Skocz do zawartości
Silence

Moj Nano-Reef

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

Jestem tu nowa i chcialam przedstawic moje akwarium morskie (54 litry)

2b4i-8.jpg

Niestety widac pare glonow, przez urlop ryby karmili przyjaciele i troche przesadzili. :-)

Moj nastepny projekt to 160l, akwarium juz stoi, potrzebna jeszcze technika.

Sorry, ze nie mam polskich liter ale mieszkam w Niemczech.


1. 54l, ATI Powermodul 2x24W, 2x Eheim compact 600, Piccolo Skimmer 2. 160l, jeszcze bez techniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Troche duzo tych glonow ci wyskoczylo:con ale powiedz mi ten odpieniacz kostkowy nie pracuje tam u ciebie czy jak??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja widze jeszcze jedna przyczyne glonow-ten filtr wewnetrzny.Zostaw sama glowice od tego filtra a gabke wywal,no chyba ze masz ochote ja czesto czyscic.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, nie bylo mnie 3 tygodnie i sie troche przestraszylam jak to zobaczylam, ale juz gina za pomoca dollabella auricularia. 8)

Odpieniasz pracuje caly czas, ale akurat go oproznialam wiec byl wylaczony.

A to moj nowy projekt, jeszcze bez wody i techniki:

http://www.bilder-hochladen.net/files/big/2b4i-k.jpg


1. 54l, ATI Powermodul 2x24W, 2x Eheim compact 600, Piccolo Skimmer 2. 160l, jeszcze bez techniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy chcesz wystartowac z 160 litrami? Jezeli za dwa tygodnie to nie ma sensu dopieszczac tych 54 litrow, a jezeli za dluzej - no to jest kilka rzeczy, ktorych mozna by sprobowac.

A troche z innej beczki - jak Ci sie podoba? ATI PM 2x24W? Widzialem to cudenko, ale nie pracujace. Trzeba przyznac, ze bardzo ladne ;) Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

54l i tak i tak zostaja. ;)

ATI PM bardzo mi sie podoba, ale za to ma niezla cene. *g* Akurat zbieram na ATI PM 4x39W dla duzego akwarium, mysle ze wystarczy na 160 litrow.

Na tym zdjeciu widac moje cudo ATI ;)

2b4i-l.jpg


1. 54l, ATI Powermodul 2x24W, 2x Eheim compact 600, Piccolo Skimmer 2. 160l, jeszcze bez techniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co trzymasz w tym Eheimie? Moze by tak odpieniacz sprobowac jakos za skalki schowac i jakimis glonami wyzszymi zaslonic? Jaka masz cyrkulacje w tym baniaku?


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) Eheim compact 600 to jest pompa. Cyrkulacja 1200 l na godzine.

Odpieniacz tez mi sie w tej pozycji nie podoba, musze go jakos schowac...


1. 54l, ATI Powermodul 2x24W, 2x Eheim compact 600, Piccolo Skimmer 2. 160l, jeszcze bez techniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silence, ja wlasnie przelozylem moje 54L do 160L. Jesli potrzebujesz rady to mieszkam calkiem niedaleko, w Stuttgarcie, 1,5 godziny drogi :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trafiliscie rewelacyjnie w te 54l i 160l:D:D:)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Silence!

Chcesz to ladne, 160 l prowadzic bez sumpa w szafce i znowu wieszac w srodku odpieniacz?:D

Przepraszam, ze mieszkam w Niemczech i nie mam polskiej czcionki:D.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quote]Chcesz to ladne, 160 l prowadzic bez sumpa w szafce i znowu wieszac w srodku odpieniacz?

:D Odpieniacz w malym akwarium juz jest schowany, a w duzym kupuje ten:

http://www.aquariumladen.de/modules.php?warp=artikel&id=5528

Niestety jako biedna studentka nie mam kasy by kupowac akwarium juz borowane, to tutaj kosztuje ponad 150 Euro :con No i musialabym sama zrobic nowa szafke, bo te kupne nie maja miejsca na sump.

Silence, ja wlasnie przelozylem moje 54L do 160L. Jesli potrzebujesz rady to mieszkam calkiem niedaleko, w Stuttgarcie, 1,5 godziny drogi

No zobacz, prawie sasiad. :D Nie bede przenosic 54l, ono zostaje (na razie...)

Aha, sorry za bledy, nigdy nie chodzilam do polskiej szkoly wiec nie znam sie za bardzo na polskiej ortografii, tylko tyle ile mnie babcia nauczyla. :D


1. 54l, ATI Powermodul 2x24W, 2x Eheim compact 600, Piccolo Skimmer 2. 160l, jeszcze bez techniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Silence tez mam odpieniacz Tunze umieszczony w akwarium i powiem Ci ze niestety ale jest glosny,nie tyle pompa bo tej wcale nie slychac ale mieszanie wody z powietrzem,niestety powoduje uciazliwy halas.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak stoi w przedpokoju to spoko.Moje stoi 1,2m od mojego łózka,wiec halas jest dokuczliwy.Wrazie czego mam jeszcze miniflotora a ten pracuje duzo ciszej,tylko do takiego akwarium to troche maly.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieniek ..jesli masz sump to mozesz umiescic tam oba odpieniacze i zastosowac zegar sterujacy (zegary sterujace licznikami dwutaryfowymi energii elektrycznej np: typu MIL maja dwa wyjscia sterowania i jezeli ustawisz od 20:00 do 6:00 to napiecie jest na jednym ze stykow ...gdy zegar wylaczy zapalnowany czas napiecie pojawia sie na drugim i wtedy zaczyna dzialac drugi odpieniacz ...ten głosniejszy)

Pozdrawiam


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jamnik nie mam sumpa,ale zawsze moge sobie wsadzic zatyczki do uszu:D


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wtedy nie uslyszysz rano budzika :wink a tak moze warto pomyslec o sumpie ...ja zamowilem beast'a i dla mnie takie rozwiazanie jesli bedzie zbyt glosno powinno wystarczyc


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sump to jednak najlepsze rozwiązanie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.