Skocz do zawartości

Historia edycji

niknik

niknik

9 godzin temu, FajnyRadziu napisał:

Mógłbyś rozszerzyć? :)

Mogę użyć ten z e-papierosów? :D

 

glikol propylenowy to alkohol 99,9% używany do produkcji żywności, leków, kosmetyków i różnej chemii. również do liquidów do epapierosów. inny glikol się nie nadaje, etylenowy jest toksyczny a polietylenowy bezpieczny ale odpieniacz wariuje już po kilku kroplach.

 

ja na 360l tj. ~320 l netto leję aktualnie 6ml w dawkach 6x1 ml i jest to bardzo dużo ale walczę z bryopsis. Ważne żeby nie wlać tyle na raz i na starcie, zbiornik może dosłownie wybuchnąć. Kiedy na początku tyle wlałem jednorazowo PO4 z 0,3 i NO3 z 10 następnego dnia miałem na 0, woda mętna a korale skulone. wg moich obliczeń glikol jest 4x mocniejszy od vsv więc na starcie i w małych zbiornikach trzeba go dozować kroplami albo rozrabiać z RO.

 

Z pozytywów, nie karmi cyjano, jest tani - litr kosztuje ok 17zł i to jest odpowiednik 4l vsv więc grosze. jest bezpieczniejszy niż etanol - używa się go wszędzie tam gdzie etanolu nie można, jako pożywka dla bakterii w akwarium u mnie działa bardzo skutecznie i szybko. przy vsv u mnie ryby nie pływały, chowały się w skale lub w kontach akwarium, teraz chętniej się pokazują.

 

niknik

niknik

8 godzin temu, FajnyRadziu napisał:

Mógłbyś rozszerzyć? :)

Mogę użyć ten z e-papierosów? :D

 

8 godzin temu, jacek_kl napisał:

A ile go lejesz i na jaki litraż baniaka, jeśli można spytać?

 

glikol propylenowy to alkohol 99,9% używany do produkcji żywności, leków, kosmetyków i różnej chemii. również do liquidów do epapierosów. inny glikol się nie nadaje, etylenowy jest toksyczny a polietylenowy bezpieczny ale odpieniacz wariuje już po kilku kroplach.

 

ja na 360l tj. ~320 l netto leję aktualnie 6ml w dawkach 6x1 ml i jest to bardzo dużo ale walczę z bryopsis. Ważne żeby nie wlać tyle na raz i na starcie, zbiornik może dosłownie wybuchnąć. Kiedy na początku tyle wlałem jednorazowo PO4 z 0,3 i NO3 z 10 następnego dnia miałem na 0, woda mętna a korale skulone. wg moich obliczeń glikol jest 4x mocniejszy od vsv więc na starcie i w małych zbiornikach trzeba go dozować kroplami albo rozrabiać z RO.

 

Z pozytywów, nie karmi cyjano, jest tani - litr kosztuje ok 17zł i to jest odpowiednik 4l vsv więc grosze. jest bezpieczniejszy niż etanol - używa się go wszędzie tam gdzie etanolu nie można, jako pożywka dla bakterii w akwarium u mnie działa bardzo skutecznie i szybko. przy vsv u mnie ryby nie pływały, chowały się w skale lub w kontach akwarium, teraz chętniej się pokazują.

 

niknik

niknik

8 godzin temu, FajnyRadziu napisał:

Mógłbyś rozszerzyć? :)

Mogę użyć ten z e-papierosów? :D

 

7 godzin temu, jacek_kl napisał:

A ile go lejesz i na jaki litraż baniaka, jeśli można spytać?

 

glikol propylenowy to alkohol prawie 99,9% używany do produkcji żywności, leków, kosmetyków i różnej chemii. również do liquidów do epapierosów. inny glikol się nie nadaje, etylenowy jest toksyczny a polietylenowy bezpieczny ale odpieniacz wariuje już po kilku kroplach.

 

ja na 360l tj. ~320 l netto leję aktualnie 6ml w dawkach 6x1 ml. Ważne żeby nie wlać tyle na raz i na starcie, zbiornik może dosłownie wybuchnąć. Kiedy na początku tyle wlałem jednorazowo PO4 z 0,3 i NO3 z 10 następnego dnia miałem na 0, woda mętna a korale skulone. wg moich obliczeń glikol jest 4x mocniejszy od vsv więc na starcie i w małych zbiornikach trzeba go dozować kroplami albo rozrabiać z RO.

 

Z pozytywów, nie karmi cyjano, jest tani - litr kosztuje ok 17zł i to jest odpowiednik 4l vsv więc grosze. jest bezpieczniejszy niż etanol - używa się go wszędzie tam gdzie etanolu nie można, jako pożywka dla bakterii w akwarium u mnie działa bardzo skutecznie i szybko. przy vsv u mnie ryby nie pływały, chowały się w skale lub w kontach akwarium, teraz chętniej się pokazują.

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.