Jump to content

FajnyRadziu

Klubowicz
 • Content Count

  1016
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Radziu
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Słupsk
 • Zainteresowania
  Mechanika morska, gry planszowe, newbie akwarystyk
 • Akwarium
  35x35x40 ergo 49l

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Z ciekawości Triton to 2 tyg
 2. Rozkoszne rozwiązanie zasilania lampy
 3. Żona lubi na akwarium patrzyć ale jej fascynacja na tym się kończy Pewnie, zajmuje się akwarium jak mnie nie ma i chyba nawet lepiej ode mnie. No ale regulować kh od niej wymagać już nie będę Ale dzięki za info o opcjach, poczytam w necie!
 4. No coś kombinuję w tą stronę. Może ten KH sprzęt od reef factory i pompa dozująca po wifi.
 5. No widzisz a ja takiego bajeru potrzebuję. Zalogować się zdalnie, sprawdzić kh i skorygować pompę czy reaktor. Już w ogóle kosmos jak samo mi wyreguluje i zrobi test. Co w 2021 roku powinno być normą
 6. Przyczyna jest bardzo prosta i min wywodzi się z importowanych podzespołów z Chin. To nie te czasy gdzie fabryka produkowała od A do Z a ewentualne komponenty nabywane to były capacitory czy diody. 90% tych produktów są "Assembled in Poland". Jedyne co wykonują to obudowy i ew. logikę czy soft. Firny które robią wszystko same (a mam kilku takich gagatków u siebie) są horrendalnie drogie i głównie specjalizują się w konkretnym rejonie jak np marine gdzie liczy się niezawodność. Widać reef i niezawodność się nie liczy
 7. No ja dzięki tym pięknym zmianom nie mogę już nosić shield mask, która jest 100x skuteczniejsza niż zwykła maseczka i polecana przez brytyjski NHS. Pft.
 8. Tak podejrzewałem. Trochę lepiej to wygląda przedstawione suwakowo Tak z "machanikowego" punktu widzenia molybden w połączeniu z miedzią pochodzi z jakiegoś elementu metalowego. Molybden jest min składnikiem nierdzewki. W nosie
 9. Niech robi i 50%. Ja nie jestem w stanie. Nie piję
 10. Ale ja robię podmiany tylko chciałem przetestować jak trzymane są parametry nie wyrównując solą. Teraz wiem, że są trzymane bdb. No ok, poczytałem, że aż takiego dramatu nie ma aczkolwiek jak kiedyś robiłem test to Cu było 0. Nawet przy większym akwarium zawsze po powrocie zrobię te 10% podmiany. Ciekawy jestem jak wiarygodne są domowe testy jeśli chodzi o miedź. Można soft alc czyli piwko Z pdf ucięło w screenshot po4, jest 0.02.
 11. No więc zanim dojdzie do przeprowadzki na nowe akwarium trochę minie. Stąd chciałem sobie sprawdzić jak się ma tropic marine all for reef, bez podmian i parametry Ma się bdb. Niestety wrócił mi wynik z niespodzianką a mianowicie miedzią... RO mam 0 na tds (między 4 a 5 po prefiltrach). Pozostaje coś w zbiorniku... Jestem w morzu I jeszcze 2 tyg nic nie zrobię. Niestety wynik z tritona szedł prawie 2 tyg :/ Ktoś coś jakieś złote strzały? Falownik? Kaskada? Grzałka?
 12. FajnyRadziu

  Ślimaki osiadłe

  Mogą zjeść inne ślimaki jak są głodne. Z tego co czytałem raczej niemożliwe do rozmnożenia w warunkach domowych. No i są ładne
 13. FajnyRadziu

  Ślimaki osiadłe

  Nie potwierdzę, nie zaprzeczę. Wpuściłem pszczółki, ślimaki sieci nie wypuszczają tylko skorupy zostały a pszczółki sobie nadal żyją.
 14. Ale ja nie mówię o diy. Są rozwiązania na rynku bez smart. Sam korzystam z aqua medic. Dopłacać 3 stówy za Smart po prostu nie mam zamiaru No tutaj ponoć jest różnie z naszymi rodzimymi produktami HE HE HE.
 15. @dadarioszanuje Ciebie za Twój zawód i się nie wymądrzam w medycynie a Ty pozwól mi mieć swoje zdanie na pewne tematy wynikające min. z doświadczenia Swoje wiem i stąd moja opinia i decyzja. Co do ich KH keeper to jestem mocno zainteresowany bo i cenowo i jakością wykonania dobrze wypadają na papierze. Chciałbym tylko żeby ktoś już tego poużywał zanim "zaufam" sprzętowi do trzymania kh w ryzach jak mnie nie ma.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.