Jump to content

tomko

Klubowicz
 • Content Count

  959
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Kraków

Recent Profile Visitors

4007 profile views
 1. Co prawda jest atak Dino po zmianie trybu pracy lampy UV ale co tam:
 2. Powiem Ci, że z ciekawością obserwuję Twój wątek. Myślę, że po doświadczeniach, które zebrałeś i z tym rzekłbym "młodzieńczym uporem", może z tego wyjść finalnie fajny baniaczek. 3mam kciuki.
 3. Idzie ku dobremu Tak trzymaj w Nowym Roku. Pozdrawaiam, tomko
 4. Arek77 krewetki mam tak spasione, że prędzej one by go zjadły :)) Większe od niego z 2x. Zainteresowany tylko mrożonkami, ślimaki olewa a mam sporo drobnicy. Mrożonki wyłapuje z toni w iście ekspresowym tempie. Zobaczymy co dalej.
 5. Doszły jeszcze 2 rybki: ślizg - Ecsenius Midas w ciekawym ubarwieniu żagiewka - Cirrhitichtys Falco - niesamowita ryba, prawdziwy morski jastrząb Z nowymi rybami do akwarium wprowadziła się ospa, bo nie chciało mi się robić kwarantanny w Arechinie Za to właśnie uwielbiam akwarium morskie bo zawsze się coś dzieje - wahania parametrów, plagi, ospy etc. Ani chwili wytchnienia Jak to mówią "jak nie urok to sraczka".
 6. JBL autonomiczny test na NO3 mogę serdecznie polecić do morszczyny. Wapń i kH Salifert, Jod Colombo. ICP od czasu do czasu nie zaszkodzi, nawet ja się przekonałem - imho koniecznie jeśli sam dozujesz dodatkowo mikro. Pozdr., tomko
 7. Jakieś 4 cm. Myślę, że w naturze radzą sobie z większym prądem wody niż mamy w akwariach Thx Sagerrak1.
 8. Nie ma żadnego problemy z prądem wody. U mnie jest dużo zakamarków gdzie mniej "wieje", chociażby wśród patyków, więc ma gdzie odpocząć. Ale pływa po całym zbiorniku i nie zauważyłem, żeby mu prąd wody przeszkadzał. Jedzenie wyłapuje sprawnie z toni. Inne ryby olewa i one też się do niego nie zbliżają specjalnie.
 9. Nowy mieszkaniec rafy: Przesympatyczna rybka Jest bardzo ciekawska i ma parcie na szkło, dostojnie krąży po całym akwarium ! Je wszystko, skubie ślimaki osiadłe. Pozdr., tomko I jeszcze trochę radosnej twórczości:
 10. Ja tam nie będę kombinował, bo nie potrzebuje większych przyrostów monti. U mnie zielona talerzowa rośnie podobnie do czerwonej i też są jedna obok drugiej. Sumarycznie mam ok. 14-15k K na suwaczkach i w świetlówkach, więc raczej na niebiesko, i obie są głęboko przy dnie w akwarium 70 cm H. W ramach ciekawostki napiszę że obok nich stoi monti talerzowa odmiana zielono miętowa z Australii z JM, od początku (ponad rok) przyrosty zerowe. Więc kij wie o co tak naprawdę chodzi
 11. Chodzi barwę światła które absorbują koralowce o różnych kolorach - widmo światła dla obu w waszym przypadku jest takie same. Jak masz więcej w widmie białego, czerwonego, pomarańczowego to lepiej będzie rosła czerwona. Jak masz dużo aktynicznego to przynajmniej w teorii powinna lepiej rosnąć zielona, fioletowa etc. Przynajmniej w teorii bo w praktyce bywa różnie i pewnie zależy to od wielu innych rzeczy. Trzeba by poeksperymentować suwakami kolorów ledów albo zmienić świetlówki. Pozdr., tomko
 12. Talerzówki mają inaczej niż zwykłe digitaty. Trochę jak acry - długo nic nie rośnie, aż coś zaskakuje i potem rosną jak głupie, i ciężko się ich pozbyć, nawet skrobiąc skałę. Nie karmi się niczym. Dobra woda i światło, dużo światła lubią. Moja fioletowa talerzówka dop. od 2 mies. rośnie a akwa ma 21 mies. Myślę, że kwestia, który kolor szybciej rośnie zależy wyłącznie od widma i strumienia światła jaki do nich dociera. Pozdr. tomko
 13. klossowski napiszesz coś o Tołdim? Co je, czy nie ma problemu z karmieniem? Podskubuje korale? Atakuje ślimaki i krewetki w baniaku? Jak w towarzystwie innych ryb się zachowuje, np. pokolców? Pozdr., tomko P.s. chciałbym mieć takiego stwora, ale nie wiem czy sobie poradzi i czy czasem nie wpuszcze "konia trojańskiego" do zbiornika.
 14. Fajny baniaczek Lps'y bardzo zacne. No i ta ekskluzywna i droga żółta ryba Gratki, tomko
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.