Skocz do zawartości
rako

MOJE AKWARIUM MORSKIE 800 L

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualne zdięcia po 7 miesiącach1878-akwarium morskie  22.jpg1878-akwarium morskie 23.jpg1878-akwarium morskie 24.jpg1878-akwarium morskie 27.jpg1878-morskie 800 1.jpg1878-morskie 800 5.jpg1878-morskie 800 8.jpg


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie, nie dokładasz już korali?

Trochę goło wygląda dno bez piasku.

Powiedz mi, proszę jakie masz światło i wogóle napisz coś od strony technicznej.

I jeszcze jedno pytanie- gdzie dostałeś loc line'y?

Pozdrawiam A. Szwarc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@rako, akwa bez zastrzeżeń, ale mam pytanie z innej beczki, czy to jest Twoje dzieło , chodzi mi czy Ty to zakładałeś ?

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieło moje trochę pomagał mi krzyś Tryc a co do swiatła to 6 x blue plusy 80 w + 2 x 250 w HQI 10000 K korali przybywa co jakiś czs a co do podłoża to było ale system mi się zawalił i mysiałem piasek odessać i piachu nie będzie będą za to różnego rodzaju clavularie a wszystko chodzi na tradycyjnej metodzie reaktor ati mikser RATZ + odpieniacz no i oczywiście duży zbiornik z mm i refugium a co do loc line to trzeba zadzwonić do Krzyśka Tryca od niego kupowałem


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

tak mi się wydawało że gdzieś już tą "szkołę" widziałem :D.

W każdym razie życzę dalej powodzenia w prowadzeniu akwa.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik ładny i jesli można by prosić to podaj wymiary .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary 180 dł 67 wys 72 gł


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rako,

mozna prosic o wypelnienie sygnaturki w profilu?:D To sprawia, ze wielu pytan nie trzeba powtarzac.

Ciau


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Już jest ładnie a zapowiada się jeszcze lepiej. Powodzenia.

Ile miałeś piachu i jakiego ?.

Pozdrawiam


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carib Sea-Aragalive 3x 9 kg kupiłem w reef shop


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac dziwne, ze miales problem z piachem - ja widze same korzysci, a bylem zdecydowanym przeciwnikiem piachu i w poprzednim zbiorniku mialem gola szybe. mozesz opisac co sie dokladnie dzialo po wsypaniu piachu i po jakim czasie od uruchomienia akwa go wsypales? Moze byl przeterminowany - piach tez ma swoja date waznosci. Pozdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to są "loc line'y"??


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są to giętkie przewody zwane inaczej segmentowymi, na zdjęciach to te czarne co wychodzą z komina, wypływa nimi woda z pompy obiegowej(chyba, że ma ktoś tak zrobioną cyrkulacje:))


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon zbiornik chodził ok 4 miesięcy jak wsypałem piach ale system sie załamał i na piachu rosły jakieś dziwne brązowe glony i byłem zmuszony odsysyć te dziadostwo aż go całego zebrałem być moze teraz jak bym wsypał piach to było by super ale problem jest trochę ze ślimakami bo jak spadnie na piach to nie może się podnieśc i po 5 godzinach ginie może powrócę do piachu zobaczę


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rako pozwolisz ze cos doradze

Tez sie balem o te zdychajace slimaki ktore jak spadna na dno trzeba je odwrocic, na pewno nie bedziesz mial takiego problemu jak kupisz "Trochusy", one maja taka wlasciwosc ze same sie obracaja, nie mam z nimi zadnego problemu, poza tym ze sie rozmnozyly i polowe maluchow bede musial oddac bo sie boje ze przy tak duzej "ekipie czyszczacej" zabraknie dla niektorych pokarmu i pomra z glodu, no ale to w sumie przyjemny problem :D

Aha i pieknie zmieniaja im sie kolory skorup, wyglada to fascynujace te, rozowo-fioletowe skorupy, szczegolnie tych doroslych


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za radę


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.