Skocz do zawartości

Historia edycji

tomko

tomko

19 minut temu, sumka33 napisał:

Przeczytaj sobie to:

https://www.reef2reef.com/threads/fish-and-treatment-guidelines-with-chart.283450/#post-3449648

Gdy zastosowałem leczenie chlorochiną mój hepatus wpadł w stan letargu - dopiero wtedy widząc że coś jest nie tak zacząłem czytać. Duże doświadczenie w leczeniu CP w zagranicznych forach ma @humblefish i jego opinie są polecane innym do bezpiecznego stosowania. Niestety nie podziela on twojego zdania a ja również w niewiedzy używając arechiny robiłem głupoty. 

Myślę, że np. miedź jest zdecydowanie bardziej destrukcyjna dla zwierząt. Nie zmieniam swojego zdania na temat Arechinu dlatego, że przećwiczyłem to i mam czyste sumienie. Uważam, że leczenie/kwarantanna lekiem Arechin dostępnym w Pl i rozpuszczonym w wodzie (a nie dodawanym do pokarmu), w stężeniu do 15 mg/l jest bezpieczne i skuteczne. Powiem więcej - aktualnie mam stadko garbików i błazna w beczce z Arechinem i trzymają się dobrze - stężenie kwarantannowe 10mg/l. Każdy niech sam zadecyduje, ja jestem zdecydowanie na tak. Pozdr., tomko

p.s. Jak przydarzy mi się wpadka, zgon  etc. na skutek stosowania,  to niezwłocznie o tym poinformuję.

tomko

tomko

16 minut temu, sumka33 napisał:

Przeczytaj sobie to:

https://www.reef2reef.com/threads/fish-and-treatment-guidelines-with-chart.283450/#post-3449648

Gdy zastosowałem leczenie chlorochiną mój hepatus wpadł w stan letargu - dopiero wtedy widząc że coś jest nie tak zacząłem czytać. Duże doświadczenie w leczeniu CP w zagranicznych forach ma @humblefish i jego opinie są polecane innym do bezpiecznego stosowania. Niestety nie podziela on twojego zdania a ja również w niewiedzy używając arechiny robiłem głupoty. 

Myślę, że np. miedź jest zdecydowanie bardziej destrukcyjna dla zwierząt. Nie zmieniam swojego zdania na temat Arechinu dlatego, że przećwiczyłem to i mam czyste sumienie. Uważam, że leczenie/kwarantanna lekiem Arechin dostępnym w Pl i rozpuszczonym w wodzie (a nie dodawanym do pokarmu), w stężeniu do 15 mg/l jest bezpieczne i skuteczne. Powiem więcej aktualnie mam stadko garbików i błazna w beczce z Arechinem i trzymają się dobrze - stężenie kwarantannowe 10mg/l. Każdy niech sam zadecyduje, ja jestem zdecydowanie na tak. Pozdr., tomko

p.s. Jak przydarzy mi się wpadka, zgon  etc. na skutek stosowania,  to niezwłocznie o tym poinformuję.

tomko

tomko

9 minut temu, sumka33 napisał:

Przeczytaj sobie to:

https://www.reef2reef.com/threads/fish-and-treatment-guidelines-with-chart.283450/#post-3449648

Gdy zastosowałem leczenie chlorochiną mój hepatus wpadł w stan letargu - dopiero wtedy widząc że coś jest nie tak zacząłem czytać. Duże doświadczenie w leczeniu CP w zagranicznych forach ma @humblefish i jego opinie są polecane innym do bezpiecznego stosowania. Niestety nie podziela on twojego zdania a ja również w niewiedzy używając arechiny robiłem głupoty. 

Myślę, że np. miedź jest zdecydowanie bardziej destrukcyjna dla zwierząt. Nie zmieniam swojego zdania na temat Arechinu dlatego, że przećwiczyłem to i mam czyste sumienie. Uważam, że leczenie/kwarantanna lekiem Arechin dostępnym w Pl i rozpuszczonym w wodzie (a nie dodawanym do pokarmu), w stężeniu do 15 mg/l jest bezpieczne i skuteczne. Powiem więcej aktualnie mam stadko garbików i błazna w beczce z Arechinem i trzymają się dobrze - stężenie kwarantannowe 10mg/l. Każdy niech sam zadecyduje, ja jestem zdecydowanie na tak. tomko

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.