Jump to content

owler

Klubowicz
 • Content count

  487
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Jacek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa-Grójec
 • Akwarium
  390L w obiegu

Recent Profile Visitors

1622 profile views
 1. owler

  Lampa LEDZEAL Alpha 120

  Ciężko coś doradzić w tym temacie ale tak jak piszesz powinno być ok, chociaż im dłużej tym lepiej , nikt nie wie do końca jak ci zareagują zooksantele, w każdym razie czas oświetlenie powinien być imho ten sam. Obserwuj korale.
 2. owler

  Lampa LEDZEAL Alpha 120

  Najlepiej byłoby dostarczyć tą samą ilość PAR co jest niemożliwe bez czujnika, lub dobrać równą moc led (mW itp lub lumen w przypadku białych). Postaraj się dobrać wizualnie lub/plus pobór energii żeby było podobnie, świeć czasowo tyle samo ile świeciłeś i nierób żadnych innych zmian na razie w zbiorniku. Możesz też zrobić tak że na tydzień/dwa powiesić nową lampę wysoko i skręconą dość mocno przy pozostawieniu starego oświetlenie. Później stare światełko wygasisz a lampę podkręcisz. Pzr.
 3. owler

  Odpieniacz do 700L

  Witam, Kompletuję powoli sprzęt do mojego nowego zbiornika (120x80x73cm) plus planuje zrobić sump z mojego obecnego akwarium (130x55x55). Obsada raczej mieszana więc zbiornik może być mocno obciążony a planuję mieć kilka łatwiejszych sps (jak np. monti itp). Dotychczas miałem tylko odpieniacze tunze i delteca więc celowałem w odpieniacz Deltec 1500i. A może ktoś mi podsunie jakiś inny fajny odpieniek do tego litrażu, kasowo coś w podobie delteca. Dzięki. owler
 4. owler

  Kessil

  Ta strona z porównywarką to jakaś lipa, Kessil AP700 ma prawie identyczne 2 chipy jak Kessli A360 a ma 4 razy większy PAR. Wydaje się że PAR Kessila A360 jest dwa razy pomniejszony.
 5. owler

  Kessil

  No własnie chyba to nie ten, tamte mają większego dżeka, oglądałem unboxing i widać że od zasilacza leci kabel pewnie ma z 1,5 m. Ale też jest extension cable więc coś dali w razie czego ale nie wiem ile on ma, może ze 2 metry ,więc wychodziłoby ze 3,0 / 3,5 m. Myślałem nad jakimś peszlem, może dam białą rurkę średnicy ze 2cm.
 6. owler

  Kessil

  Witam, Zamierzam zakupić 2x Kessil A360WE, mam jeden problem chciałem zawiesić lampy pod sufitem i zrobić bruzdy w tynku w które schowałbym kable, potrzebuje długość kabla od lampy do zasilacza i czy może ktoś wie czy da się dokupić ewentualnie dłuższy kabel albo jakąś przedłużkę?. Może ktoś ma taka lampkę. Pzdr.
 7. owler

  Pochłaniacz fosforanów na bazie aluminium.

  Działa, nie zanotowałem żadnych skutków ubocznych.
 8. owler

  SPS Kostka 360

  Jak to jest z tym falownikiem on jest w zestawie z jakimś podstawowym sterownikiem?. Zamierzam go zakupić do nowego zbiornika.
 9. Zależy też co się trzyma, nie da się tego wyliczyć, to jest jak z utrzymaniem domu.
 10. owler

  stateczniki elektroniczne 54W do świetlówek 39W

  Raczej nie rób tego, chyba że masz tak w specyfikacji statecznika. Niektóre można ale to musisz sprawdzić w opisie. Niby powinno działać, ale nie będzie to zdrowe dla świetlówek.
 11. owler

  Od 3 dni mętna woda

  Miałem kiedyś tak po zbytnim poruszeniu piasku przy czyszczeniu dna, tak jak powyżej chłopaki pisali czyli zakwit bakteryjny, u mnie nic nie pomagało dopiero lampa UV 10W 3 dni i kryształ.
 12. owler

  Oświetlenie zbiornika

  Witam, Zamierzam zakupić nowe oświetlenie do zbiornika 112x55x55. Mam na oku maxspecta rsx 200W lub 2 sztuki maxspect ethereal(2x130W) i się nie mogę zdecydować. W grę wchodziły też 2 kessile A360 albo 3 A160. W przyszłym roku zmieniam zbiornik na większy, w planach na pewno szerszy i nieco dłuższy zbiornik typu 150x70x60h. Głównie chodzi mi o fajne kolorki i bliki. Teraz mam led diy jakieś 180W + 2x39W T5, trzymam mieszaną obsadę miękkie,lps max to montipory, seriatopory czyli "łatwiejsze" SPS. Dzięki za jakieś sugestie.
 13. owler

  Igla powodem zgonu slimakow?

  Bez jaj, igła by nie dała tyle syfu. Często w sklepie już jest problem też to przerabiałem. Ja z wakacji z morza śródziemnego zawsze sobie kilka sztuk "przemycę" i żyją już kilka lat pomimo męczącej podróży i mają się o niebo lepiej od tych ze sklepu ( jedzą ładnie, są ruchliwe i rosną).
 14. owler

  Cyrkulator do "jamnika"

  Jebao RW-4 albo RW-8 tak przyszłościowo ale nie wiem czy nie będzie za duża. Zależy ile skały dasz, jak dużo to bym dał RW-8.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.