Skocz do zawartości
jar2789

Ricordea yuma a florida....

Rekomendowane odpowiedzi

Czy te dwa korale mogą być koło siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mogą i jeszcze lepiej rosną jak są w gromadzie. Ale na inne uważaj - dosyć mocno parzą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem kilka miesięcy temu rico czerwone . Nic nie rosło ani sie nie chciało dzielić , było naprawdę duże . Az pewnego dnia ciach go na pół . Po dwóch tygodniach każda z połówek była prawie wielkości przed cięciem . To dalej go  na cztery części i tak już mam ich osiem . Wsadziłem je do pudełka po serku w którym była skałka , przykryłem siatką i do akwarium . Zbiły sie w kupę i rosną jak głupie . Rico lubi towarzystwo . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Hoom  tylko jak Yume oddzielić od skałki, żeby krzywdy nie zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Osmodeusz napisał:

@Hoom  tylko jak Yume oddzielić od skałki, żeby krzywdy nie zrobić?

Ja wszystkie grzyby odklejam tak samo najpierw podrażniam by sie zamknęły , a później nożem z czubkiem zaczynam podważać od skaly . Odchodzi idealnie i zaraz znów sie gdzieś przyklei . Tylko nie klej go klejem później sie wszystkie odrywają . Ja mam na to super sprawdzony sposób . Kupiłem klej do skałek aquaforest i wylewam go w środku pudełka np. po jogurcie . Robi sie z tego taki krążek na nim kładę koral , grzyb itd.  Następnie naciągam na to pocięty woreczek od mediów  opasuje gumką i całość do akwarium . Po tygodniu sam sie wrośnie wtedy wyciągam krążek . Na zdjęciu masz rico czerwone pokrojone na osiem części :) 

097A9273-F29F-4B35-AB64-7192D37B7082.jpeg

6091383F-9804-4410-AD50-07C65C04FB67.jpeg

CB580799-9ECB-4669-8929-5A97B7BA70B6.jpeg

73182606-254D-46E2-879A-09AFA07A45CD.jpeg

6151CA90-C40D-4447-BBD1-2B275D50FAD2.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.