Skocz do zawartości

Historia edycji

pdz

pdz

Mały ale istotny update.

LCD, którego użyłem jest bardzo czuły, wiedziałem o tym ale miałem lenia,  jednak wczorajsza sytuacja szybko mnie zmobilizowała do modyfikacji softu.

Podejrzewam, że wilgoć w szafce, może jakaś kropelka skropliła się na LCD i spowodowała sytuację, że lcd uznał naciśnięcie dozowania ręcznego po czym włączyła się pompa, na szczęście z SBS , następnie  wpompowała wszystko, jak wróciłem to pompa chodziła na pusto.

Wykorzystałem nieużywany przycisk w głównym menu obok zegara, jak się go 3-krotnie szybko wciśnie, to odblokowuje ekran, jak ponownie się to zrobi, to blokuje.

Blokada polega na tym, że jakikolwiek przycisk zostanie wciśnięty to wraca do menu głównego.

Domyślnie oczywiście ekran jest zablokowany np. po zaniku zasilania.

 

Sama pompa fajnie dozuje, jest cicha, chyba dokłądna a korale chyba fajniej się bujają, dostają to samo ale w mniejszych dawkach i całą dobę.

 

IMG_20200422_191851.jpg

akwarium_pompa.ino

pdz

pdz

Mały ale istotny update.

LCD, którego użyłem jest bardzo czuły, wiedziałem o tym ale miałem lenia,  jednak wczorajsza sytuacja szybko mnie zmobilizowała do modyfikacji softu.

Podejrzewam, że wilgoć w szafce, może jakaś kropelka skropliła się na LCD i spowodowała sytuację, że lcd uznał naciśnięcie dozowania ręcznego po czym włączyła się pompa, na szczęście z SBS , następnie  wpompowała wszystko, jak wróciłem to pompa chodziła na pusto.

Wykorzystałem nieużywany przycisk w głównym menu obok zegara, jak się go 3-krotnie szybko wciśnie, to odblokowuje ekran, jak ponownie się to zrobi, to blokuje.

Blokada polega na tym, że jakikolwiek przycisk zostanie wciśnięty to wraca do menu głównego.

Domyślnie oczywiście ekran jest zablokowany np. po zaniku zasilania.

 

IMG_20200422_191851.jpg

akwarium_pompa.ino

pdz

pdz

Mały ale istotny update.

LCD, którego użyłem jest bardzo czuły, wiedziałem o tym ale miałem lenia,  jednak wczorajsza sytuacja szybko mnie zmobilizowała do modyfikacji softu.

Podejrzewam, że wilgoć w szafce, może jakaś kropelka skropliła się na LCD i spowodowała sytuację, że lcd uznał naciśnięcie dozowania ręcznego po czym włączyła pompę, na szczęście z SBS , następnie  wpompowała wszystko, jak wróciłem to pompa chodziła na pusto.

Wykorzystałem nieużywany przycisk w głównym menu obok zegara, jak się go 3-krotnie szybko wciśnie, to odblokowuje ekran, jak ponownie się to zrobi, to blokuje.

Blokada polega na tym, że jakikolwiek przycisk zostanie wciśnięty to wraca do menu głównego.

Domyślnie oczywiście ekran jest zablokowany np. po zaniku zasilania.

 

IMG_20200422_191851.jpg

akwarium_pompa.ino

pdz

pdz

Mały ale istotny update.

LCD, którego użyłem jest bardzo czuły, wiedziałem o tym ale miałem lenia, podejrzewam, że wilgoć spowodowała sytuację, że lcd uznał naciśnięcie dozowania ręcznego, włączyła się pompa, na szczęście z SBS i wpompowała wszystko.

Zrobiłem blokadę, wykorzystałem przycisk w głównym menu obok zegara, jak się go 3-krotnie szybko wciśnie, to odblokowuje ekran, jak ponownie się to zrobi, to blokuje.

Blokada polega na tym, że jakikolwiek przycisk zostanie wciśnięty to wraca do menu głównego.

Domyślnie jest oczywiście zablokowany np. po zaniku zasilania.

 

IMG_20200422_191851.jpg

akwarium_pompa.ino

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.