Skocz do zawartości

Historia edycji

owler

owler

Nie jestem w stanie stwierdzić kiedy bielenie się zaczęło ale mam ICP z końca czerwca, i tak jak mówiłem podpiłem Jod, Ca i żelazo. Litem się nie przejmuje bo już pół roku temu miałem wysoki (nawet wyższy i nic złego się nie działo) Parametry podbijałem produktami AF, sól też mam od AF, zakładam że dobrze podbiłem(robiłem to już kilka razy) zawsze daje nieco mniej niż trzeba. W między czasie przyznaje że kH mi spadło z tych 8 z testu na 7,5 w ciągu tygodnia ale nie robiłbym z tego problemu(generalnie kH z ICP mam nieco wyższe niż pokazuje mi mała hanka gdzieś tak jest pół stopnia różnicy, nie wiem czemu). Teraz jeszcze jedna sprawa - trzymałem wodę na podmiankę z rozrobioną solą około tygodnia może 10 dni(około 50 litrów) i użyłem jej do rozrobienia większej ilości bo zwykle podmieniam 100 litrów tygodniowo co daje około 10% wody z obiegu. Być może ta stara woda miała bardzo niskie pH, niestety czy ten skok pojawił się po podmiance tego nie wiem. Teraz parametry mam podobne jak z ICP do tego NO3 około 5 więc OK. kH 7.3-7.5. Ostatnio podbijałem siarkę i molibden i całkiem fajnie mi to wyszło bo miałem bardzo niskie (też mogę zapodać poprzednie ICP jak by co). Zdjęcie telefonem, niestety słaba jakość.

wyniki.jpg

IMG_20210714_202414512.jpg

owler

owler

Nie jestem w stanie stwierdzić kiedy bielenie się zaczęło ale mam ICP z końca czerwca, i tak jak mówiłem podpiłem Jod, Ca i żelazo. Litem się nie przejmuje bo już pół roku temu miałem wysoki (nawet wyższy i nic złego się nie działo) Parametry podbijałem produktami AF, sól też mam od AF, zakładam że dobrze podbiłem(robiłem to już kilka razy) zawsze daje nieco mniej niż trzeba. W między czasie przyznaje że kH mi spadło z tych 8 z testu na 7,5 w ciągu tygodnia ale nie robiłbym z tego problemu(generalnie kH z ICP mam nieco wyższe niż pokazuje mi mała hanka gdzieś tak jest pół stopnia różnicy, nie wiem czemu). Teraz jeszcze jedna sprawa - trzymałem wodę na podmiankę z rozrobioną solą około tygodnia może 10 dni(około 50 litrów) i użyłem jej do rozrobienia większej ilości bo zwykle podmieniam 100 litrów tygodniowo co daje około 10% wody z obiegu. Być może ta stara woda miała bardzo niskie pH, niestety czy ten skok pojawił się po podmiance tego nie wiem. Teraz parametry mam podobne jak z ICP do tego NO3 około 5 więc OK. kH 7.3-7.5. Ostatnio podbijałem siarkę i molibden i całkiem fajnie mi to wyszło bo miałem bardzo niskie (też mogę zapodać poprzednie ICP jak by co)

wyniki.jpg

owler

owler

Nie jestem w stanie stwierdzić kiedy bielenie się zaczęło ale mam ICP z końca czerwca, i tak jak mówiłem podpiłem Jod, Ca i żelazo. Litem się nie przejmuje bo już pół roku temu miałem wysoki (nawet wyższy i nic złego się nie działo) Parametry podbijałem produktami AF, sól też mam od AF, zakładam że dobrze podbiłem(robiłem to już kilka razy) zawsze daje nieco mniej niż trzeba. W między czasie przyznaje że kH mi spadło z tych 8 z testu na 7,5 w ciągu tygodnia ale nie robiłbym z tego problemu(generalnie kH z ICP mam nieco wyższe niż pokazuje mi mała hanka gdzieś tak jest pół stopnia różnicy, nie wiem czemu). Teraz jeszcze jedna sprawa - trzymałem wodę na podmiankę z rozrobioną solą około tygodnia może 10 dni(około 50 litrów) i użyłem jej do rozrobienia większej ilości bo zwykle podmieniam 100 litrów tygodniowo co daje około 10% wody z obiegu. Być może ta stara woda miała bardzo niskie pH, niestety czy ten skok pojawił się po podmiance tego nie wiem. Teraz parametry mam podobne jak z ICP do tego NO3 około 5 więc OK. kH 7.3-7.5. Ostatnio podbijałem siarkę i całkiem fajnie mi to wyszło bo miałem bardzo nisko (też mogę zapodać poprzednie ICP jak by co)

wyniki.jpg

owler

owler

Nie jestem w stanie stwierdzić kiedy bielenie się zaczęło ale mam ICP z końca czerwca, i tak jak mówiłem podpiłem Jod, Ca i żelazo. Litem się nie przejmuje bo już pół roku temu miałem wysoki (nawet wyższy i nic złego się nie działo) Parametry podbijałem produktami AF, sól też mam od AF, zakładam że dobrze podbiłem(robiłem to już kilka razy) zawsze daje nieco mniej niż trzeba. W między czasie przyznaje że kH mi spadło z tych 8 z testu na 7,5 w ciągu tygodnia ale nie robiłbym z tego problemu(generalnie kH z ICP mam nieco wyższe niż pokazuje mi mała hanka gdzieś tak jest pół stopnia różnicy, nie wiem czemu). Teraz jeszcze jedna sprawa - trzymałem wodę na podmiankę z rozrobioną solą około tygodnia może 10 dni(około 50 litrów) i użyłem jej do rozrobienia większej ilości bo zwykle podmieniam 100 litrów tygodniowo co daje około 10% wody z obiegu. Być może ta stara woda miała bardzo niskie pH, niestety czy ten skok pojawił się po podmiance tego nie wiem. Teraz parametry mam podobne jak z ICP do tego NO3 około 5 więc OK. kH 7.3-7.5

wyniki.jpg

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.