Jump to content

owler

Klubowicz
 • Content Count

  512
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Jacek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa-Grójec
 • Akwarium
  1000L w obiegu

Recent Profile Visitors

2050 profile views
 1. PS Pandora Hyperion S 3x145W(LED) + 4x54W(T5) Posiadam PS tyle że 2x145 + 4x39 fajna lampa naprawdę, brakuje tylko ściemniania T5 ale dla mnie to nie problem. Hybryda więc łatwo przejdziesz ze swojej T5.
 2. Siemka ile kostek mrożonek dziennie dajesz?. Pzdr.
 3. owler

  Klej do pleksi / plexi

  Dzięki wielkie za dobre rady. Pozdrawiam.
 4. owler

  Klej do pleksi / plexi

  Witam, Czy może ktoś polecić jakiś dobry, sprawdzony klej do pleksi, robię filtr przepływowy DIY. Pzdr.
 5. Witam, Zawsze było coś ciekawego w Twoich postach, będę śledził tą "naturalną" ścieżkę do sukcesu, powodzenia!. Pzdr.
 6. Fajne korale, gratulacje zbiornika. Jest co pooglądać.
 7. owler

  Odłączenie sumpa

  Mam już przygotowany dłuższy wężyk wypuszczę go poza okno piwnicy, żeby odpieniacz zaciągał powietrze z zewnątrz. Mam jakiś mniejszy odpieniek, tunze 9006 albo 9002 to załaduje do akwa. No i przykrycie wszystkiego musowo. Dzięki za pomoc.
 8. owler

  Odłączenie sumpa

  Ok, tylko grzałkę dołożę do akwa. W sumpie też dam radę z temperaturą i dołożę falowniki plus małą cyrkulację, dzięki Beti za sugestie. Pozdrawiam.
 9. owler

  Odłączenie sumpa

  Tylko chodzi mi o złoża w sumpie, mam z 15 litrów siporaxu i gąbki do filtracji i chyba to kilku dni nie wytrzyma, papu, tlen itp.
 10. owler

  Odłączenie sumpa

  Witam, Posiadam sumpa w piwincy w której muszę zrobić remont (podłoga-płytki, ściany itp), zbiornik z poklejoną hydrauliką na sztywno. Czy ktoś odłączał na kilka dni sumpa. Można by podłączyć jakiś obieg, mniejsza pompa w komorze powrotu itp. Tylko pewnie musiałbym podawać jakieś papu bakteriom które się tam zagnieździły. Wydaje się to wszystko trochę niebezpieczne. Samo akwa z dużą cyrkulacją powinno dać radę. Potrzebuje 3-4 dni żeby ułożyć płytki i zrobić gładź na ścianach za sumpem. Inne rozwiązanie to poprzecinać rury pcv i naciągnąć na nie elastyczne długie przewody bo zbiornik musi być przesunięty min. 2m. Dzięki z góry za podpowiedzi w tej sprawie.
 11. Wcale tak nie musi być, wszystko zależy od wielkości złoża. Ktoś powinien to kiedyś policzyć :).
 12. Po to są współczynniki bezpieczeństwa(od wypadków losowych powodujących lokalnie większe obciążenia) przez które jest mnożone charakterystyczne obciążenie tu np te 150kg. Już nie pamiętam ile teraz wynosi współczynnik od obciążeń zmiennych ale pewnie około 1,3-1,5. Obciążenia zmienne mają większe współczynniki niż stałe z wiadomych powodów (bo są zmienne). Mnożąc te 150 przez 1,4 masz już ponad 200 i to jest brane do obliczeń. Kolejnym zabezpieczeniem są współczynniki specjalnie zmniejszające wytrzymałość użytych materiałów, głównie ze względów na ich niejednorodność np stal nie pamiętam jak jest w eurokodzie ale w Polsce zawsze było 1,1-1,2 czyli charakterystyczna wytrzymałość stali np 390Mpa była dzielona przez 1,2 co daje do obliczeń przyjęto 325Mpa. Również rozkładając zbrojenie w stropie trzymamy się raczej bezpiecznej strony. Wszystko to daje jakiś tam margines bezpieczeństwa. Niezawodność konstrukcji niweluje też ewentualne błędy na budowie. Jeżeli strop już jest a nie ma podłogi można zapodać jakiś "wymian" (ze dwie bardziej płaskie długie belki) wkuć go w wylewkę pod zbiornikiem żeby zwiększyć powierzchnię obciążenia. Bo często te skupione obciążenia są dość niebezpieczne szczególnie w cienkich stropach.
 13. Za mało wydajne do zastosowanego systemu.
 14. Widziałem taki filtr w jednej z dużych hurtowni miał tak na oko ze 2m wysokości i 0,5m średnicy, więc działa na pewno nikt by nie inwestował kasy w coś co jest mało wydajne i w coś co można łatwo zastąpić.
 15. Ja mam akurat odwrotnie zestaw przegród, od razu za odpieniaczem bubble trup.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.