Skocz do zawartości
lswit19900

Wybór świetlówek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

W tej chwili używam lampy na power led 162w z możliwością sterowania mam nadzieje ze mogę podać lik http://aadg.pl/lampa-power-led-nautilux-90-cm-2430.html

chciałbym dołożyć dwie świetlówki, niby mi się wszystko pompuje ale przyrostów to ja nie widzę pod tym światłem, wyciągnąłem spod komody zwykłą belkę 2x54w i w poniedziałek chce dokupić świetlówki, celuje w jedną giesmann aquablue coral i nie mam pojęcia jaka druga, obsada to lps/sps, najbardziej boje się żeby nie było zbyt biało ale chciałbym żeby to w końcu ruszyło, proszę o radę użytkowników świetlówek najchętniej kogoś kto używa aquablue coral, ona jest biała czy niebieska dla oka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biala. Actinic blue jest ładna niebieska. Jest jeszcze azure. Ona jest biala Ale z nutka niebieskiego.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok

18 minut temu, Rezus napisał:

Biala. Actinic blue jest ładna niebieska. Jest jeszcze azure. Ona jest biala Ale z nutka niebieskiego.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 

a jedna actinic blue + aquablue coral? bedzie zbyt bialo? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok
a jedna actinic blue + aquablue coral? bedzie zbyt bialo? 
Wiesz, to bardzo indywidualną sprawa z doborem oświetlenia Tak żeby ocza się podobało. Ja mam tak, oprócz lampy led mam dolozone 39w ati actinik, 39w actinic blue(niebieska), 24w azure lagune, 24w coral. Jestem bardzo zadowolony Ale jak bym coś miał w tym zminic to ati zamienił bym na druga actinic blue, albo fiji lub purple. Coś pewnie jeszcze będę się bawić kolorami na pewno

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Myślę że będzie odpowiednio, zawsze na lampie led możesz zmniejszyć białe kiedy będzie zbyt bialo dla Ciebie.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba tak spróbuje, na ta chwilę stać mnie tylko na 2x54w, muszę się zdecydować na dwie, przy tej coral obiecują przyrosty więc spróbuje  tylko co do niej, bialego na ledzie nie mam na 100% niebieski tak i troche się boję dodatkowej bieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba tak spróbuje, na ta chwilę stać mnie tylko na 2x54w, muszę się zdecydować na dwie, przy tej coral obiecują przyrosty więc spróbuje  tylko co do niej, bialego na ledzie nie mam na 100% niebieski tak i troche się boję dodatkowej bieli
Ja jak dołożyłem ten set to musiałem białe z ledow w ogóle wyłączyć bo przypalilem korale. Teraz mam na 10% w szczycie. Niebieskie 100%. Efekt mnie bardzo zadowala. Ale jak pisałem wcześniej, każdy ma inne gusta, co inna lampa led w tym wypadku też wiele zmienia

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Albo dwie niebieskie i białe z ledow.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobowałem, faktycznie bielej niz dotychczas było, białe w ledzie skreciłem z 80 do 60 w szczycie a i tak jest dużo bielej ale nigdy mi spsy tak nie polipowały szczególnie acra i monti superman rainbow i nie jest to wynik wiekszego natężenia światła czy lepszego doświetlenia, po roku z rożnymi ledami od  chihirosa przez gako do primea nie widzialem takich polipow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprobowałem, faktycznie bielej niz dotychczas było, białe w ledzie skreciłem z 80 do 60 w szczycie a i tak jest dużo bielej ale nigdy mi spsy tak nie polipowały szczególnie acra i monti superman rainbow i nie jest to wynik wiekszego natężenia światła czy lepszego doświetlenia, po roku z rożnymi ledami od  chihirosa przez gako do primea nie widzialem takich polipow [emoji4]
Elegancko[emoji106] miałem podobne odczucie po dolozeniu t5

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Elegancko[emoji106] miałem podobne odczucie po dolozeniu t5

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Ledowcy tego nie "zrozumiejo" [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.