a potem zastanawianie sie jak to działa i czy warto?

szkoda czasu na teorie w akwarystyce? moze też szkoda czasu na teorie budowy silnikow, najpierw zbudujemy silnik rakietowy a potem spróbujemy zrozumieć jak działa? chyba trochę komplikujesz...

szkoda czasu na dyskusje z kimś z takim podejściem.

w ogole o co są pretensje do mnie. to nie jest mój temat i nie tylko ja w nim piszę. w ukladach chlodniczych stosuje sie roztwory glikoli i w sumie tyle napisalem a dalej jest tylko nap...nka ze niby ja jakies cuda na kiju chcę robic. nie ja i nie chce. stwierdzam ze to ze dla was to jest zbedne nie znaczy ze komuś się nie przyda. 

wielu rzeczy nie wiem, po to zarejestrowalem sie na forum zeby zapytac i dostać informacje. koniec i kropka. wydawało mi się że na forum się dyskutuje, wymienia argumenty i coś ustala.

No i ustalilismy juz dawno temu - ze to taki sam pomysl jak dorobienie do samochodu dyszla i zaprzeganie konia. Zrób taka lampę chłodzoną wodą, a później napisz o efektach. Zaletach, wadach i ile Cie to wszystko kosztowało.  Jak to mówia polskie przysłowia lepsze jest wrogiem dobrego. Radiator plus wentylator jest skuteczny więc po co sobie utrudniać życie dorabiając chłodzenie wodne ? Gdyby to było aż tak efektywne i zarazem dobre to miałbyś takie chłodzenie montowane wszędzie gdzie tylko się da. Tylko, że takie chłodzenie niesie za sobą troszkę więcej problemów, niż chłodzenie np. wentylatorem. Dlatego czekam na pierwszy prototyp bo dyskutowanie tylko dla dyskutowania bez realizacj na która jak widać się nie zanosi jest tylko stratą czasu. Zrobisz lampę, podyskutujemy nad rozwiazaniem i nad problemami, zaletami - bardzo chętnie. 

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.