Skocz do zawartości

Historia edycji

FajnyRadziu

FajnyRadziu

38 minut temu, Tester napisał:

Podbij powoli parametry NO3 do 5-10 mgL a PO4 do ok 0.3 mg/L i  przyciemnij swiatlo. Lej bakterie, fito, wrotki, copepoda etc. 

Woda utleniona owszem, rozwiązuje problem ale nie przyczynę

Wiem ale ja przez to, że mam mało czasu chciałem najpierw zareagować bo dino przywaliło naprawdę mocno podczas moją nieobecność. 

Już nie stosuję h2o2, znowu idzie tryb aklimatyzacji w lampie bo mocno skręciłem, bakterie, fito. Z kaskady wyleciały absorbery a NO3 podniosłem do 1 przy PO4 0.09 i glony po prostu zanikają w oczach. 

Staram się też zwiększać masę koralową bo trochę zbyt ostrożnie podchodziłem hehe. 

Niestety za tydzień znowu zostawiam akwa na 3 tyg po okiem mojej lepszej połowy więc co będzie jak wrócę nie wiem hehe. 

Ma tylko karmić, lać fito, bakterie i zrobić jedną podmiankę. 

FajnyRadziu

FajnyRadziu

33 minuty temu, Tester napisał:

Podbij powoli parametry NO3 do 5-10 mgL a PO4 do ok 0.3 mg/L i  przyciemnij swiatlo. Lej bakterie, fito, wrotki, copepoda etc. 

Woda utleniona owszem, rozwiązuje problem ale nie przyczynę

Wiem ale ja przez to, że mam mało czasu chciałem najpierw zareagować bo dino przywaliło naprawdę mocno podczas moją nieobecność. 

Już nie stosuję h2o2, znowu idzie tryb aklimatyzacji w lampie bo mocno skręciłem, bakterie, fito. Z kaskady wyleciały absorbery a NO3 podniosłem do 1 przy PO4 0.09 i glony po prostu zanikają w oczach. 

Staram się też zwiększać masę koralową bo trochę zbyt ostrożnie podchodziłem hehe. 

Niestety za tydzień znowu zostawiam akwa na 3 tyg po okiem mojej lepszej połowy więc co będzie jak wrócę nie wiem hehe. 

Ma tylko karmić, lać fito, bakgeriei zrobić jedną podmiankę. 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.