Jump to content

owler

Klubowicz
 • Content Count

  547
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Jacek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa-Grójec
 • Akwarium
  1000L w obiegu

Recent Profile Visitors

2334 profile views
 1. Jest trochę tabelek w necie np. https://www.google.com/search?q=table+of+pipe+diameter+of+downflow+in+the+reef+sump&client=firefox-b-d&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=gV0JyBx7u5AufM%2CBTBTW5_QDWfF3M%2C_&vet=1&usg=AI4_-kTabITlgurdbqUVWXrwBAYWw5WCFw&sa=X&ved=2ahUKEwiN_Y7e5Z3vAhXk4uAKHZNhAu8Q9QF6BAgDEAE#imgrc=gV0JyBx7u5AufM Tak na marginesie: Jeżeli spływ fi32 by dał radę i rewizja(fi32) to czemu nie dać spływu fi40 (a rewizję zostawić fi32) wtedy rewizja jest mniejsza niż spływ więc twierdzenie że rewizja ma być większa bądź równa spływowi to chyba tylko przy granicznym przekroju.
 2. Ja bym dał spływ fi 40 bo tam cały czas leci woda przelatują małe ślimaki, glony itp i się czasami zahaczają w środku o zawór i zmniejszają przepustowość. U mnie tak było, mam zwykły zawór kulowy i czasami go otwieram na maxa i przymykam ponownie żeby się "przeczyścił" .Zależy w którym miejscu jest zawór w obiegu. Lepiej jak byś miał 40,32,32 no ale trudno. Chyba bym pompę powrót dał fi25 i tak będziesz pewnie ją skręcał.
 3. Pewnie że musi być niżej, chociaż o 5mm. I coś tu nie gra z wymiarami lewa wysokość 43 + 8cm a z prawej 43 + 6cm ?? Ja tak kiedyś sobie zaprojektowałem w kadzie i "zlały mi się wymiary" do dzisiaj mam szerszy komin niż chciałem:(
 4. Witam, Ostatnio w necie natknąłem się na coś takiego DS Pure Nannochloropsis dla krewetek słodkowodnych. Suszone fito, może ktoś używał z powodzeniem?. Pzdr.
 5. Ja wysyłałem priorytetem a i tak wynik miałem po 8 dniach. Wysyłka w poniedziałek a wynik we wtorek.
 6. owler

  moduły LED - wielobarwne

  W Maritex'sie XML color , być może po zapytaniu "wkleją" to na jakąś gwiazdkę. https://www.ebay.pl/itm/CREE-XT-E-Royal-Blue-XP-E-Epileds-UV-Led-Module-Chip-Light-30-31V-350-600mA/221939969149?hash=item33aca72c7d:g:zJMAAOSwIwhWRYGn
 7. Możesz do tego coś dokleić np. jakieś dwa balkony (płyty podparte lekko od dołu) dadzą fajny cień na podłożu i miejsce na nich do obsadzenia korali. Ogólnie wymiary mega.
 8. No niestety trzeba co jakiś czas podkręcać bo traci wydajność, ale powiedzmy że to jakoś nie przeszkadza bardzo. Gorzej jest z tymi skokami ale jednak to mocna pompa i trzyma mocny przepływ nawet na tej wysokości 3-4m. Widać że dobra pompa i też wysoko pompuje, niestety cena dość wysoka. Ale trzeba będzie prędzej czy później w coś takiego zainwestować. W Jebao pasuje mi też duża rozdzielczość zmiany wydajności, to przy zwykłym kulowym zaworze jest bardzo pomocne.
 9. Witam, Zacząłem się rozglądać za nową pompą, bo od jakiegoś czasu wydajność dziwnie skacze. Trochę mnie to zaczęło denerwować. DCP-20000 chodzi u mnie średnio na 70%. Jest cicha ale wydaje się że przepływ zmienia się dość mocno pewnie około 10%. Ktoś może polecić jakąś inną pompę? może być trochę droższa ale bez przesady, wydajność min. 12-15k. Pompa podnosi wodę na około 3,5m( z piwnicy przechodzi po drodze przez 3-4 kolanka 90 stopni). Na razie nie mam parcia żeby to zmieniać ale będę musiał coś ogarnąć a nie chcę inwestować w nowy sterownik albo zasilacz lub coś innego do tego modelu.
 10. To mały chiton, miałem to kiedyś. Ma inną muszlę taką segmentową.
 11. U mnie też były takie skoki, w moim przypadku prawdopodobnie powodem była zmiana cyrkulacji (dokupiłem nowy falownik) i mi wymywało sporo piasku w jednym miejscu. Po opanowaniu sytuacji PO4 dość szybko spadło z około 0,2 na 0,00-0,05.
 12. Trochę może dziwne co powiem ale ja bym postawił od razu większe. Dość szybko i mocno Cię ten litraż ograniczy. Może by z tego zbiornika zrobić sumpa.
 13. A nie miałeś nigdy problemów z NO3?
 14. owler

  Skąd Lit w wodzie

  Niby mam zero po DI ale już długo nie zmieniałem żywicy, bardzo możliwe że tu jest problem.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.