Skocz do zawartości

Historia edycji

Nik@

Nik@

 Koniki nie zjedzą berghii. U mnie nawet wargacze berghii nie ruszały.

Pewnego dnia ruszyłam czyscik, żeby przetrzeć szyby, okazało się, że była na nim berghia i uleciała w ton. Każdy  z wargaczy natychmiast zauważył cel, podplynal i odpłynął. Mam 3 wargatki:  2 cirrhilabrus i jednego Chrysusa. Nie ruszyły ślimaka, odpłynęły. Podobnie zareagowały pokolce, ruszyły do ataku, zrezygnowały. Jedynie borsuk skubnal, ale nie zjadł, odplynal. Ślimaczek w miejscu słabszej cyrkulacji opadł na dno i nie niepokojony przez nikogo "poszedl" sobie na skalna konstrukcje.

 

Miałam dżunglę aiptasii, w kominie wyrosły sztuki wielkosci dloni powiedzmy ośmiolatka. Byłam w szoku, kiedy z "żołądka" aiptasii wytrzasnelam taka rybkę, jak dorosła meiacanthus atrodorsalis.  Próbowałam brzydala, próbowałam krewetek, próbowałam też berghii, na nic. Jednak ponownie tych ślimaków sprobowalam, ale najpierw je rozmnozylam i wpuściłam więcej sztuk. Przez pierwsze tygodnie nic się nie działo. Te ślimaki w pierwszej kolejności zjadają najmniejsze aiptasie, potem biorą się za większe, najchętniej grupą. Dlatego radzę, kup 3 sztuki, rozmnóz, potem wpuść z 10 sztuk. 

 

Koniki ich nie rusza, koniki lubią słaby przepływ wody, co berghie też docenia. One slabo się przysysają do podłoża, większy prąd wody potrafi je zdmuchnac. Ich siła tkwi w grupie. Kup 3 sztuki, rozmnóz, wpuść z 10 i olej brzydala i krewetki. To nie jest dobre towarzystwo dla pławikonikow. 

 

Nik@

Nik@

 Koniki nie zjedzą berghii. U mnie nawet wargacze berghii nie ruszały.

Pewnego dnia ruszyłam czyscik, żeby przetrzeć szyby, okazało się, że była na nim berghia i uleciała w ton. Każdy wargacze natychmiast zauważył cel, podplynal i odpłynął. Mam 3 wargatku, 2 cirrhilabrus i jednego Chrysusa. Nie ruszyły, odpłynęły. Podobnie zareagowały pokolce, ruszyły do ataku, zrezygnowały. Jedynie borsuk skubnal, ale nie zjadł, odplynal. Ślimaczek w miejscu słabszej cyrkulacji opadł na dno i nie mam niepokojony przez nikogo "poszedl" sobie na skalna konstrukcje.

 

Miałam dżunglę aiptasii, w kominie wyrosły sztuki wielkosci dloni powiedzmy ośmiolatka. Byłam w szoku, kiedy z "żołądka" aiptasii wytrzasnelam taka rybkę, jak dorosła meiacanthus atrodorsalis.  Próbowałam brzydala, próbowałam krewetek, próbowałam też berghii, na nic. Jednak ponownie tych ślimaków sprobowalam, ale najpierw je rozmnozylam i wpuściłam więcej sztuk. Przez pierwsze tygodnie nic się nie działo. Te ślimaki w pierwszej kolejności zjadają najmniejsze aiptasie, potem biorą się za większe, najchętniej grupą. Dlatego radzę, kup 3 sztuki, rozmnóz, potem wpuść z 10 sztuk. 

 

Koniki ich nie rusza, koniki lubią słaby przepływ wody, co berghie też docenia. One slabo się przysysają do podłoża, większy prąd wody potrafi je zdmuchnac. Ich siła tkwi w grupie. Kup 3 sztuki, rozmnóz, wpuść z 10 i olej brzydala i krewetki. To nie jest dobre towarzystwo dla pławikonikow. 

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.