Skocz do zawartości

Historia edycji

VDR

VDR

20 minut temu, niknik napisał:

Ty najpierw robisz a potem myślisz a ja najpierw myślę potem robię. tak miedzy nami różnica.

po 1. nic nie ustaliliśmy tylko napisałeś swoją opinię nie dając żadnych argumentów.

po 2. nie mam na razie planów robienia lampy a jak takie będę miał to się zastanowię jak robić chłodzenie. zanosiło się ciekawie ale temat jak wiele innych został zbombardowany przez hamulcowych bez argumentów więc marne szanse żebym sam coś tworzył a jeżeli nawet, raczej nie ma sensu tego opublikować.

po 3. po plany i założenie zgłoś się do autora tematu, ja się nigdy nie deklarowałem że coś będę robił. 

z mojej str to tyle. widzę że dyskusja nie ma sensu, nikt nawet nie czyta tego co piszę ani nawet nie sprawdza kto temat założył i kto co chce robić. 

Zrobiłeś kiedykolwiek chłodzenie cieczą czegokolwiek ? Zrób, wtedy poteoretyzujemy.  Nakład pracy nad wdrożeniem czegoś takiego tak na prawdę przewyższa zalety jakie można osiągnąć. Już nie mówiąc o potencjalnych zagrożeniach wynikających z takiego rozwiązania. Dlaczego producenci np. procesorów nadal montują fabrycznie radiator i wentylator zamiast jakże lepszego i efektywniejszego chłodzenia cieczą ? Dlaczego tego typu rozwiązania są raczej niszowe ? Nie tylko przez cenę ale przez szereg dodatkowych problemów jakie należy rozwiązać przy takim chłodzeniu. Skórka za wyprawkę. Choć znam rozwiązania przemysłowe chłodzenia całych szaf rackowych w ten sposób. Mimo istniejących na rynku, jak zajrzysz do większości serwerowni to okaże się, że takich rozwiązań tam jednak nie ma. 


Między nami jest taka różnica, że ja chłodzenie wodne miałem - miałem - bo jak poszedł oring (zmęczył się pracą i jakby Ci to powiedział taki jeden od smalcu z trawy - ot skraściał) to i nie było co z komputera zbierać. Po co dokładać kolejny możliwy punkt awarii nad baniakiem ? Rozumiesz czym się różni teoria od praktyki ? Teoretycznie to można wymyślać wszystko - choćby i prywatną rakietę która nas wyniesie w kosmos. Gorzej później z praktyczną realizacją. 

Chłodzenie wodne w lampie LED jest tak potrzebne jak druga dziura w .... wiadomo czym. Radiator plus wentylator jest wystarczający, praktykowany od zarania LEDów  więc po jakiego czorta utrudniać sobie życie w zapewnianie szczelności, odpowiedniego izolowania by nie powstawał kondensat, okresowym wymianom starzejącego się czynnika itd itd itd.  Jeśli ktoś lubi sobie utrudniać - czemu nie. Ja nie widzę sensu.  Zresztą chyba nie tylko ja skoro produkt o którym pisał @Luft nie przyjął się na rynku. 

 

VDR

VDR

20 minut temu, niknik napisał:

Ty najpierw robisz a potem myślisz a ja najpierw myślę potem robię. tak miedzy nami różnica.

po 1. nic nie ustaliliśmy tylko napisałeś swoją opinię nie dając żadnych argumentów.

po 2. nie mam na razie planów robienia lampy a jak takie będę miał to się zastanowię jak robić chłodzenie. zanosiło się ciekawie ale temat jak wiele innych został zbombardowany przez hamulcowych bez argumentów więc marne szanse żebym sam coś tworzył a jeżeli nawet, raczej nie ma sensu tego opublikować.

po 3. po plany i założenie zgłoś się do autora tematu, ja się nigdy nie deklarowałem że coś będę robił. 

z mojej str to tyle. widzę że dyskusja nie ma sensu, nikt nawet nie czyta tego co piszę ani nawet nie sprawdza kto temat założył i kto co chce robić. 

