Skocz do zawartości
marciniak

Pomocy - okrzemki - nie mogę się pozbyć

Rekomendowane odpowiedzi

Walczę już od 4 miesięcy z brązowym nalotem na skałach. Wszyscy mówią że to okrzemki. Brącowy nalot, po odessaniu z akwarium ma specyficzny zapach. Nie jest lepki.

Nie wiem co mam robić - POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze cos o akwarium? Wielkosc, ilosc skaly, cyrkulacja, oswietlenie, odpieniacz, kiedy ostatnio wymieniana membrana osmozy, kiedy zywica dejonizacyjna itd. Nie jestesmy wrozkami ( przynajmniej ja) i nie wiele mozna wywnioskowac z tak lakonicznego postu jaki zamiesciles. Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma 8 miesięcy - 460 litrów + 140 litrów samp, pompy główne 2xOR 3500, cyrkulacja 2x1200 litrów + tunze 4500 litrów, odpieniacz Turboflotor 1000 multi, ilość skały ok 80 kg, oświetlenie 1x150 HQI + 2x54 W T5 aktyniczne, żywicę wymieniałem 2 razy w ciągu 3 miesięcy sprawdzałem TDS i mam 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam - można powiedzieć że odsysam 25 litrów "glonów" co tydzień. Na koniec dnia jest ich coraz więcej. Powiedzcie ile czasu można z tym gównem walczyć. Ostatnio wyjechałem na 10 dni i nie poznałem zbiornika. Cały zarośnięty (szyby też) brązowym nalotem. Pomóżci bo mam coraz mniej siły do walki z tym czymś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DTS wyrzuć do śmietnika przepuść przez żywicę ok 1000 l i wyrzuć ją (pamietaj żeby zawsze spuścić ok 7-10 litrów wody w kanał ) nie patrz to co pokazuje DTS i kup sobie filtr 1 mikron i zrób tak żeby pompa całą wodę przepuszczała przez ten filtr 3 - 4 dni możesz czynność powtórzyć i użyj węgla dobrej jakości np PREIS 2-3 TYGODNIE no i oczywiście podmiana wody co 2 tygodnie 10 % i cierpilwości i na pewno pomoże


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=8426&d=30

zobacz czy to wyglada podobnie w sumie to wszystko po trochu bo i okrzemki i cyjano i wredne glony, zaleznie od warunkow jedna z frakcji moze bardziej dominowac. kolory moga byc rozne, u mnie byly takie jak na fotkach, ale byl okres ze byly szare (i byly najbardziej wredne jesli chodzi o tempo wzrostu) , widzialem w necie zdjecia zielonych.

w apogeum to bylo tak , ze w ciagu dnia pod wplywem swiatla przyrosty byly widoczne juz po godzinie od odessania syfu ze skaly.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az sie wierzyc nie chce, ze po DI TDS pokazuje 3 a nie zero!

Czy w akwarium jest ceramika czy zywa skala?

Byc moze moglbys jeszcze prztestowac wode w akwarium i na dolewki jakims dobrym testem na Si?

Moze trafila Ci sie jakas badziewiasta sol?

Czy jak startowales akwarium, to na kranowie czy RO i DI?

Jest taki produkt "Silicarbon" ktory wyciaga Si z wody. Moze bedziesz musial go dluzej uzywac.

Jakie inne parametry (NO3, PO4 itd.)?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.