Zrobiłeś kiedykolwiek chłodzenie cieczą czegokolwiek ? Zrób, wtedy poteoretyzujemy.  Nakład pracy nad wdrożeniem czegoś takiego tak na prawdę przewyższa zalety jakie można osiągnąć. Już nie mówiąc o potencjalnych zagrożeniach wynikających z takiego rozwiązania. Dlaczego producenci np. procesorów nadal montują fabrycznie radiator i wentylator zamiast jakże lepszego i efektywniejszego chłodzenia cieczą ? Dlaczego tego typu rozwiązania są raczej niszowe ? Nie tylko przez cenę ale przez szereg dodatkowych problemów jakie należy rozwiązać przy takim chłodzeniu. Skórka za wyprawkę. Choć znam rozwiązania przemysłowe chłodzenia całych szaf rackowych w ten sposób. 


Między nami jest taka różnica, że ja chłodzenie wodne miałem - miałem - bo jak poszedł oring (zmęczył się pracą i jakby Ci to powiedział taki jeden od smalcu z trawy - ot skraściał) to i nie było co z komputera zbierać. Po co dokładać kolejny możliwy punkt awarii nad baniakiem ? Rozumiesz czym się różni teoria od praktyki ? Teoretycznie to można wymyślać wszystko - choćby i prywatną rakietę która nas wyniesie w kosmos. Gorzej później z praktyczną realizacją. 

Chłodzenie wodne w lampie LED jest tak potrzebne jak druga dziura w .... wiadomo czym. Radiator plus wentylator jest wystarczający, praktykowany od zarania LEDów  więc po jakiego czorta utrudniać sobie życie w zapewnianie szczelności, odpowiedniego izolowania by nie powstawał kondensat, okresowym wymianom starzejącego się czynnika itd itd itd.  Jeśli ktoś lubi sobie utrudniać - czemu nie. Ja nie widzę sensu.  Zresztą chyba nie tylko ja skoro produkt o którym pisał @Luft nie przyjął się na rynku. 

 

VDR

VDR

4 minuty temu, niknik napisał:

Ty najpierw robisz a potem myślisz a ja najpierw myślę potem robię. tak miedzy nami różnica.

po 1. nic nie ustaliliśmy tylko napisałeś swoją opinię nie dając żadnych argumentów.

po 2. nie mam na razie planów robienia lampy a jak takie będę miał to się zastanowię jak robić chłodzenie. zanosiło się ciekawie ale temat jak wiele innych został zbombardowany przez hamulcowych bez argumentów więc marne szanse żebym sam coś tworzył a jeżeli nawet, raczej nie ma sensu tego opublikować.

po 3. po plany i założenie zgłoś się do autora tematu, ja się nigdy nie deklarowałem że coś będę robił. 

z mojej str to tyle. widzę że dyskusja nie ma sensu, nikt nawet nie czyta tego co piszę ani nawet nie sprawdza kto temat założył i kto co chce robić. 

Zrobiłeś kiedykolwiek chłodzenie cieczą czegokolwiek ? Zrób, wtedy poteoretyzujemy.  Nakład pracy nad wdrożeniem czegoś takiego tak na prawdę przewyższa zalety jakie można osiągnąć. Już nie mówiąc o potencjalnych zagrożeniach wynikających z takiego rozwiązania. Dlaczego producenci np. procesorów nadal montują fabrycznie radiator i wentylator zamiast jakże lepszego i efektywniejszego chłodzenia cieczą ? Dlaczego tego typu rozwiązania są raczej niszowe ? Nie tylko przez cenę ale przez szereg dodatkowych problemów jakie należy rozwiązać przy takim chłodzeniu. Skórka za wyprawkę. 
Między nami jest taka różnica, że ja chłodzenie wodne miałem - miałem - bo jak poszedł oring (zmęczył się pracą i jakby Ci to powiedział taki jeden od smalcu z trawy - ot skraściał) to i nie było co z komputera zbierać. Po co dokładać kolejny możliwy punkt awarii nad baniakiem ? Rozumiesz czym się różni teoria od praktyki ? Teoretycznie to można wymyślać wszystko - choćby i prywatną rakietę która nas wyniesie w kosmos. Gorzej później z praktyczną realizacją. 

Chłodzenie wodne w lampie LED jest tak potrzebne jak druga dziura w .... wiadomo czym. Radiator plus wentylator jest wystarczający, praktykowany od zarania LEDów  więc po jakiego czorta utrudniać sobie życie w zapewnianie szczelności, odpowiedniego izolowania by nie powstawał kondensat, okresowym wymianom starzejącego się czynnika itd itd itd.  Jeśli ktoś lubi sobie utrudniać - czemu nie. Ja nie widzę sensu.  Zresztą chyba nie tylko ja skoro produkt o którym pisał @Luft nie przyjął się na rynku. 

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.